Buvęs KTU rektorius pralaimėjo bylą prieš etikos komisiją | kl.lt

BUVĘS KTU REKTORIUS PRALAIMĖJO BYLĄ PRIEŠ ETIKOS KOMISIJĄ

  • 9

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusio Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko skundą dėl nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo.

VTEK sausį paskelbė, kad P. Baršauskas pažeidė įstatymą, kai naudojosi universiteto žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais – universiteto darbuotojai Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai rengė raštus dėl P. Baršausko monografijos. Buvęs rektorius nesutiko, kad supainiojo interesus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas padarė išvadą, kad VTEK sprendimas motyvuotas, pagrįstas objektyviais duomenimis ir teisės aktų normomis, todėl atmetė P. Baršausko skundą kaip nepagrįstą.

Pasak teismo pranešimo, P. Baršauskas, gavęs Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos raštus, galėjo ir turėjo suprasti, jog tyrimas atliekamas ne dėl KTU rektoriaus veiklos, o dėl jo, kaip privataus asmens, habilitacijai pateiktos monografijos. Anot teismo, P. Baršauskas šiuo atveju privalėjo pats asmeniškai pateikti atsakymus.

„Buvusio rektoriaus veiksmais universiteto darbuotojai buvo atitraukti nuo tiesioginio jų darbo funkcijų vykdymo, o pareiškėjas, pasinaudodamas einamomis pareigomis, gavo asmeninės naudos sau“, – nurodo tesimas.

Sprendimas apeliacine tvarka per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Dabar jau buvęs KTU rektorius P. Baršaukas iš pareigų atsistatydino pernai rudenį tuometiniam akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriui Vigilijui Sadauskui tiriant jo monografiją. Kontrolierius spalį konstatavo, kad rengdamas habilitacinį darbą P. Baršaukas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus. Buvęs rektorius pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.  

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

XXL to DD

Jo iniciatyva buvo perkamos ISM akcijos. Žinoma jau tada buvo, kad akcijų dividendai nuo švietimo įstaigų tik mažės (mažėja objektyviai studijuojančių skaičius nes mažėja jaunimo Lietuvoje), Gal ir savo lėšų investuotojas turės pridėti. Tai kodėl buvo perkama?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Labai gėdingas asmuo. Tikrai sunku suprasti, kad galėjo turėti profesoriaus vardą ir nesuprasti ELEMENTARIŲ dalykų. Tikrai turėtų apleisti KTU visam laikui. Tokios kvalifikacijos tikrai niekam nereikia. Problema atrodo asmeniška? Ne tokie asmenys yra linkę susidoroti su gabesniais.

Kaimynas

Rektorius Petras jau karta stpriai pralaimejo ir nukentejo isileisdamas i tevu namus akiplesa kambarine Danguole ... Pastaroji net Barsausku pavarde issinese ... Ziauru .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS