Vilniuje siekiama griežtinti galimybes kirsti medžius | kl.lt

VILNIUJE SIEKIAMA GRIEŽTINTI GALIMYBES KIRSTI MEDŽIUS

Vilniuje siekiama griežtinti galimybes kirsti medžius.

Savivaldybės taryba trečiadienį ėmėsi želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių atnaujinimo, numatant sugriežtinti leidimų kirsti medžius išdavimą. Leidimai būtų reikalingi kiekvienam medžiui – nesvarbu, jis saugotinas, ar ne, išskyrus pripažintus invaziniais.

Galutinis sprendimas bus priimtas po diskusijų komitetuose, kitame Tarybos posėdyje.

„Priėmus naujus pataisymus, miesto teritorijoje vasaros laikotarpiu, taip pat medžiams žydint, būtų draudžiami sveikų, gyvų augalų kirtimai, išskyrus avarinės būklės ir kitas sąlygas numatytas tarybos sprendimuose“, – sako Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Rangovai, ruošdamiesi statyboms, turėtų planuoti ir želdynų tvarkymo darbus ir gavę  leidimus kirtimą galėtų atlikti tik žiemą.

Keistųsi ir prašymo bei leidimo formos. Svarstoma skaičiuoti visų medžių suminius diametrus – tiek kertamų, tiek atsodinamų. Taip siekiama vesti statistiką, kiek jų pašalinama, kiek saugoma, kiek atsodinama vietoje iškirstų. Atsodinimo vieta turės būti ta pati, jei tik leidžia statomo objekto  architektūrinis užstatymas, arba jiems augti bus parenkama gretima teritorija.

Pasak savivaldybės specialisto, jei bus įteisinta naujoji tvarka, net ir privačių valdų šeimininkai mieste turės kreiptis ir gauti leidimą. Pagal senąsias želdynų taisykles, jeigu sklype augančio medžio diametras neviršija 30 centimetrų, jį buvo galima kirsti, jis nebuvo saugomas.

„Pasinaudodami  tuo, individualių sklypų šeimininkai neretai iškirsdavo visus medžius iki vieno. Jeigu būtų privaloma kreiptis į savivaldybę, gal atsirastų galimybė daugiau augalų išsaugoti, suradus abiem pusėms naudingą kompromisą“, – aiškina G. Runovičius.

Savivaldybė praėjusią savaitę paskelbė per artimiausius dvejus metus sieksianti pasodinti apie 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių. Meras Remigijus Šimašius taip pat įsivėlė į ginčą su Aplinkos ministerija dėl invaziniais laikomų medžių – baltažiedžių robinijų, dėl savo panašumo klaidingai vadinamų akacijomis. Meras sako, kad šie medžiai ne tik nebus naikinami, bet bus ir sodinami, Aplinkos ministerija grasina baudomis.

 

GALERIJA

  • Vilniuje siekiama griežtinti galimybes kirsti medžius
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS