I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu | kl.lt

I. MOLOTKOVAS TEISME IŠKLOJO, KODĖL PABĖGO SU POLICIJOS AUTOMATU

  • 1

Vilniaus apygardos teismas antradienį pradėjo nagrinėti lapkričio pabaigoje iš policijos automobilio automatą pagrobusio Igorio Molotkovo baudžiamąją bylą.

Į bylą liudytojai nekviesti, taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas.

Savo kaltę pripažino

Kaltinamasis teisme pripažino savo kaltę.

„Pilnai“, – į teisėjos Aivos Survilienės klausimą, ar pripažįsta kaltę, atsakė I.Molotkovas.

Paklaustas, ar sutiks papasakoti įvykio aplinkybes, I.Molotkovas atsakė, kad viskas parašyta byloje, tačiau sutiko duoti parodymus.

I.Molotkovas pasakojo, kad lapkričio 19 dieną buvo vežamas į Vilniaus polikliniką rentgeno nuotraukai padaryti, nes Švenčionių policijos komisariate buvo susižalojęs šoną. Rentgeno nuotrauka nebuvo padaryta, medikai pasakė, kad pavojaus gyvybei nėra ir jis toliau gali būti areštinėje.

„Paprašiau pareigūnų išimti geležį, kuris viduje, bet jie atsisakė, jie tiesiog išvežė“, – pasakojo kaltinamasis.

Jis teigė negalįs paaiškinti, kodėl paėmė ginklą.

„Išėjo pareigūnė, nežinau, kas man pasidarė. Nežinau, kaip paaiškinti, pasiėmiau tą ginklą. Tuo metu priėjo pareigūnė. Pasakiau, kad sėstų į mašiną, jeigu būtų sėdusi, būčiau paprašęs nuvežti namo“, – sakė I.Molotkovas. Jis teigė policininkei pasakęs, kad ginklas užtaisytas.

Vyras tikino, kad labai gailisi dėl savo poelgio, jeigu policininkai būtų atvykę į teismo posėdį, atsiprašytų jų.

Kaltinamasis sakė, kad po įvykio kitą rytą jis būtų grąžinęs ginklą policijai.

Prašė užvažiuoti namo

„Aš tiesiog norėjau nuvažiuoti namo ir susirinkti daiktus, kiek kartų mane suimdavo dėl administracinio arešto, prašiau užvažiuoti namo niekas neklausė“, – teisinosi I.Molotkovas.

I.Molotkovą į posėdį atlydėjo keturi konvojaus pareigūnai, 1991 metas gimęs vyras teismui sakė anksčiau teistas 15-16 kartų, pastarąjį kartą – už vagystę iš parduotuvės.

Kaip skelbė Generalinė prokuratūra, vyras kaltinamas šaunamojo ginklo pagrobimu panaudojant psichinį smurtą bei neteisėtu jo gabenimu. Taip pat jis kaltinamas, kad naudodamas psichinę prievartą reikalavo, jog valstybės tarnautojai atliktų veiksmus jo naudai.

Prokuratūros duomenimis, šių metų lapkričio 19 dieną du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė 1991 metais gimusį kaltinamąjį I.Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį, užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą. Kaltinamajam rankos priekyje buvo surakintos antrankiais, automobilio galinės durelės iš vidaus užblokuotos.

Policijos pareigūnai trumpam išlipo iš automobilio, o I.Molotkovas, pasinaudodamas esama situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve. Policijos pareigūnas, priėjęs prie galinių mašinos durelių ir jas atidaręs, pamatė į save nukreiptą ginklą. Kaltinamasis reikalavo, kad policijos pareigūnas nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį. I.Molotkovas grasino panaudoti ginklą, jeigu nebus vykdomas jo reikalavimas. Netrukus prie automobilio priėjo ir kitas policijos pareigūnas, tačiau ir jam grasindamas ginklu kaltinamasis pareikalavo sėstis į automobilį.

Policijos pareigūnai, matydami realų pavojų savo gyvybėms, pasitraukė nuo automobilio, o kaltinamasis, išlipęs iš jo per priekines duris, pabėgo.

Kaltinamojo paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą bėglio ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose.

I.Molotkovas su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo jis parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius.

Nurodytoje vietoje aptiktas nepažeistas automatinis ginklas su visais dėtuvėje buvusiais šoviniais bei išoriškai nepažeisti antrankiai, kuriuos kaltinamasis pats nusiėmė atsirakindamas turimomis priemonėmis.

Ikiteisminį tyrimą per keletą savaičių atliko Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Edita Ignatavičiūtė.

Dėl minėtų Švenčionių rajono policijos komisariato policijos pareigūnų galimo tarnybos pareigų neatlikimo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai atlieka atskirą ikiteisminį tyrimą.

Po I. Molotkovo pabėgimo apie atsistatydinimą pranešė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kuris sulaukė prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos tiek dėl įvykusio incidento, tiek dėl netinkamo valstybės vadovų informavimo apie paieškos operaciją. Vėliau po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi S.Skvernelis apsisprendė likti poste.

Siūlo skirti beveik 5 metus belangės

Vilniaus apygardos prokuratūra lapkričio pabaigoje iš policijos automobilio automatą pagrobusiam Igoriui Molotkovui prašo skirti septynerius metus laisvės atėmimo. Bausmę sumažinus trečdaliu, prokurorės vertinimu, jam turi būti skirta ketverių metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Jis sukėlė pavojų ne tik visuomenės saugumui, bet ir policijos patrulių sveikatai ir gyvybei“, – Vilniaus apygardos teismo posėdyje antradienį sakė prokurorė Edita Ignatavičūtė.

Ji priminė, kad vyras 126 kartus baustas administracine tvarka, 15 kartų teistas. Prokurorė sakė, kad rezonansinis įvykis bausmės dydžiui įtakos neturėjo.

„Grėsmė neiškilo vien todėl, kad jis ginklo nepanaudojo“, – po posėdžio žurnalistams sakė kaltintoja.

Į bylą liudytojai nebuvo kviesti, taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Nuosprendis bus skelbiamas vasario 1 dieną.

Tuo metu kaltinamojo gynėja Elena Šajaukaitė sakė, kad vyras nuo trylikos metų priklausomas nuo narkotikų, prokurorės siūloma bausmė jam per griežta.

„Gerai, kad po tokių įvykių susirūpinta tokių žmonių gydymu, socializacija“, – sakė advokatė.

Paskutinio žodžio teisę gavęs I.Molotkovas dar kartą apgailestavo dėl savo poelgio ir išreiškė norą atsiprašyti policijos pareigūnų, iš kurių pagrobė automatą.

Vyras kaltinamas šaunamojo ginklo pagrobimu panaudojant psichinį smurtą bei neteisėtu jo gabenimu. Taip pat jis kaltinamas, kad naudodamas psichinę prievartą reikalavo, jog valstybės tarnautojai atliktų veiksmus jo naudai.

GALERIJA

  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
  • I. Molotkovas teisme išklojo, kodėl pabėgo su policijos automatu
V. Skaraičio / BFL nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Kęstas Br.

Automatų aplinkui darosi vis daugiau. Jau mūsų valdantieji ginkluoja silpnapročius ne tik Ukrainoje, bet ir Lietuvoje. Štai liūdni faktai. Trečiadienį Lietuvos kariuomenė perduos Šaulių sąjungai 500 vnt. automatinių šautuvų AK-4MT. Tuo tarpu neseniai Lietuvoje išspausdintas interviu su Šaulių sąjungos veikėju, atsargos majoru, Albertu Daugirdu apie tai, ką daryti su kolaborantais (išmetant juos nuogus iš automobilių viešoje vietoje) ir kaip efektyviai bauginti kolaborantų žmonas ir vaikus. (Tekstas parengtas, bendradarbiaujant su Šaulių sąjunga (www.sauliusajunga.lt).)​ Civilizuotame pasaulyje žmonės, kurstantys terorizuoti moteris ir vaikus, yra sodinami. Mūsų krūmuose tokie kurstytojai yra ginkluojami. Neteisingai išsirinkome valdžią. Rinkime šįkart kitaip. Daugiau apie tai: guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS