Tarnyba: Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios | kl.lt

TARNYBA: SANTAROS KLINIKŲ INŽINIERIUS STATYBININKAS BUVO DISKRIMINUOTAS DĖL NEGALIOS

  • 1

Po sunkios ligos į darbą sugrįžęs Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios, nustatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Neįgaliojo vežimėlyje atsidūrusiam vyrui buvo pakeistas darbo pobūdis, vėliau siūlyta pereiti į kitas pareigas su mažesniu atlyginimu, o jam nesutikus, apskritai nebeskirta jokių darbų.

Kaip skunde aiškino pareiškėjas, po patirto stuburo smegenų insulto jis negali vaikščioti ir juda vežimėlio pagalba. Grįžęs į darbą, inžinierius statybininkas gavo kitas funkcijas – rūpintis viešaisiais pirkimais. Kurį laiką darbuotojas jas ir vykdė. Tačiau, pasikeitus tiesioginiam vadovui, vyras ėmė jausti psichologinį spaudimą.

„Nepaisant negalios, galiu visa apimtimi vykdyti savo darbo funkcijas, susijusias su viešaisiais pirkimais, tačiau dėl naujo vadovo priešiško nusistatymo po insulto jokių darbo užduočių negaunu. Jaučiuosi ignoruojamas, nepageidaujamas ir izoliuojamas nuo likusio kolektyvo, kasdien patiriu didelę įtampą“, – skundėsi vyras.

Pareiškėjas pridūrė, kad dėl šios problemos jis ne kartą kreipėsi į klinikų vadovybę, tačiau reakcijos ir pokyčių nesulaukė.

Tuo tarpu, Santaros klinikų atstovai Tarnybai atsiųstame rašte tvirtinama, kad šis darbuotojas apskritai negali vykdyti inžinieriaus statybininko pareigų instrukcijoje nurodytų funkcijų, kadangi neturi tam būtinos kvalifikacijos.

Kitos pareigos vyrui buvo pasiūlytos esą siekiant pritaikyti darbo vietą pagal jo negalios pobūdį bei išsilavinimą, o pareiškėjo darbas su viešaisiais pirkimais, anot klinikų atstovų, buvo įvertintas neigiamai dėl pažeistų viešųjų pirkimų procedūrų.

Tokie klinikų atstovų argumentai sukėlė abejonių tyrimą atlikusiems Tarnybos teisininkams.

„Visų pirma, pareiškėjas šiose pareigose dirbo ir iki ligos, ir grįžęs į darbą nebuvo atleistas kaip neturintis tinkamos kvalifikacijos, tad iki tol jo išsilavinimas netrukdė atlikti darbinių funkcijų“, – pastebėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas.

Jis taip pat pažymėjo, kad darbuotojui grįžus į darbą, klinikos tinkamai nesilaikė procedūros dėl jo sveikatos patikrinimo. Pasak teisininko, prieš siūlydamas pareiškėjui kitas pareigas, darbdavys turėjo siųsti jį profilaktiniam sveikatos patikrinimui ir gauti medikų patvirtinimą, kad jis negali dirbti inžinieriumi statybininku dėl savo sveikatos ar negalios.

„Atsižvelgiant į skundo tyrimo metu surinktą medžiagą, konstatuotina, kad klinikos tinkamai neįrodė, jog pareiškėjui taikomos darbo sąlygos yra nesusijusios su pareiškėjo negalia. Tad siūlome nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus ir skirti pareiškėjui darbus, atitinkančius jo sveikatos būklę bei pareigybę“, – pažymėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tiesa

Ten tose klinikose galimai aukščiausias korupcijos lygmuo koks tik begali būti. Prie naujagimių įdarbinta virš 66 metų amžiaus medikė trimis etatais. Moteriškė galimai yra išprotėjusi. Automobilį vairuoja būdama girta. Būklė jos yra nuolatinio siautėjimo. Agresyvi ji. Neaišku, kaip toks asmuo gali būti įdarbintas trimis etatais ir dargi turėti galiojančią gydytojo licenciją. Ji išrašo receptus popieriuje ir jais padalina nemažą būrį suaugusio amžiaus narkomanų, už tai gauna naudos, pavyzdys. Pas 33 metų narkomanę gauna namie pagaminto maisto, išgeria stipraus alkoholio. Ta 66 metų moteris ne tik girta už vairo ir ne tik išradinėti receptus tiesiog į kairę ir dešinę ir Vidai ne naujagimiams, kas yra jos sritis pagal esamą licenciją. Ji apimta fanatiškų idėjų, kliedesių. Išgėrusi puola kolegas, vykdo momingą, žemina žmones, vadina juos įžeidžiančius epitetais. Jis oačios proto nusilpimas lygus 2 Metukų vaiko intelektui. Galimai alkoholikė medikė serga demensija, Alzheomeriu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS