Teismas galutinai uždraudė kirsti ir genėti medžius Trakų senamiestyje | kl.lt

TEISMAS GALUTINAI UŽDRAUDĖ KIRSTI IR GENĖTI MEDŽIUS TRAKŲ SENAMIESTYJE

  • 3

Trakų valdžia teisme galutinai pralaimėjo ginčą su aplinkosaugininkais dėl medžių kirtimo ir genėjimo miesto senamiestyje.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 11 dieną galutinai atmetė savivaldybės skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, panaikinusį savivaldybės išduotą leidimą kirsti saugotinus medžius.

„Trakų rajono savivaldybės administracija leidimą išdavė pažeisdama Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo reikalavimus“, – skelbia LVAT nutartis.

Pagal savivaldybės išduotą leidimą Trakų Lukos ir Galvės ežerų pakrantėse, Karvinės bei Bažnytėlės salose, Vytauto ir Karaimų gatvėse pernai planuota nukirsti ar nugenėti 312 medžių, tačiau Aplinkos apsaugos departamentas nurodė stabdyti šiuos darbus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pernai lapkritį patenkino aplinkosaugininkų prašymą ir leidimą panaikino.

Savivaldybė skundė šio teismo sprendimą ir bandė įrodyti, kad gavus finansavimą iš Europos Sąjungos atsirado gera proga sutvarkyti ne tik visiškai avarinius medžius, bet ir apgenėti sausas šakas bei prašviesinti medžių lajas.

Šiuos darbus už maždaug 17 tūkst. eurų turėjo atlikti bendrovė „Losrita“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Nuomone

Neseniai skaičiau,kad kažkur prie tvenkinio bebrai nugraužė senus kreivus medžius.Tai kilo triuksmas jau medžiotojai taiso šautuvus prieš šiuos gyvunus.O vis kaip girdisi geri,sveiki medžiai kertami šimtais parkuose,miestu gatvėse.Kas su mumis atsitiko? Mūsų tėvai ir seneliai saugojo medžius,miškus.Kodel mes tapome barbarais savo miestuose?

Klaipėdos senamiestyje

esančios kalvės medžiai yra net senosiose 19 amžiaus fotografijose o va dabar nuėjes rasi tik vieną iš jų. Tas pats ir kitose šito mažyčio nuostabaus istorinio paveldo vietose..Ponai pasirūpino kad gražių naujų stogų, uždengtų toli gražu ne pagal paveldo taisykles, vaizdo niekas neuždengtų :D:D

tik

nejuokinkit ka draust kai puse jau iskirsta juk misku turetu rupintis medziokliai tokie kaip brudauskas kurio negirdet gal vilkai papjove jei ne sernai uzbade kas zino ???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS