Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją | kl.lt

VILNIUS SKELBIA TVARKINGŲ AUGINTINIŲ AKCIJĄ

  • 4

Sostinė ruošiasi kasmetinei prevencinei akcijai „Auginu atsakingai“ – primins, kaip svarbu pasivaikščiojimų metu surinkti savo augintinių ekskrementus ir naudoti pavadėlius. Balandžio mėnesį sostinės savivaldybės viešosios tvarkos specialistai drauge su Lietuvos kinologų draugija ir policija lankysis įvairiuose Vilniaus parkuose, daugiabučių kiemuose – bendraus su augintinių šeimininkais, išdalins daugiau kaip 1 500 praktiškų dovanėlių, o informaciniai lankstinukai padės geriau suprasti augintinius, kodėl šie triukšmauja palikti vieni namuose ir kaip reikėtų elgtis.

Kasmet pavasarį vykstančios akcijos primena vilniečiams, kad vedžiodami šunis nepamirštų pasiimti maišelių, pasirūpintų ne tik savo gyvūnu, bet ir aplinka, kurioje gyvena ir vaikšto visi, ne vien augintiniai.

„Kviečiame kartu kurti ir augintiniams draugišką miestą, ir kartu tvarkingų augintinių Vilnių. Maišelius su gyvūnų ekskrementais galima mesti į specialiai tam skirtas šiukšliadėžes arba į bendrojo naudojimo atliekų konteinerius. Vilniuje kiekvienoje seniūnijoje įrengtos 125 ekskrementų dėžutės, kurias kiekvieną dieną ištuština teritoriją prižiūrinčios įmonės, be to, mieste yra daugiau kaip 30 vedžiojimo aikštelių. Gerbkime vieni kitus ir rūpinkimės miesto švara“, – sako Andžejus Dinikis, Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Pernai savivaldybė atnaujino daugiau kaip pusę – 26 šunų vedžiojimo aikšteles visose seniūnijose: įrengtas naujas aptvėrimas, varteliai, suolai ir šiukšlių dėžės, likusias 5 aikšteles planuojama atnaujinti šiemet.

Savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus Organizavimo poskyrio specialistai pastebi, jog daugėja besiskundžiančių kaimynystėje lojančiais šunimis. Savivaldybė drauge su kinologais ir dresūros specialistais parengė naudingos informacijos rinkinį: kodėl šuo namuose loja, kaip to išvengti ir netrikdyti aplinkinių ramybės.

Vilniečių pamėgtame Vingio parke šį pavasarį planuojama surengti orientacines-edukacines varžybas drauge su šunimis. Jau kelerius metus Viešosios tvarkos skyrius bendradarbiaudamas su Lietuvos kinologų draugijos mokymo centru organizuoja nemokamas paskaitas būsimiems šunų šeimininkams, kurių metu supažindinama su augintinių laikymo taisyklėmis Vilniaus mieste, o darželiuose ir mokyklose veda temines pamokas apie elgesį su šunimis.

Vilniečiai kviečiami būti sąmoningi, pastebėjus nesilaikančius švaros ir tvarkos pranešti Viešosios tvarkos skyriui telefonu 219 7948 arba elektroniniu paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt, galima pridėti ir filmuotą medžiagą. Už gyvūno augintinio ekskrementų nesurinkimą viešoje vietoje gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 120 eurų.

GALERIJA

  • Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją
  • Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją
  • Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

To-gyventoja

Labai gerai,kad skelbiate tų nevaleikų pavardes.Reikėtu tokiems parazitams snukius ištrinti šuns išmatomis.

gyventoja

Gyvenu Kaune daugiabutyje Kovo 11-osios gatvėje,prižiūriu gėlynėlį po langais...laiptinės kaimynė Daukantienė Daiva išveda augintinį pavedžioti,daug nesivargina,viską šunėkas padaro čia pat,prie baltų pavasarinių snieguolių...paprašyta to nedaryti ,atšovė-surinksi pati ,išlaižysi...va tokie išsireiškimai minėtos moters.Tai šlykštu,žema.

Mikas

Aha, surinkit organines medžiagas, sukiškit į celofaninį maišelį, tai bus labai gamtai į naudą :) Gal propaguokit, kad užkastų nunešę po krūmu, arba bent jau popierinius maišelius naudotų. Maišelių trūkumas, tai plastiką naudoja. Kokia tada ekologija? Tos išmatos minimaliai teršia, tik estetinis vaizdas nekoks.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS