Sostinės savivaldybė ieško kandidatų parengti Vilniaus gelbėjimo planą | kl.lt

SOSTINĖS SAVIVALDYBĖ IEŠKO KANDIDATŲ PARENGTI VILNIAUS GELBĖJIMO PLANĄ

  • 2

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą finansinių įsipareigojimų ir įsiskolinimų pertvarkymo planui parengti. Konkurso nugalėtojas turės parengti planą ir pasiūlyti sprendimus, kaip sumažinti Vilniaus miesto savivaldybės įsiskolinimą, atkurti mokumą ir prieinamumą prie kreditavimo rinkos.

Numatoma, kad šis planas bus derinamas su Finansų ministerija, kreditoriais ir kitomis suinteresuotomis šalimis.
Konsultantų parengtas planas taip pat bus pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės tarybai.

Savivaldybė įvedusi griežtas taupymo priemones, perfinansavusi dalį skolų ir optimizavusi Viešojo transporto bei kitų įmonių darbą nuo 2012 m. sutaupė daugiau nei 70 mln. litų, tai yra beveik 15 proc. visų savarankiškų savivaldybės pajamų.

Primename, kad kasmet Viešojo transporto poreikis, kurį padengia miesto biudžetas, siekia 106 mln. lt. Darželių ir kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų išlaikymui iš miesto biudžeto kasmet skiriama apie 60 mln. litų.

2008 – 2012 metų laikotarpį dėl ydingos Vyriausybės finansų politikos, Vilniaus biudžeto deficitas kasmet sudarė apie 160 mln. litų. Audito ir mokesčių konsultacijų bendrovių tinklo „PricewaterhouseCoopers“ auditoriai atlikę, Vilniaus miesto finansinių įsiskolinimų susidarymo priežasčių analizę, pateikė išvadą, kad „Vyriausybė netinkamai planavo Gyventojų pajamų mokesčio pajamas Savivaldybės biudžete ir dėl to miestas negavo 227 mln. litų. Ydingas planavimas buvo vienas iš svarbiausių veiksmų, nulėmusių ženklų skolų didėjimą 2007–2010 m.“

Tai, kad ekonominio sunkmečio metais Vyriausybė didelę dalį finansinės naštos permetė ant savivaldybių pečių, pažymima ir 2010 m. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EPBO – OECD) parengtoje ataskaitoje „Biudžeto planavimas Lietuvoje“.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

dora

Ne tik gelbejimo plana reikia rengti, bet ir issodinti visus prisidejusius prie isiskolinimu!

finansai

Vyriausybės finansų politika ydinga nuo 1990m. Galima sakyti kad jos nėra. Nuo 2001m, kai Finansų ministerijai ėmė vadovauti Grybauskaitė, padėtis ten tik blogėja. Ypač tragiška tapo vadovaujant Šimonytei. Savivaldybėse surinktus mokesčius centrinė valdžia taško be jokio konkretaus tikslo abejotiniems projektams ir "konsultacijoms" jau ne milijonais, bet milijardais. Padėtis į gerąją pusę kardinaliai pasikeistu tik tada, jeigu savivaldybėse lėšų liktu tiek kiek konkrečiam miestui ar rajonui reikia, o ne tiek kiek kažkas ministerijose ar seime sugalvojo palikti ar duoti. Kadangi centrinėje valdžioje, tiek konservatorių, tiek socialdemokratų gretose dauguma buvę komunistai, tai "maskvietiškas" centrinis valdymas jiems įsišaknijęs iki kaulų smegenų. To jau nepakeisi. Prie ko tai privedė žinome iš istorijos, o tuo tarpu savivaldybės, pasiekusios dugną, kasa duobes gilyn.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS