Santaros slėnyje Vilniuje bus statomas VU Mokslo centras | kl.lt

SANTAROS SLĖNYJE VILNIUJE BUS STATOMAS VU MOKSLO CENTRAS

  • 2

Šalia Santaros klinikų Vilniuje netrukus bus pradėta Mokslo centro statyba, pirmadienį pranešė Vilniaus universitetas (VU).

VU pasirašė sutartį su statybų bendrove „Eikos statyba“ dėl pastato statybos darbų.

Pasak VU Medicinos fakulteto dekano Algirdo Utkaus, naujasis mokslo centras bus skirtas ne tik medicinos mokslo fundamentiniams ir klinikiniams tyrimams vykdyti – pokytį pajus ir daugelis mokslininkų, kuriems smarkiai pagerės infrastruktūrinės darbo sąlygos ir atsiras galimybės dirbti su naujausia įranga, jos įsigijimui yra pritarusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

17 tūkst. kvadratinių metrų ploto mokslo centre veiks Genetinių tyrimų centro, fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos, infekcinių ligų ir dermatovenerologijos, krūtinės ligų, imunologijos ir alergologijos, odontologijos, neurologijos ir neurochirurgijos, kitų klinikų specializuotų mokslinių laboratorijų kompleksas.

VU Plėtros departamento Projektų valdymo skyriaus vadovo Daumanto Gudelio teigimu, centro patalpos atitiks aukščiausio lygio reikalavimus ir modernius sprendimus.

Bendra Mokslo centro projekto vertė šiuo metu siekia apie 37,1 mln. eurų, didžiąją lėšų dalį – 23,1 mln. eurų – sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.

Be to, praėjusių metų pabaigoje gautas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritarimas skirti 10 mln. eurų finansavimą mokslinei įrangai įsigyti.

Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2023 metų pabaigos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Reikia mokslo?

Kokio mokslo? Lietuvai nereikia mokslo. Mokslininkus baigia išnaikint. Čia bus pinigai statybininkams. Kas galėtų būti skiriama mokslui, ir vėl bus atiduota nekilnojamojo turto vystytojams.

Statybininkas

Kaune tokį centrą stato,Vilniuje stato,įdomu ar ir Balbieriškyje statys?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS