Rugsėjo 1-ąją sostinės perėjose moksleivius pasitiks spalvingi piešiniai | kl.lt

RUGSĖJO 1-ĄJĄ SOSTINĖS PERĖJOSE MOKSLEIVIUS PASITIKS SPALVINGI PIEŠINIAI

  • 4

„Pažiūrėk į kairę, o dabar – į dešinę“ – tokie užrašai kartu su spalvingais piešiniais atsiras prie trijų dešimčių judrių nereguliuojamų sostinės perėjų. „Lietuvos draudimas“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe jau 19-tą kartą rengia saugumo akciją „Apsaugok mane“.

Kūrybingais sprendimais garsėjančios akcijos „Apsaugok mane“ metu draudimo bendrovė tradiciškai nemokamai apdraudžia visus šalies moksleivius – iš viso daugiau nei 320 tūkstančių – nuo nelaimingų atsitikimų kelyje. Šiemet bendradarbiaudama su dešimties miestų savivaldybėmis, draudimo bendrovė 10 tūkst. pradinių klasių moksleivių taip pat padovanos šviesą atspindinčias liemenes.

Perėjos primins esminę taisyklę

Po praėjusiais metais didelio pasisekimo sulaukusių Vilniaus „Kalbančių perėjų“, šiemet į mokyklas sugrįžusius moksleivius Vilnius pasitiks su šalia 27-ių nereguliuojamų miesto mokyklų perėjų nupieštais nuotaikingais piešiniais. Pagrindinė piešinio žinutė kviečia prisiminti svarbiausią taisyklę: prieš įžengdami į perėją pirma pasižiūrėkite į kairę, tuomet į dešinę – tik įsitikinę, kad kelyje nėra automobilių arba jie sustojo praleisti, eikite pirmyn.

Prie akcijos prisijungusi ir piešinį sukūrusi iliustratorė Milda Griciūnė sako, jog įgyvendinant sumanymą svarbiausia buvo nepamiršti, kam šis piešinys skirtas. „Mano užduotis buvo sukurti nuotaikingą, vaikų dėmesį patraukiantį piešinį, kurį moksleiviams būtų lengva suprasti net ir neperskaičius teksto. Šiuolaikiniams vaikams grafinė intuicija labai svarbi, nes jie įpratę prie telefonų ekranuose aiškiai išreiškiamos vizualizacijos. Jaučiau didelę atsakomybę kuo aiškiau ir patraukliau perteikti vaikams svarbiausią saugios elgsenos keliuose taisyklę“, – sako menininkė M. Griciūnė.

„Labai džiaugiamės, jog kartu su iniciatyvą kasmet palaikančiais partneriais nuolat randame sprendimų, padedančių atkreipti dėmesį į vaikų saugumą keliuose, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis, – kiekvieną rudenį į miesto gatves grįžtantys ir naujiems mokslo metams pasiruošę moksleiviai įpareigoja mus, Vilniaus miesto savivaldybės komandą, skirti ypatingą dėmesį saugiam ir sklandžiam jaunųjų miesto gyventojų judėjimui sostinės gatvėse“.

Situacija gerėja

Vilniaus apskrities vyriausiosios policijos komisariato duomenimis, avaringumas Vilniuje rugsėjo mėnesį dėl eismo intensyvumo kasmet išlieka didelis.

„Rugsėjo mėnesį eismas miestuose suintensyvėja. Labai svarbu, kad ne tik miesto policija, bet ir miesto savivaldybė, ir verslas skatintų žmonių sąmoningumą ir budrumą kelyje. Saugumo akcija „Apsaugok mane“ yra puikus pavyzdys, kuris kiekvienais metais patraukia eismo dalyvių dėmesį ir atneša puikių rezultatų. Mūsų vertinimu, labai svarbi šios akcijos dovana – šviesą atspindinčios liemenės. Prasidėjus rudeniui prastėja matomumas, todėl svarbu, kad vairuotojai galėtų pėsčiuosius pastebėti iš toli“, – teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

GALERIJA

  • Rugsėjo 1-ąją sostinės perėjose moksleivius pasitiks spalvingi piešiniai
  • Rugsėjo 1-ąją sostinės perėjose moksleivius pasitiks spalvingi piešiniai
  • Rugsėjo 1-ąją sostinės perėjose moksleivius pasitiks spalvingi piešiniai
  • Rugsėjo 1-ąją sostinės perėjose moksleivius pasitiks spalvingi piešiniai
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

gal

dar reiktų spalvotų kreidučių padėti kad vaikučiai patys galėtų nupiešti ką.... Durdomas, blem....

to mama

Kap tik gerai bus, kai Jusu vaikelis paziures(sustodamas) i piesinuka, o paskui(kaip siulo piesinis) paziures i kaire ir i desine ir... tik tada ejs per pereja.

mama

ar tik neužsižiopsos į tuos piešinius juk dėmesio nukreipimas nuo ten kur reikia žiūrįti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS