Dėl koronaviruso plitimo grėsmės savaitei uždaroma Nemenčinė | kl.lt

DĖL KORONAVIRUSO PLITIMO GRĖSMĖS SAVAITEI UŽDAROMA NEMENČINĖ

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės Vilniaus rajone esantis Nemenčinės miestelis bus uždarytas savaitei, nuo ketvirtadienio ryto, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Atvykti į Nemenčinę bus leidžiama tik gyvenantiems bei dirbantiems šiame miestelyje, o kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti iš Nemenčinės bus leidžiama tik tiems, kuriems tai būtina dėl darbo, taip pat tiems, kam tai yra būtina dėl sveikatos būklės. Pačiame miestelyje automobiliais važinėti bus leidžiama.

Kaip teigia premjeras Saulius Skvernelis, situacija Nemenčinėje skiriasi nuo tos, kuri buvo Ukmergėje ar Marijampolėje, todėl ir priemonės taikomos kitokios.

„Matome žymiai didesnes grėsmes dėl pačio protrūkio, dėl skaitlingumo miestelio ir proporcijos, kiek sergančių, įtariamų ir turinčių izoliuotis, kaip laikomasi izoliacijos, kokia yra situacija, deja, matome neraminančius signalus, dėl to toks sprendimas priimtas. Tai yra savaitės sprendimas, jis nėra absoliutus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė premjeras.

Pasak jo, jei reikės atitinkamos priemonės bus taikomos ir kituose miestuose.

„Jei reikėtų, tokias priemones esame pasiruošę atlikti tiek apie didžiuosius miestus kalbant, tiek apie jų atskirus regionus, rajonus. Tam valstybė yra pasiruošusi“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Sprendimas įsigalios ketvirtadienį, 7 val. ryto ir bus taikomas iki kito penktadienio vidurnakčio.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pabrėžė, kad sprendimui papildomo laiko pasiruošti nereikia, nes papildomi policijos ekipažai išsiųsti jau trečiadienį: kai kuriose vietose bus įrengiami užtvarai, kai kur – policijos patikros postai.

Mūsų tikslas užkardyti galimą viruso plitimą ir apsaugoti žmones. Šiuo metu ruošiamas priemonių planas.

„Jau turėjome patirties Ukmergėje, dabar bus imtasi panašių priemonių ir šioje teritorijoje. Mūsų tikslas užkardyti galimą viruso plitimą ir apsaugoti žmones. Šiuo metu ruošiamas priemonių planas. Atsiradus poreikiui pasitelksime ir kitas vidaus reikalų sistemos tarnybas “, – BNS teigė R. Tamašunienė.

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas, tačiau policija taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę gyventojams, o jos nesilaikantys bus baudžiami. Taip pat, pasak jo, bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo.

„Esu patikintas ir dėl to, kad Nemenčinėje gyvenantiems žmonėms produktų tikrai nepritrūks, parduotuvių yra pakankamai, jų veikla nenutrūks“, – prieš Vyriausybės posėdį feisbuke trečiadienį tvirtino Vyriausybės vadovas.

Šių priemonių imamasi po to, kai Nemenčinėje įsikūrusioje siuvimo įmonėje „Vilnika“ nustatyta apie 20 koronaviruso atvejų. Vienas atvejis nustatytas ir greta miestelio įsikūrusiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“ – slaugos namai trečiadienį pranešė pradedantys tikrinti personalą ir apie 200 globotinių – iš viso daugiau nei 350 žmonių.

S. Skvernelis tvirtina, kad būtina ištirti ir visus įmonės „Vilnika“ darbuotojus, tačiau, anot jo, situaciją apsunkina tai, kad bendrovė ėmėsi „savalaikio ir labai teisingo“ sprendimo stabdyti veiklą.

„Tačiau tai bus padaryta. Įmonės vadovams tik primenu, kad šioje situacijoje jiems rekomenduojama skelbti prastovą ir gauti nustatyto dydžio valstybės subsidijas darbuotojams. Kalbant apie Nemenčinėje veikiančius slaugos-globos namus „Senevita“ – bus patikrinti visi ten dirbantys. Esant būtinybei – ir visi slaugomi žmonės“, – pabrėžė jis.

Premjero teigimu, NVSC specialistai taip pat atliks epidemiologinę diagnostiką tiek šioje, tiek kitose vietos slaugos, globos ir panašaus profilio įstaigose. Prireikus žadama pateikti privalomus nurodymus dėl to, kaip įstaigoms elgtis toliau.

S. Skvernelis žada ir mobilųjį patikros punktą „ar jo analogą“, siekiant patikrinti visus, kurie kasdien važiuoja į Vilnių, o vėliau – ir kitus miestelio gyventojus.

Jis prašo NVSC ir Vilniaus rajono bei miesto savivaldybių bendradarbiavimo, teikti vieni kitiems pagalbą, keistis informacija, „kad būtų dirbama sutartinai ir rezultatyviai“.

„Nekonkuruokime, neignoruokime vieni kitų, darykime tai, kas privalu“, – ragina S. Skvernelis.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatytas 1091 koronaviruso atvejis, mirė 29 žmonės, 138 asmenys pasveiko.

 

 

Gairės: Saulius Skvernelis, Nemenčinė, LNK1, koronavirusas, Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 karantinas, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

is akiu

uznesa i koki ateivi ar biorobota /magnutes/ ireminta/ i /lithujanijos/ valdyma? tai /prielaida gyliai mastancio/ apie aplinka gamta ir joje vykstancius velniskus procesus kuriems reikalingas G egzorcistas pajegus isvalyti zeme nuo susikaupusio meslo dvokiancio pragarais ?...

Kas atsakys?

"Šaunuolis" premjeras.Tik kodėl išvis buvo duotas leidimas dirbti tokioms įmonėms karantino metu, kur dirba šimtai žmonių vienoje patalpoje? Ar jie siuva kažką ypatingo, pirmo būtinumo prekes? Tai juk ne maisto, ne vaistų ir pan.gamyba.Kieno atsakomybė bus, jei kažkas iš darbuotojų mirs?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS