Ugniagesiams – neeilinė užduotis: gelbėjo ant plono ledo atsidūrusią katytę | kl.lt

UGNIAGESIAMS – NEEILINĖ UŽDUOTIS: GELBĖJO ANT PLONO LEDO ATSIDŪRUSIĄ KATYTĘ

  • 4

Pirmasis ledas visada kelia pavojų. Šeštadienio vakarą  ant jo atsidūrė ne likimą bandantys žvejai, o nė metų neturinti katytė, Trakų rajone, Dedeliškių kaime plonu ledu pasiekusi už kelių metrų nuo kranto esančią salelę. Ten ji tirtėjo iš baimės ir šalčio, pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Šeimininkams numylėtinės niekaip nepavyko prisikviesti, kad grįžtų atgal. Tuo pasirūpino Trakų rajono priešgaisrinės tarnybos Lentvario komandos ugniagesiai gelbėtojai Jan Makutunovič ir Viaslav Mečkovskij.

„Buvo jau vėlus vakaras. Dėl katytės labai nerimavo vaikai. Janas ją pasiekė rogėmis. Ledo sluoksnis tvenkinyje buvo 4 centimetrai“, – apie šeštadienį nutikusį įvykį pasakojo Lentvario komandos ugniagesys gelbėtojas V. Mečkovskij. Pasak jo, gyvūnus jiems gelbėti tenka ne itin dažnai. Vienuolika metų ugniagesiu gelbėtoju dirbantis Viaslavas prisiminė įvykį, kai iš šulnio yra tekę traukti net 70 kg sveriantį šunį.

Beje, jo teigimu, jau kitą savaitę ugniagesių gelbėtojų pagalbos gali prireikti ir žvejams, kurie nepaisydami rizikos, vos tik ežerus ir tvenkinius sukausto ledas, lipa ant jo ir įlūžta.

Pasak ugniagesių gelbėtojų, būtina žinoti, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 centimetrų. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos, kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, yra šaltinių.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Va

Todėl ugniagesiais pagal apklausas žmonės pasitiki labiausiai. Šaunuoliai!!!

yja

šaunuoliai katytės gelbėtojai

faina katytė

;
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS