Po Šilainių tragedijos – nauja ugniagesių įranga Pereiti į pagrindinį turinį

Po Šilainių tragedijos – nauja ugniagesių įranga

2013-05-04 23:59
Po Šilainių tragedijos – nauja ugniagesių įranga
Po Šilainių tragedijos – nauja ugniagesių įranga / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Prabėgus beveik pusantrų metų po tragiško gaisro Šilainių daugiabutyje, Kauno ugniagesiai pristatė naujus hidraulinius keltuvus ir oro pagalvę. Su šia įranga tragedijos, vadinamos baisiausiu Kauno gaisru, padariniai būtų buvę švelnesni.

Alėjoje – veiksmo filmas

Prie savivaldybės su įjungtais švyturėliais atlėkė ugniagesių automobilis. Iš jo iššokusi ugniagesių komanda po užstatyto ant įvažiavimo kelio lengvojo automobilio padangomis pakišo keturis hidraulinius keltuvus su mažais ratukais. Juos pritvirtinus, pora vyrų mašiną lengvai nustūmė prie šaligatvio, o ugniagesių automobilis privažiavo prie gaisro vietos.

Tokį veiksmo filmą primenantį pasirodymą, imituojant menamą gaisrą daugiabutyje su viršutiniuose aukštuose liepsnos įkalintais asmenimis, stebėjo Laisvės alėjos praeiviai.

Privažiavę prie ištiestos ant žemės oro pagalvės, ugniagesiai šią 200 kg svorį atlaikančią ryškiai nudažytą pagalvę pripūtė per 5 sek.

Nuo iškeltų gaisrinės kopėčių iš kelių metrų aukščio, nusisukęs nugara, šoko ugniagesys. Sėkmingą jo šuolį palydėjo susirinkusiųjų plojimai.

Europoje – ne naujiena

40 tūkst. litų kainavusią įrangą Kauno apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai (KAPGV) nupirko miesto savivaldybė. Toks žingsnis žengtas po tragedija pasibaigusio gaisro Šilainiuose.

Kaip pripažino KAPGV viršininkas Vidas Kerševičius tokią įrangą jau seniai turi kiekvienas didesnis Europos miestas. Kaunas tapo pirmuoju Lietuvos miestu, kuris ją įsigijo.

"Senesnio modelio oro pagalvę turėjo vilniečiai, tačiau ji mūsiškei neprilygsta. Mūsų įsigyta pagalvė sveria apie 80 kg, ją lengvai į reikiamą pusę gali nunešti keturi vyrai. Rekomenduojamas aukštis, iš kurio žmogus gali šokti ant pagalvės, – 5 aukštas arba 16 m, tačiau tai tik techninės charakteristikos – galima šokti ir iš aukščiau. Bėda ta, kad iš didelio aukščio būtų sunku pataikyti į pagalvę", – sakė viršininkas.

Jo teigimu, šokančiam žmogui palietus pagalvės paviršių, pastaroji išpučia dalį oro ir sugeria smūgio jėgą.

Kitas neįkainojamas pirkinys – keturi komplektai hidraulinių keltuvėlių, skirtų mašinoms nukelti.

Šoka ir ugniagesiai

Naująją įrangą turės keturi Kauno miesto ugniagesių padaliniai. Anksčiau ugniagesiai daugiabučių kiemuose ant privažiavimo kelio užstatytas mašinas tempdavo savo technika arba kaip per gaisrą Šilainiuose – rankomis.

"Tokių atvejų, kai galėtume panaudoti pagalvę, kasmet turime 2–5. Pavyzdžiui, kad ir žmonėms, ketinantiems šokti nuo tilto. Be jokio abejonės, visą šią techniką galėjome panaudoti Šilainiuose. Su ja galime iškelti ne tik kates, bet ir medin įsiropščiusius vaikus. Pasitaiko atvejų, kai iš degančio namo tenka šokti patiems ugniagesiams", – pasakojo V.Kerševičius.

Jis pabrėžė, kad šokti ant pagalvės visada reikia stengtis ant nugaros, kad nelūžtų galūnės, tačiau toks oro pagalvės panaudojimas – kraštutinis atvejis per gaisrą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų