Rugsėjo 16–22 d. vilniečiai raginami savo automobilius palikti namuose. Šiomis dienomis sostinėje vyks akcijos "Mieste be savo automobilio" renginiai.
Šis renginių ciklas skirtas Tarptautinei dienai be automobilio pažymėti. Šių metų šūkis – "Keliauk šauniau, gyvenk geriau!".
Per akciją bus tikrinami automobiliai – policijos pareigūnai matuos, ar neviršijama leistina išmetamųjų dujų kiekio koncentracija. Taip pat stebės, ar saugos diržais prisegti vaikai.
Akcija "Mieste be savo automobilio" neaplenks ir sostinės studentų. Jie bus raginami į paskaitas vykti dviračiais. Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos studentų atstovybė žada akcijos "Studente, atvyk į paskaitas dviračiu!!!" dalyvius ir apdovanoti.
Svarbiausias akcijos renginys rugsėjo 18 d. vyks Rotušės aikštėje. Tą dieną nuo 13 iki 15 val. vyks pirmosios pagalbos mokymai, sienlaikraščių paroda, dviračių figūrinio važiavimo varžybos ir kiti renginiai.
Rotušės aikštėje vilniečiai galės susipažinti ir su ekologiško transporto naujovėmis, čia bus pristatyta dalijimosi automobiliu paslauga "eCito" bei elektra varomi motoroleriai, kuriuos išbandyti galės ir šventės dalyviai.
Kelionėms dviračiais neabejingi vilniečiai rugsėjo 18 d., 12 val. turėtų atvykti prie Televizijos bokšto. Čia bus duotas startas dviratininkų žygiui. Žygio maršrutas drieksis nuo Sausio 13-osios gatvės iki Rotušės aikštės.
Akcija "Mieste be savo automobilio" pirmą kartą buvo surengta Prancūzijoje. Praėjusiais metais joje dalyvavo daugiau nei 2 tūkst. Europos ir pasaulio miestų. Lietuvoje prie savaitę trukusios akcijos prisidėjo 28, o šiemet tai padarys jau 33 savivaldybės.
Naujausi komentarai