Vilnius ruošiasi pašalinti sovietmečio simbolius ir iš Antakalnio kapinių | kl.lt

VILNIUS RUOŠIASI PAŠALINTI SOVIETMEČIO SIMBOLIUS IR IŠ ANTAKALNIO KAPINIŲ

  • 0

Vilnius – vienas pirmųjų miestų, atsikračiusių didžiosios dalies sovietinės ideologijos simbolių – prieš 7 metus nukeltos Žaliojo tilto skulptūros, o pernai – ir paminklas Petrui Cvirkai, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

Antakalnio kapinėse likęs granitinis monumentas sovietų kariams – Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre esančio komplekso „Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapai“ dalis ir dėl to saugotinas.

Įprasta daugelio šalių praktika – antkapių neliesti, tačiau šiame komplekse esantis paminklas nėra antkapis, todėl savivaldybė jau kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos, kad teisinė apsauga skulptūroms būtų panaikinta.

„Inicijavau šio skulptūrų ansamblio pašalinimą, nes palaidojimų čia nėra, tai tiesiog akivaizdi sovietų tradicijos kapines paversti ideologijos stabų memorialais apraiška. Ir ji yra atgrasi, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Sutvarkius teisinius dalykus, tarp kurių – ir miesto tarybos pritarimas, Grūto parkas galės pasipildyti šešiomis sovietinėmis skulptūromis.“

Antakalnio kapinėse yra ir daugiau sovietinės simbolikos, ženklinančios antkapius. Jos liesti neketinama, tačiau čia besilankantiems ideologizuotus užrašus ir vizualius sprendimus specialios nuorodos siūlys vertinti kritiškai.

Prie įėjimo į Antakalnio kapines nuo gegužės 8 dienos stovės ir informaciniai stendai, kurie primins, kad kasmet apie pergalę Antrajame pasauliniame kare kalbanti Rusija šiandien tęsia visa griaunantį karą Ukrainoje.

GALERIJA

  • Vilnius ruošiasi pašalinti sovietmečio simbolius ir iš Antakalnio kapinių
  • Vilnius ruošiasi pašalinti sovietmečio simbolius ir iš Antakalnio kapinių
  • Vilnius ruošiasi pašalinti sovietmečio simbolius ir iš Antakalnio kapinių
Gairės: Antakalnio kapinės, sovietiniai paminklai, šalins paminklus, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS