S. Skvernelis teisme dėl aprašinėto asfalto: patyriau didelę moralinę žalą | kl.lt

S. SKVERNELIS TEISME DĖL APRAŠINĖTO ASFALTO: PATYRIAU DIDELĘ MORALINĘ ŽALĄ

Vilniaus regiono apylinkės teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl užrašų ant buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto, kuriuose buvo minimas ir pats ekspremjeras.

Nukentėjusysis S. Skvernelis teismo posėdyje akcentavo, kad dėl šmeižikiško jo asmeniui adresuoto užrašo patyrė didelę moralinę žalą.

Šioje byloje kaltinimai buvo pateikti Gediminui Vaitkevičiui. Jis yra kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu dėl praėjusių metų birželio mėnesį ant Vilniaus rajone esančios Upės gatvės ant asfalto užrašyto užrašo: „Skvernelis 1 kilometras vagies namas“.

G. Vaitkevičius posėdyje savo kaltės nepripažino. Jis taip pat išreiškė norą parodymus duoti bylos nagrinėjimo pabaigoje.

Tuo tarpu nukentėjusysis S. Skvernelis teigė dėl šio jo asmeniu adresuoto užrašo patyręs didelę moralinę žalą.

Esu apšmeižtas ir dar tas nusikaltimas buvo padarytas niokojant valstybės nuosavybę vandališku būdu.

„Birželį važiuojant iš namų į darbą buvo pastebėtas užrašas ant kelio, kuriame yra pateikta šmeižikiška informacija, vandališku būdu ji pateikta. Aš tai pastebėjau, tai pastebėjo ir mano apsaugos darbuotojai, kaimynai, su kuriais bendraujame, šeimos nariai“, – teigė jis.

Ekspremjeras akcentavo, kad vandališku būdu birželio mėnesį ant Upės g. asfalto užrašytas šmeižikiškas užrašas neatitinka tikrovės.

„Nesu niekada niekuo kaltintas nei teistas dėl šmeižikišku būdu paskleistos informacijos, kad esu vagis. Tai tikrai sukėlė daugybę asmeninių išgyvenimų tiek man asmeniškai, tiek šeimos nariams, kadangi tai yra ir žmona, mažametis vaikas, kuris jau supranta“, – sakė jis.

S. Skvernelis atkreipė dėmesį ir į tai, kad nusikaltimas buvo padarytas niokojant valstybės nuosavybę.

„Patyriau didžiulę moralinę žalą, tokie veiksmai yra nusikalstami, yra neleistini ir tai padarytas nusikaltimas, esu apšmeižtas ir dar tas nusikaltimas buvo padarytas niokojant valstybės nuosavybę vandališku būdu“, – pabrėžė jis.

S. Skvernelis taip pat akcentavo, kad pamatęs užrašą ant kelio dangos jo nesusiejo su tuo metu viešoje erdvėje plačiai aptarinėjamu jo gyvenamos Upės gatvės asfaltavimo aplinkybėmis.

„Aš nedariau tokios prielaidos, kad būtent su tuo (susiję – ELTA), bet tam galėjo turėti įtakos tam tikrų politikų pareiškimai, kurie formavo visuomenės nuomonę“, – sakė jis.

ELTA primena, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 2019 metų pabaigoje buvo pradėjusi tyrimą dėl Upės gatvės asfaltavimo aplinkybių. Tyrimas buvo pradėtas portalo 15min.lt paskelbtos informacijos pagrindu bei surinkus pirminius duomenis iš Vyriausybės kanceliarijos, Susisiekimo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės.

15min.lt atliktas tyrimas skelbė, kad iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa suma atiteko Smiglių kaimo Upės gatvės remontui. Taip pat buvo skelbta, kad tuometis premjeras posėdžiui, kuriame buvo skirstomos lėšos Vilniaus rajono kelių asfaltavimui, pirmininkavo. Buvo kelta abejonė, ar valstybės politiko veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Visgi VTEK galiausiai nusprendė nutraukti tyrimus dėl S. Skvernelio elgesio, priiminėjant sprendimus Vyriausybės posėdyje dėl gatvių finansavimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (58)

Fifty Fifty

Moralinę patyriau, bet materialinė - ilgam blizgės

Švarkeli,

visa Lietuva patyrė didelę moralinę žalą dėl tavo savanaudiškumo. Kada susimokėsi ir atsėdėsi ?

Aldonas

Už tokį darbą,kitoje šalyje būtų senai sėdėjas.,o pas mus vaikšto laisvas,gal užima ir pareigas dar.Bjauru kada pas mus tokių yra,tai daryti del asfalto,gi naudojas visi ten gyvenatys ir visi gyventojai.Brudas žmogus ir dar ant valstybes vadovo.Aldonas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS