Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo | kl.lt

SOSTINĖS GATVIŲ PAVADINIMŲ ISTORIJAS PASAKOS LENTELĖS ANT PIRMOJO NAMO

Vilniuje kuriama nauja tradicija – gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmuoju numeriu pažymėto gatvės namo.

Kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybė, tokia lentelė įrengta Jokūbo Jasinskio gatvėje, kaip tik šeštadienį minimos jo 260-osios gimimo metinės.

Dažnai skubame savo miesto gatvėmis nė nežinodami, kodėl jos būtent taip pavadintos ir kokios istorijos glūdi po vardais lentelėse.

„Dažnai skubame savo miesto gatvėmis nė nežinodami, kodėl jos būtent taip pavadintos ir kokios istorijos glūdi po vardais lentelėse. O Vilniaus gatvės išties labai turtingos istorijomis. Kviečiame būti smalsiems, pažinti savo aplinką ir gilinti žinias. Sukakčių datos bus puiki proga tęsti gatvių pavadinimus aiškinančių lentelių įrengimą ir jų Vilniuje palaipsniui daugės“, – pranešime cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Įrengti atminimo lentelę 1794 metų sukilimo Lietuvoje vadui, generolui leitenantui, poetui J. Jasinskiui (1761–1794 m.) pasiūlė Valstybės istorinės atminties komisijos narys istorikas Norbertas Černiauskas.

Sukilimo metu J. Jasinskis vadovavo Rusijos kariuomenės užimto Vilniaus išvadavimui, buvo šio miesto komendantas, Rotušės aikštėje paskelbė Lietuvos sukilimo aktą.

GALERIJA

  • Sostinės gatvių pavadinimų istorijas pasakos lentelės ant pirmojo namo
S. Žiūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Vilniaus tolerastams

Mečetės gatvė-nugriovėte Lukiškių mečetę ir snaikinote totorių kapines, o Kaune mečetė stovi.

Man patinka

Kreivoji , Lenktoji , Šviesioji, Didžioji..Paribio..Georgenstraße.....( Gedimino prospektas )....:-)

Andrius

vikingų g. buvo taip pavadinta, nes švedų korporacija ten švystelėjo pinigų kažkam. Dabar Vilnius turi gatvę tiesiai iš oro uosto pavadintą ateivių šūdkultūrės garbei. olandų, vokiečių, žydų, rusų ir t.t. gatvės taip vadinamos dėl to, kad Lietuviai yra išplautasmegeniai vargšai niekinantys savus ir garbinantys ateivius. Yra ir ištisas kvartalaskur kiekviena gatvė pavadinta balkanų šalių vardais. ne gražiais ką nors reiškiančiais Lietuviškais žodžiais. ne kaip nors susijusiais su geromis idėjomis žodžiais. ne istorinių figūrų vardais. tik užsienio šalių vardais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS