Tradiciniu bėgimu bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę | kl.lt

TRADICINIU BĖGIMU BUS PAGERBTI ŽUVUSIEJI UŽ LIETUVOS LAISVĘ

  • 1

Sausio 9 d., šeštadienį, 12 val. startuos tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės  ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę 1991 m pagerbti.

Renginyje dalyvaus ir sveikinimo žodį tars krašto apsaugos ministras, Seimo narys Juozas Olekas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Prieš bėgimą visų mūsų šalies regionų, karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padės gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgimo pabaigoje bus padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Dalyvauti bėgime ir įveikti 9 km trasą užsiregistravo 1400 dalyvių. Trims gausiausioms komandoms bus įsteigtos nominacijos, visi bėgikai bus apdovanoti atminimo medaliais.

Jau 25-ąjį kartą vyksiantis bėgimas prasidės nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidrieks Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto. Gražia tradicija tapusio bėgimo tikslas – skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei kovoje už jos Laisvę ir Nepriklausomybę.

Programa

10–11.40 val. – bėgimo dalyvių registracija;

11.40 val. – gėlių padėjimas prie žuvusiųjų Lietuvos Laisvės gynėjų kapų;

11.50 val. – organizacinio komiteto atstovų, svečių sveikinimas;

12 val.– tradicinio tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ startas (karių pagarbos salvė);

13.10 val. – bėgimo laureatų apdovanojimas;

13.20 val. – gėlių padėjimas prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Zenonas Priekuliškis

Jau yra ir senų ir naujų susideginusių savanorių už laisvą Lietuvą. Ar ne laikas prisiminti ir juos? Mano tel. 8 662 33770.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS