„Jeigu pavyks tas planas, pirmadienį gamykla pradės mobiliųjų įrenginių pagalba rūšiuoti atliekas ir tvarkyti įprastu būdu, tikrai nebus labai didelės problemos. (...) Nematau nė menkiausios grėsmės ir priežasties, kad galėtume nuogąstauti dėl to, kad mišrios komunalinės atliekos bus neišvežamos“, – BNS antradienį sakė viceministras.
Pasak jo, dalį atliekų prieš rūšiuojant laikinai galima kaupti ir pasaugoti.
Šiukšlių rūšiavimo problema regione kilo savaitgalį užsidegus Vilniaus atliekų rūšiavimo gamyklai. Dėl to aštuonios Vilniaus apskrities savivaldybės paskelbė arba ketina skelbti ekstremalią padėtį.
Nematau nė menkiausios grėsmės.
Minėta gamykla – pagrindinė vieta, kurioje rūšiuojamos regiono atliekos.
T. Vaitkevičiaus teigimu, savivaldybės derina galimybę vežti atliekas į gretimus regioninių atliekų tvarkymo centrus, tačiau šis procesas užtrunka.
„Ką aš matau, kaimyniniai regionai yra pasirengę kiek gali padėti, klausimas yra analizuojamas ir sprendžiamas, (...) savivaldybės derina, tai užtrunka, galimybė tam yra, ar tas vežimas vyks, ar nevyks, jeigu poreikio pirmadienį jau nebus, žinote, gali būti, kad nebus suspėta susitarti iki galo“, – sakė viceministras.
„Bet didžioji dalis komunalinių atliekų tikrai gali būti sutvarkyta ir Vilniaus regione esančių atliekų tvarkytojų pajėgumais“, – pridūrė jis.
Sprendžiant iššūkius dėl atliekų tvarkymo, kaip vieną iš variantų sostinės meras Valdas Benkunskas yra įvardijęs nerūšiuotų atliekų deginimą Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje.
„Pakanka kol kas pajėgumų, nekyla klausimas dėl nerūšiuotų deginimo“, – kalbėjo T. Vaitkevičiaus.
Anot viceministro, nors įstatymas draudžia deginti nerūšiuotas atliekas, paskelbta ekstremali situacija leistų tą daryti.
„Mano požiūriu, tais atvejais, kai yra paskelbta ekstremali situacija, būtina užtikrinti žmonių gerovę, tai tikrai visos priemonės, kurios yra subalansuotos, yra leidžiamos“, – sakė T. Vaitkevičius.
„Tačiau šiuo metu tokio poreikio nėra“, – pridūrė jis.
Kaip BNS pirmadienį sakė gamyklos operatorės „Energesman“ vadovas Algirdas Blazgys, atkūrus elektros tiekimą, gamykloje būtų galima rūšiuoti apie 40 proc. visų atliekų iš vidutiniškai apie 800 tonų per dieną, tuo metu likusią dalį – apie 60 proc. atliekų – būtų galima būtų tvarkyti mobiliais įrenginiais.
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras BNS antradienį ryte informavo, kad elektros tiekimas kol kas dar nėra atkurtas.
Kaip rašė BNS, gaisras Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamykloje kilo sekmadienio rytą. Jis baigtas gesinti pirmadienį. Per gaisrą išdegė apie 7,5 tūkst. kvadratinių metrų pastato.
„Energesman“ eksploatuojamoje gamykloje per metus išrūšiuojama apie 220 tūkst. tonų mišrių ir maisto atliekų.
Į šią gamyklą atvežamos komunalinės atliekos iš visos Vilniaus apskrities, kuriai priklauso aštuonios savivaldybės: Vilniaus miestas ir Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų bei Širvintų rajonai.
Naujausi komentarai