Ministerijos teigimu, departamentas bus atsakingas už veiksmų koordinavimą tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro, policijos, savivaldybių, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros ir kitų institucijų, priklausomai nuo jų kompetencijos ar situacijos poreikių.
„Šių institucijų bendradarbiavimas bus nukreiptas į tai, kad gyvūnai būtų saugiai grąžinti ar perkelti į jiems tinkamą aplinką arba būtų imamasi kitų būtinų veiksmų dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos“, – teigia Aplinkos ministerija.
Pasak ministerijos, esant poreikiui, departamentas turės inicijuoti ir siūlyti atitinkamų teisės aktų pakeitimus.
Be to, Aplinkos apsaugos departamentas privalės aktyviai informuoti visuomenę apie kilusias grėsmes, užtikrinti, kad ši informacija būtų nuolat atnaujinama ir prieinama.
ELTA primena, kad birželio viduryje visuomenės dėmesį prikaustė rudojo lokio apsilankymas sostinėje. Meška pirmą kartą buvo užfiksuota klaidžiojanti šalia Vilniaus, Avižieniuose, o vėliau – pačiame mieste, Ukmergės gatvėje, Vilniaus rajone Riešėje. Iš sostinės pasišalinusi meška pastebėta ir Molėtų rajone.
Premjeras Gintautas Paluckas yra sakęs, kad dėl pastaruoju metu padažnėjusių laukinių žvėrių apsilankymų miestuose reikia peržiūrėti šiuo metu galiojančius institucijų reagavimo į tokius įvykius algoritmus.
(be temos)