Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo | kl.lt

SOSTINĖS GATVIŲ PAVADINIMŲ ISTORIJAS PASAKOS LENTELĖS ANT PIRMOJO NAMO

  • 4

Vilniuje kuriama nauja tradicija – gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmuoju numeriu pažymėto gatvės namo. Penktadienį tokia lentelė įrengta Jokūbo Jasinskio gatvėje, kaip tik šeštadienį bus jo 260-osios gimimo metinės.

„Dažnai skubame savo miesto gatvėmis nė nežinodami, kodėl jos būtent taip pavadintos ir kokios istorijos glūdi po vardais lentelėse. O Vilniaus gatvės išties labai turtingos istorijomis. Kviečiame būti smalsiems, pažinti savo aplinką ir gilinti žinias. Sukakčių datos bus puiki proga tęsti gatvių pavadinimus aiškinančių lentelių įrengimą ir jų Vilniuje palaipsniui daugės“, – teigia sostinės meras Remigijus Šimašius.

Įrengti atminimo lentelę 1794 m. sukilimo Lietuvoje vadui, generolui leitenantui, poetui J. Jasinskiui (1761-1794) pasiūlė Valstybės istorinės atminties komisijos narys, istorikas Norbertas Černiauskas. Sukilimo metu J. Jasinskis vadovavo Rusijos kariuomenės užimto Vilniaus išvadavimui, buvo šio miesto komendantas, Rotušės aikštėje paskelbė Lietuvos sukilimo aktą.

GALERIJA

  • Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo
  • Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo
  • Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo
S. Žiūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Vilniaus šūdvabaliai

Tolerstiškos vilniaus chujinkos, pradėkite nuo Mečetės gatvės kur nugriovėte totorių Lukiškių mečetę ir sunaikinote kapines, p Kaune mečetė stovi...

Andrius

Pati pirma gatvė iš Vilniaus oro uosto pavadinta ateivių šūdkultūrės vardu (ten kur jų korporacija pasistatė didelį prekybos centrą) dėl to, kad buvo švystelta pinigų į vietinius „valdininkus“. Pilna gatvių ir skverų su užsienio veikėjų, miestų ir valstybių pavadinimais. Bet lentelėje matyt neatskleis, kad tai dėl to , jog Lietuviai yra išplautasmegeniai, garbinantys ateivius ir niekinantys saviškius. Ilgalaikės propagandos aukos. Ypač kraupus atvejis- Kalnėnuose. Patys pasižiūrėkite, kokie ten pavadinimai. Tikiuosi šį kartą neištrins mano komentaro.

Kokia garbė lentelei

ją pats Vilniaus valdovas savo rankomis lietė, gal net prikalė!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS