Žinia apie nuo legioneliozės mirusį vyrą sukrėtė kaimynus: problema bendrijoje? | kl.lt

ŽINIA APIE NUO LEGIONELIOZĖS MIRUSĮ VYRĄ SUKRĖTĖ KAIMYNUS: PROBLEMA BENDRIJOJE?

  • 7

Vilniuje užfiksuotas mirties nuo legioneliozės atvejis. Liga pasiglemžė 45 metų vyro gyvybę. Justiniškių daugiabučio gyventojai, sužinoję apie atvejį, baiminasi dėl savo sveikatos ir teigia, kad pasigenda informacijos iš atsakingų institucijų. Pasak bendrijos pirmininko, name termošokai atliekami reguliariai ir apie tai pranešama namo skelbimo lentoje, tačiau gyventojai teigia, kad tokių skelbimų niekada nėra matę.

Daugiau apie tai pasakojo namo gyventoja Jurgita Baronaitė.

– Kaimynas, miręs nuo legioneliozės, buvo jūsų pažįstamas. Ar palaikėte ryšį su juo?

– Tikrai taip. Buvome kaimynai nuo šio namo pirmos įsikūrimo dienos. Mes praktiškai kartu užaugome. Jam buvo 45 metai, tikrai gerai pažinojome jį, jo šeimą.

– Tai – jaunas žmogus. Ar buvo kažkokių gretutinių ligų, ar silpnesnė sveikatos būklė, dėl ko galėjo ši liga pasiglemžti?

– Jis buvo skautas. Fiziškai tvirtas, geras, puikus žmogus. Žinoma, mes kartu negyvenome, bet apie kažkokius sveikatos nusiskundimus niekada nebuvo jokios kalbos. Jis buvo sportiškas, apie jokias ligas nieko nežinau ir tikrai nieko negaliu pasakyti. Be abejo, artimieji galėtų pakomentuoti daugiau, bet jiems yra per daug skaudu ir sunku apie tai kalbėti. Tai, kad įvyko toks skaudus įvykis, sužinojome pokalbio su jo teta metu. Jeigu neklystu, nuvykęs į gydymo įstaigą, jis dešimt parų praleido reanimacijoje. Po dešimties parų, deja, mirė.

Kyla įvairiausių abejonių, ar tikrai mūsų bendrija atlieka visus jiems priklausančius veiksmus dėl legioneliozės prevencijos, ar viskas gerai su mūsų vamzdynais, karštu vandeniu. Be abejo, tai kelia įtampą ir nerimą, įsivaizduoju, kad to bus tik daugiau. Kaip žinia, lengviausia pasakyti, kad viską padarėme. Neabejoju, kad bendrija tai galės įrodyti ir popieriuose, manau, kad visos varnelės sudėtos ten, kur reikia. Tačiau nesame tikri, ar tai tikrai yra padaryta. Kaip žinia, mirties atvejis yra.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

– Bendrijos pirmininkas akcentavo, kad kas tris mėnesius yra atliekamas termošokas ir apie tai paskelbiama skelbimų lentoje. Jūs tokių pranešimų nematėte?

– Tikrai ne. Kažkada tas termošokas buvo atliekamas, bet pastaruoju metu nei skelbimo, nei informacijos, nei vadinamuose mokamuose pranešimuose, kur gauname užmokestį už paslaugas, nebuvo nurodyta, kada tai atliekama. Mums kaip gyventojams paskatinimo nuleisti vandenį iš čiaupo, atlikti dezinfekciją nebuvo ir nėra.

Per žinias 73-osios daugiabučių namų bendrijos pirmininkas sakė, kad pakabina lapeliuką, tai reikia kabinti ne lapeliuką, o rimtą ir aiškų skelbimą, kada ir kas atliekama bei kokių prevencinių veiksmų turi imtis gyventojai, kad neįvyktų tokie tragiški įvykiai, pražudantys žmones.

– Ar bandėte išreikšti norą, kad būtų dažniau komunikuojama, ar gaunate atgalinį ryšį?

– Su atgaliniu ryšiu ir mūsų bendrija yra sudėtinga. Esame į ją kreipęsi įvairiais klausimais, bet komunikuoti sudėtinga.

– Justiniškių seniūnijos atstovė sakė, kad pirmą kartą apie šį atvejį sužinojo antradienį. Tikėtina, kad informacija nevaikšto taip greit, kaip turėtų. Nekalbant net apie gyventojus, bet šiuo atveju seniūnija iki šios dienos nieko absoliučiai nežinojo.

– Tikrai taip. Asmeniškai aš į seniūniją nesikreipiau ir nebendravau. Buvo bendrauta su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija, kur buvo atlikti tyrimai. Pasiteiravau, ar apie tai yra informuota mūsų Viršuliškių 73-oji bendrija. Man rekomendavo kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, ten aš sužinojau, kad bendrija bus informuota. Teiravausi, kokių prevencinių veiksmų bus imtasi…

Jeigu ne mirusiojo artimieji ir gražus, draugiškas, ilgalaikis bendravimas su jais, nieko nežinotume ir nebūtų net tokios minties.

Jeigu ne mirusiojo artimieji ir gražus, draugiškas, ilgalaikis bendravimas su jais, nieko nežinotume ir nebūtų net tokios minties.

– Ar kiti namo gyventojai yra informuoti? Kokia forma sužinojo apie šį atvejį?

– Žinokite, tikrai nieko negaliu pasakyti apie kitus namo gyventojus, nes mums patiems buvo šokas, kai sužinojome apie kaimyno mirtį. Kaip ir suprantate, tai yra daugiabutis, daug gyventojų.

– Galimai yra šio daugiabučio arba laiptinės gyventojų, kurie net nežino, kad toks atvejis buvo. Galbūt turi tą pačią bakteriją.

– Didelė tikimybė, kad taip. Dabar bus sužinota gandų lygyje – kažkas įvyko, kažkur įvyko, niekas nežino, ką daryti. Kaip ir minėjau, mes kiekvienas žinome, kokių prevencinių veiksmų turėtume imtis ir esame atsakingas už savo saugumą. Karšto vandens nuleidimas per vandens čiaupus, kranų, dušo galvučių dezinfekavimas, mes viską suprantame ir tai darome.

Čia yra labai svarbus visų gyventojų įsitraukimas. Dar kartą kartoju, ar yra problema pakabinti skelbimų lentoje ar ant skydinės, ar mokėjimo pranešimuose parašyti informaciją, kad šį ketvirtį bus atliekamas termošokas. Gyventojai, pasirūpinkite savo saugumu, nuleiskite vandenį. Tiesiog, priminimas. Apie tai, kad šnekama, jog kabinami lapeliukai, nebenoriu kartotis. Mes lapeliukų turbūt skaityti ir ieškoti neprivalome, turime gauti tinkamą, aiškią, išsamią informaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

>>>pirma karta

Jeigu jūsų name karstas vanduo visa laiką buna reikiamos t* t.y 60- 65 laipsniai.Arba dar gali būti ir 70* tai jokio termosoko nereikia.Tik patiems žmonėms reikia žinoti tokia taisykle.Atejai maudytis į dušą .Pirmiausia atsuk karšta vandenį smarkiai ir pasitrauk truputi į šalį.Tegul vanduo 1-2 minutes nubėga .Tada gali jau su šaltu vandeniu pasidaryti sau reikiama temperatūra gali stotis po dušu ir maudytis.Niekada neapsirgsi.

Jei susirgo ir mirė

Nuo vandens, tai visi bendrijos gyventojai susirgti. Nustokite meluoti. Tas žmogus kitus apsikretė. Nes niekas daugiau nesusirgo

Pirma karta

Pirmą kartą girdžiu apie termošokus. Klaipėdoje mūsų LYGUMA bendrijoje - per 30m. nei karto nėra kabėjęs skelbimas, kad būtų atliekamas kada TERMOŠOKAS ;(...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS