Gyvybės langelyje Kaune rastos mažylės mamos tapatybė nustatyta, mažylė tebėra pas globėją | kl.lt

GYVYBĖS LANGELYJE KAUNE RASTOS MAŽYLĖS MAMOS TAPATYBĖ NUSTATYTA, MAŽYLĖ TEBĖRA PAS GLOBĖJĄ

Gyvybės langelyje Kaune rastos mažylės mamos tapatybė nustatyta, tuo metu mergaitė tebegyvena pas budinčią globotoją.

„Taip, šiuo metu gyvena pas budinčią globotoją“, – BNS informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė, pridūrusi, kad vis dar laukiami vaiko tėvai.

Dvejų metų mergaitė buvo rasta gruodžio 11 dieną, Kaune, ligoninėje V. Putvinskio gatvėje įrengtame gyvybės langelyje. Tai buvo vyriausias Lietuvoje gyvybės langelyje paliktas vaikas nuo pat langelių įkūrimo 2009-siais.

Radus mažametę, Kauno apskrities policija atliko aplinkybių patikslinimą, siekiant išsiaiškinti ir įvertinti nekasdienę situaciją. Policininkai aplinkybes tikslina kiekvieną kartą, kai gaunamas pranešimas apie gyvybės langelyje paliktą vaiką, tačiau tėvų tapatybė nustatoma retai.

„Mažametės mamos tapatybė nustatyta. Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą. Daugiau papildomų komentarų, siekiant apsaugoti mažametės interesus, neteikiame“, – BNS informavo Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Kaip skelbė Kauno ligoninė, gyvybės langelyje nuskambėjus skambučiui lopšyje rasta mergaitė. Ji buvo užklota pledu, tvarkingai aprengta, vaikštanti ir kalbanti. Tuomet mergaitė buvo perduota už tolesnę vaiko priežiūrą atsakingoms tarnyboms.

Žiniasklaida skelbė, kad mergaitę palikęs žmogus raštelyje išdėstė sprendimo motyvus, esą nenori, kad mergaitė augtų netinkamoje aplinkoje, kur tvyro psichologinis smurtas, alkoholis, nepriteklius.

Tėvai per tris mėnesius mėnesius gali bandyti susigrąžinti vaiką.

„Tėvai turi 3 mėnesius pakeisti savo sprendimą, priėmus kitą sprendimą – būtų suteikta visa reikalinga pagalba. Jo nepakeitus – vaikui ieškoma šeima pasirengusi priimti ir įvaikinti“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma. Naujagimio palikimas yra anonimiškas, tėvų neieškos teisėsauga ar vaiko teisių gynėjai. 

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį ar vaiką, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis patys tėvai.

Šiuo metu gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose.

Šiemet tai yra penktas gyvybės langelyje paliktas vaikas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo gyvybės langelių įsteigimo 2009-siais iki dabar juose buvo palikti 95 vaikai, 16 iš jų tėvai susigrąžino.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

ALGIRDAS.

O Europos sąjunga prieš ''gyvubės langelius'' , tad pasakykit ko ji linki Lietuvai , TIK B L O G O .

What?

Taigi sake kad kas palieka langelyje vaikus tu nejiesko. Vadinasi jiesko

Tai

Dabar , karžygiams suradus mamytę, ta mamytė įsimylės savo vaikelį, ir karštai mylės... Kad tik neįvyktų kokia nelaimė nuo tokios meilės.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS