Santykiai – ne Seimo reikalas

Santykiai – ne Seimo reikalas

2012-06-19 23:59
Santykiai – ne Seimo reikalas
Santykiai – ne Seimo reikalas / Gedimino Bartuškos nuotr.

Žmogaus teisių aktyvistai pirmadienį prie Seimo rūmų protestavo prieš Konstitucijos 38 straipsnio pataisas, dėl kurių šiandien balsuos Seimas.

Konstitucijos straipsnio pakeitimo projektu šeimos sąvoką norima susieti su santuokos sudarymu, motinystės ir tėvystės ryšiais.

Palaikyti besipriešinančių Konstitucijos pataisai atėjo parlamentarai Algirdas Sysas ir Marija Aušrinė Pavilionienė.

Protestuotojai sakė, kad šia pataisa bus diskriminuojama dalis visuomenės, o juk turėtų būti rūpinamasi visais. Be to, anot aktyvistų, užuot sprendę rimtus, pavyzdžiui, atominės elektrinės statymo, klausimus, Seimo nariai kalba apie seksą ir tai, kas su kuo turėtų ar neturėtų gyventi.

"Tai yra reklaminis, tariamas rūpinimasis šeima. Mums nereikia reklaminių darbų, reikia tikros pagalbos šeimoms. Dabar viskas tiesiog imituojama", – sakė vienas akcijos organizatorių Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis.

Aktyvistai laikė plakatus, kurie skelbė: "Celofaninis rūpestis šeima", "Šalin rankas nuo mūsų šeimos", "Emigrantų vaikų senelis ir senelė", "Kiek kartų šeimą kūrė M.Adomėnas?", "Darželių ir mokyklų, o ne šūdo malimo". A.Rudomanskis su nuotaka persirengusia žmogaus teisių aktyviste prie stulpo rankas susirakino antrankiais.

"Karšta... Gal Pavilionienė raktelį nuo antrankių turi?" – juokavo akcijos organizatoriai.

Keliems susirinkusiems smalsuoliams ir žiniasklaidos atstovams aktyvistai dalijo lapelius, kuriuose prie Seimo narių, palaikančių Konstitucijos 38 straipsnio pataisas, nuotraukų buvo prirašyti esą jų pasisakymai.

"Aš iš tavęs atimsiu šeimą. Balsuok už mane!" – pakeitimo projektą įregistravusiam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Stasiui Šedbarui priskirta frazė.

"Mano dėka tavo vaiką vadins benkartu. Lietuva pirmauja Europoje pagal vaikų savižudybių skaičių. Balsuok už mane!" – skelbė prierašas prie tos pačios partijos atstovo Rimanto Jono Dagio nuotraukos.

Kad pataisos būtų priimtos, už jas Seimas turi balsuoti du kartus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų