Į naudotų karstų skandalą įsisukusiai įmonei – neramios dienos: veiksmų ėmėsi teisėsauga | kl.lt

Į NAUDOTŲ KARSTŲ SKANDALĄ ĮSISUKUSIAI ĮMONEI – NERAMIOS DIENOS: VEIKSMŲ ĖMĖSI TEISĖSAUGA

Sostinės policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Vilniaus arkivyskupijai pavaldžioje įmonėje „Laidojimo paslaugų centras“.

Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad antradienį įmonės patalpose atliktos kratos ir apklausos.

Tyrimas atliekamas dėl galimai apgaule įgyto didelės vertės svetimo turto, veikiant bendrininkų grupėje. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Vilniaus arkivyskupijos teigimu, įmonė bendradarbiauja su teisėsauga.

LNK reportažas:

„Palaikome siekį išsiaiškinti tiesą ir esame pasiruošę suteikti visą tyrimui reikalingą informaciją. Bendradarbiaujame su pareigūnais ir suteiksime jiems visokeriopą pagalbą“, – pranešime sakė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

LRT sausio viduryje pranešė, kad Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnybai priklausanti bendrovė „Laidojimo paslaugų centras“ klientams perpardavinėjo naudotus karstus.

Karstai, kuriuose mirusieji vežti kremuoti į Lenkijoje esantį krematoriumą, nebuvo deginami, o grįždavo į Lietuvą ir vėl atsidurdavo prekyboje. Esama liudijimų, kad centro salės darbuotojai acetonu valydavo ant dangčių likusias kremuoti vežamų žmonių pavardes.

Karstų perpardavinėjimas, darbuotojų liudijimu, vyko apie trejus metus.

LRT teigimu, klientai įsigydavo karstus, kainuojančius nuo 300 iki 1 tūkst. eurų, tačiau kremavimui palaikai buvo perkeliami į kartoninius karstus, kainuojančius iki 16 eurų.

„Laidojimo paslaugų centras“ iš naudotų karstų perpardavinėjimo vien per pernai galėjo uždirbti mažiausiai 45 tūkst. eurų. Jo vadovai teigė, kad grąžinti karstai buvo restauruojami, tačiau, anot LRT, pernai bendrovė restauravo tik keturis karstus, kai grąžinta iki 150 vienetų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

vienkartine tara

kaip suprantu visi noretumet kad karstu kaina pakiltu x5.... o gal noretumet ka degalinese po kekvieno degalu pasipildymo jum masinos baka keistu ? kam baka keist jei galima visa masina....ko jus cia taip parinates ? man reikia grabo raskosno 3 dienom nueinu ir issinuomoju uz 1000Eur.... a jei jum reikia grabo pasistayt ividuri kambario tada imat kredita i perkat ta pati bet jau uz 50 000 ...

>>>Gamtosauga: \\\\\.../////

>>>Panašiai ir metalą taupo,restorane šaukštų irgi neišmeta,nuplauna ir kitas iš jo švampia.____Vat su guma tai prastai,kandona panaudoja ir į šiukšlyną ir gamtą teršia ir kaučiuko netaupo.Kiek padangų prarandama.

Gamtosauga:

Nematau blogo, kad iki krematoriumo nuveža gražiame karste, tačiau jo nesudegina, panaudoja daug kartų. Taip saugomas miškas nuo nereikalingo kirtimo. Tačiau MELAS tikslu APVOGTI velionio artimuosius - SUNKI NUODĖMĖ.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS