Seime – diskusija apie medžių išsaugojimą Vilniuje | kl.lt

SEIME – DISKUSIJA APIE MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMĄ VILNIUJE

  • 0

Penktadienį Seime organizuojama diskusija apie medžių išsaugojimą Vilniuje.

„Matome nerimą keliančią tendenciją, kad nemažai savivaldybių Lietuvoje, pristatydamos viešųjų erdvių atnaujinimo projektus, visiškai neatsižvelgia į visuomenės norą išsaugoti senus ir brandžius medžius“, – teigė viena iš diskusijos iniciatorių Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė.

Jos teigimu, savivaldybės dažnai neatsižvelgia į ankstesnių projektų blogąsias patirtis, nesiklauso ekspertų patarimų ar visuomenės nuomonės, o tiesiog priima vienasmenius sprendimus.

Matome nerimą keliančią tendenciją, kad nemažai savivaldybių Lietuvoje, pristatydamos viešųjų erdvių atnaujinimo projektus, visiškai neatsižvelgia į visuomenės norą išsaugoti senus ir brandžius medžius.

„Tokiu būdu, siekdamos „rekonstruoti“ miesto viešąsias erdves visam laikui sunaikina žaliąsias zonas“, – sakė parlamentarė.

Diskusijoje bus pristatyta naujoji Želdynų įstatymo redakcija, visuomenės atstovai ir ekspertai išsakys savo nuomones bei lūkesčius, plačiau bus aptariama želdynų priežiūra Vilniaus mieste.

„Senas ir brandus medis yra visų miestų puošmena. Kiekvienas toks medis vasarą suteikia pavėsį, mažina karštį, lietingą dieną greičiau sugeria drėgmės perteklių, valo orą. Sieksime, kad Vilnius imtųsi lyderystės medžių apsaugoje“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vytautas Budreika.

Anot jo, vienas svarbiausių įrankių tam būtų detalus, nuoseklus, individualizuotas, visuomenei prieinamas medžių registras.

„Taip pat didesnė tarybos priežiūra kaip vykdoma želdinių apsauga, didesni reikalavimai tiek projektų vystytojams privačiuose sklypuose, tiek rangovams viešose vietose, didesnis vietos bendruomenės įtraukimas į procesų priėmimą“, – sakė jis.

Diskusijoje taip pat dalyvaus Aplinkos ministerijos, visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos priežiūros komisijos atstovai, želdynų specialistai, parkų istorikas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS