Apie ketinimą žvejoti nelegaliu būdu prasitarė aplinkos apsaugos inspektorei | kl.lt

APIE KETINIMĄ ŽVEJOTI NELEGALIU BŪDU PRASITARĖ APLINKOS APSAUGOS INSPEKTOREI

  • 1

Sekmadienio rytą sulaikyti du vyrai Širvintos upėje žvejoję ne mėgėjų žvejybos įrankiu – statomu tinklu – ir šiuo nelegaliu būdu sugavę sugavę 44 žiobrius, 11 šapalų ir 1 šlakį.

Už padarytą pažeidimą asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankio konfiskavimu. Taip pat asmenims teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 3860 eurų.

Pažeidėjai sulaikyti per specialiai aplinkos apsaugos pareigūnų surengtą naktinę pasalą. Pasalą nuspręsta surengti po to, kai patys pažeidėjai apie ketinimą Širvintos upėje žvejoti su statomu tinklu prasitarė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) inspektorei, kuri šeštadienį atostogavo gamtoje.

„Vyrai pasakojo, kad planuoja pastatyti tinklą per upę, kuriame iki sekmadienio ryto turėtų užkibti daug žuvies. Žadėjo pasidalinti ir su manimi“, – šypsosi Vilniaus valdybos inspektorė.

Vyrai nė neįtarė, kad apie tinklo statymą papasakojo aplinkos apsaugos pareigūnei, kuri apie jų ketinimus nedelsdama pranešė atsakingiems specialistams, o šie, savo ruožtu, nusprendė surengti pasalą.

Patikrinus vieno iš pažeidėjų gyvenamojoje vietoje esančius ūkinius pastatus, buvo rastas dar vienas tinklas bei žeberklas, skirtas lašišoms ir šlakiams smeigti. Už šių ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą pažeidėjui taip pat buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o tinklinis ir duriamasis įrankiai bus konfiskuoti.

AAD primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

GALERIJA

  • Apie ketinimą žvejoti nelegaliu būdu prasitarė aplinkos apsaugos inspektorei
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

TvartelioZinios

As tai cia neseniai girdejau per kazkokios televizijos zinias, kad vienas dzukas planuoja bobausius su SAMAGONU uzpilti. Idomu kur ten dzukijos miskuose prie bobausiu ta samagona varvina...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS