Vilniuje susitiks „Bukarešto devintuko“ užsienio reikalų ministrai | kl.lt

VILNIUJE SUSITIKS „BUKAREŠTO DEVINTUKO“ UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI

  • 1

Antradienį Vilniuje prasideda vadinamojo Bukarešto devintuko užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Per dvi dienas vyksiantį susitikimą planuojama aptarti NATO sprendimų dėl kolektyvinės gynybos įgyvendinimą NATO rytiniame flange, bus apsikeista nuomonėmis apie Rusiją, Kiniją, informacinių technologijų ir 5G saugumą, NATO vaidmenį kovojant su terorizmu, energetinį saugumą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Lietuvoje lankysis užsienio reikalų ministrai iš Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Vengrijos ir Bulgarijos.

Renginyje Vilniuje specialaus svečio teisėmis taip pat dalyvaus JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas ir NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas gynybos politikai ir planavimui.

Svečiai taip pat dalyvaus Kovo 11 dieną vyksiančiuose šventiniuose renginiuose, skirtuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 metų sukakčiai.

„Bukarešto devintuką“ sudaro devynios NATO rytinio flango šalys.  Formatas sukurtas 2015 metais, reaguojant į 2014 metais Rusijos įvykdytą agresiją Ukrainoje. Reguliariuose susitikimuose, kurie vyksta įvairiais lygiais, siekiama iškelti NATO rytinio flango šalių gynybos ir atgrasymo poreikius, aptarti aktualiausius saugumo politikos klausimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vadinčiau

Bukarešto devyni

SUSIJUSIOS NAUJIENOS