Nors pastarųjų dienų orai Pažaislio muzikos festivalio rengėjus baugino, į XXVII klasikinės muzikos šventės pradedamąjį koncertą susirinko daugybė klausytojų. „Visi ištikimieji mūsų festivalio gerbėjai tikrai čia – jų taip lengvai neišgąsdinsi“, – džiaugėsi festivalio koordinatorius Justinas Krėpšta.
Klausytojus šildė muzika
Dar išvakarėse J.Krėpšta sakė, kad dėl orų telikę melstis ir tikėti, jog tikrųjų festivalio gerbėjų vėsa ir lietus neturėtų išbaidyti. „Juk gyvename Lietuvoje, kažkiek jau pripratę prie savojo klimato“, – optimizmo neprarado vienas festivalio rengėjų.
Sekmadienio pavakarę dangus nusigiedrijo, klausytojams reikėjo tik šilčiau apsirengti, vienas kitas atvažiavo su termose garuojančia arbata, sielą tikėdamiesi sušildyti muzikos garsais.
„Manau, kad Pažaislio muzikos festivalis laikytinas deimantu mūsų kultūros karūnoje, – susirinkusiuosius pasveikino kultūros ministras Arūnas Gelūnas. – Jis įkvepia vilties, džiaugsmo ir optimizmo, o pasidomėjus, kiek erdvių jis apima, galima teigti, kad tai visos Lietuvos festivalis.“
Pašmaikštavęs, kad svečiams priklausė atvežti gerą orą ir, regis, tai pavykę, kultūros ministras žmonių paklausė, ar yra klausytojų, kurie į šią šventę atvyko jau septynioliktą kartą. Pakilus rankų miškui, teliko jiems paploti.
„Už nušvitusį dangų dėkoju svečiams ir labiausiai – seserims kazimierietėms, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. – Džiaugiuosi, kad festivalis vyksta jau septynioliktą kartą – tai ir kokybės ženklas, ir viena iš miesto vizitinių kortelių.“
Ir seneliai, ir anūkai
Kauniečiai ir miesto svečiai be Pažaislio muzikos festivalio jau sunkiai įsivaizduoja vasarą mieste. „Man tai atgaiva širdžiai ir sielai, – laukdama pradedamojo festivalio koncerto savo mintimis pasidalijo kaunietė Aldona, į koncertą su vaikaite Gabriele atvažiavusi iš Šilainių. – Kiekvienais metais laukiu Pažaislio, atidžiai studijuoju programą ir visada randu koncertų, kurie mane nudžiugina. Jau trejus metus į pirmąjį festivalio koncertą atvažiuoju su anūke.“
Klasikinės muzikos festivalio renginiai prieinami visiems gyventojų sluoksniams, daugelyje bažnyčių vyksta nemokami koncertai (šiųmečiame festivalyje – 13 nemokamų koncertų).
Greta geriausių Lietuvos kolektyvų, solistų, koncertuoja atlikėjai iš viso pasaulio.
Pirmasis koncertas – turtingas
Neatsitiktinai pradedamojo koncerto pirmasis kūrinys – italų genijaus Antonio Vivaldi vėlyvojo italų baroko muzikos šedevras „Gloria“. „Pažaislio vienuolynas – baroko architektūros perlas savotiškai pakužda ir kūrinį, – šypsojosi J.Krėpšta. – Stengiamės, kad pirmasis koncertas būtų turtingas muzikine prasme. Jame visada dalyvauja Kauno valstybinis choras, skaičiuojantis jau 43 metus. Jo, ir, žinoma, maestro Petro Bingelio buvimas lėmė Pažaislio muzikos festivalio atsiradimą.“
Pradedamajame koncerte taip pat skambėjo arijos ir ansambliai iš Vincenzo Bellini, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Jacques Offenbacho, Paulo Abrahamo operų ir operečių, grojo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas P.Bingelis), dainavo Lietuvoje ir užsienyje jau išgarsėję solistai: Lilija Gubaidulina (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Vaidas Vyšniauskas (tenoras), Liudas Mikalauskas (bosas).
„Po koncerto jaučiamės kaip po Mišių, – pakylėti kalbėjo Kačerginėje gyvenantys Danutė ir Vytautas. – Būtinai važiuosime į Anupriškes pasiklausyti svajingos Johanno Strausso muzikos prie ežero ir, žinoma, kaip kasmet – į šalia esančią Zapyškio bažnyčią.“
Naujausi komentarai