Kauno savivaldybėje – keistos rokiruotės | kl.lt

KAUNO SAVIVALDYBĖJE – KEISTOS ROKIRUOTĖS

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Kauno savivaldybės administracija metus pradėjo nuo permainų – dauguma skyrių pervardyti kitaip, kai kurių padalinių neliko. Tarp skyrių vedėjų yra naujokų, tačiau netrūksta ir keistų valdininkų rokiruočių.

Senieji niekur nedingo

Nuo sausio 1-osios įsigaliojo prieš pusmetį miesto valdžios patvirtintas savivaldybės administracijos pertvarkos planas.

Iš pirmo žvilgsnio administracijos struktūra atrodo gerokai paprastesnė, skyrių pavadinimai – trumpesni ir konkretesni. Nors savivaldybės senbuviai pripažįsta, kad tokia reorganizacija gerokai sudrebino valdininkų kėdes ir pačią savivaldybę, esminių pokyčių nėra daug. Labiausiai į akis krenta tie patys veidai, tik persėdę ant kitų kėdžių.

Ne paslaptis, kad bene daugiausia permainų laukta Kauno švietimo sistemoje. Juolab kad kai kurie savivaldybės švietimo dirigentai ne kartą buvo įsipainioję į prieštaringai vertinamas istorijas.

Dabar belieka konstatuoti, kad šioje srityje – nieko naujo po saule. Šiokių tokių struktūrinių perstumdymų yra – neliko Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos, tačiau veidai liko tie patys. Valdybai vadovavęs Virginijus Mažeika tapo naujojo Švietimo skyriaus vedėju, o amžinuoju buvusio Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėju tituluojamas Antanas Bagdonas gavo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas kartu su bendražyge Ona Visockiene.

A.Bagdono žmonai Ilmantei Bagdonei tapus "Varpo" gimnazijos direktore, jis nebegalėjo likti skyriaus vedėju dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto. A.Bagdonas "Kauno dienai" buvo pažadėjęs trauktis iš pareigų, vos tik žmona taps direktore, tačiau jau tuomet neslėpė ketinimų likti dirbti savivaldybėje ir tikino laukiantis naujosios valdžios pasiūlymų.

Naujieji metai nevienareikšmiškai vertinamam tarnautojui didelių permainų neatnešė – A.Bagdonas, kaip ir buvo galima tikėtis, gavo kitą šiltą kėdę, kuri tiesiogiai nebus interesų kliūtimi karjerą padariusiai jo sutuoktinei.

Padarė karjerą

Dar vienas gan keistas karjeros šuolis – Vytautas Jurkevičius, iki šiol vadovavęs Įmonių valdymo poskyriui ir turėjęs rūpintis savivaldybės žinioje esančiomis įmonėmis, nuo Naujųjų metų ėmė vadovauti Viešosios tvarkos skyriui.

Buvęs šio skyriaus vedėjas Danas Bortkevičius buvo pirmasis, palikęs darbą savivaldybėje po to, kai miestui vadovauti pradėjo naujos kadencijos valdžia. Iki šio sausio Viešosios tvarkos skyrius vadovo neturėjo, o administracijos direktorius G.Petrauskas vengė tiesaus atsakymo, kodėl neieškoma naujo vedėjo.

Naujoji miesto valdžia pernai ne kartą mėtė akmenis į V.Jurkevičiaus daržą dėl to, kad savivaldybei pavaldžios įmonės ir jo vadovaujamas poskyris dirba toli gražu ne taip, kaip turėtų. Atrodo, kad tai nesutrukdė jam persėsti ant kitos kėdės.

Ir tai jis darė jau ne pirmą kartą, mat skyrius ir pareigas savivaldybėje jam sekėsi keisti ir prie kitų valdžių. Deja, pačiam V.Jurkevičiui prisiskambinti nepavyko nei mobiliuoju, nei darbo kabineto telefonu.

Matė visokių pertvarkų

"Pertvarkų savivaldybėje buvo visokių – ir griežtesnių, ir paprastesnių. Tuo nereikia stebėtis. Tai natūralu, nes kiekviena valdžia turi savo matymą, savo strategiją ir tvarkosi, kaip jai atrodo geriau", – svarstė jau 30 metų savivaldybėje dirbantis Zenonas Girčys, likęs čia ir po šios administracijos pertvarkos. Iki Naujų metų jis ėjo Kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas ir dar rugsėjį nerimavo, kad likus vos porai metų iki pensijos gali tekti ieškotis kito darbo.

"Negaliu labai burnoti, nes vadovybė surado galimybių man likti – pasiūlė vyriausiojo specialisto pareigas. Alga bus mažesnė, bet mintis ir idėjas galėsiu įgyvendinti toliau", – žemesnėmis pareigomis nesiskundė Z.Girčys.

Jis pripažįsta, kad per 30 metų darbo savivaldybėje būta visko. Ypač nelengva buvo, kai reikėjo rūpintis komunaliniais miesto reikalais. "Nuolat buvau vanojamas, kai reikėjo tvarkyti gatvių duobes. Paskui, pradėjus dirbti Kultūros paveldo skyriuje, dėmesio ir įtampos sumažėjo. Su niekuo piktuoju nelikau ir į kitą gatvės pusę nebėgu nuo žmonių, su kuriais kadaise gal ir konfliktavome dėl darbo reikalų", – su šypsena pasakojo Z.Girčys.

Veteranui – pagyros

Nors pernai ne kartą sklandė kalbos, kad po reorganizacijos gali kristi Finansų skyriaus vedėjo Algimanto Lauciaus galva, metams baigiantis administracijos vadovybė ne kartą gyrė skyriaus vedėjo kompetenciją ir tikino neturį jokių priekaištų jo atliekamam darbui.

"Rudenį sukaks 40 metų, kai atėjau dirbti į savivaldybę. Tiesa, tada ji kitaip vadinosi", – paklaustas apie išgyventas pertvarkas prisipažino A.Laucius. Nuo pat pirmųjų dienų jis dirbo su finansais, tačiau ir šioje srityje matė daug permainų. "Vien 1989–1990 m. ką reiškia. Keitėsi santvarkos, keitėsi ekonominiai santykiai. Kalbant apie pajamų surinkimą, didžiausias pasikeitimas buvo tuomet, kai atsirado mokesčių inspekcija", – ryškiausius pokyčius vardijo A.Laucius, finansų srityje dirbantis nuo 1976-ųjų.

 

Jis pripažįsta, kad ir naujos valdžios įgyvendinta pertvarka nepraėjo be pėdsakų. "Visi savivaldybėje tai jaučia. Daug optimizavimo, o funkcijų daugėja – reikės efektyviau dirbti", – konstatavo Finansų skyriaus vedėjas. Jo vadovaujamam skyriui buvo priskirti kai kurie kitų padalinių poskyriai, tad atsakomybės našta išties padidėjo.

Teko ir atsisveikinti

Kai kurie savivaldybės skyriai metus pradėjo su naujais vadovais, iki šiol savivaldybėje ėjusiais žemesnes pareigas.

Buvęs Tarptautinių ryšių ir protokolo skyrius po pertvarkos pervardytas tiesiog Užsienio skyriumi, o jo vedėja tapo anksčiau šiame skyriuje dirbusi Emilija Šakalienė. Buvęs vedėjas Raimundas Šmitas dabar eina vyriausiojo specialisto pareigas.

Nors buvo planuota sujungti į vieną Socialinės paramos ir Socialinių paslaugų skyrius, prieš pat Naujuosius miesto valdžia persigalvojo ir nusprendė palikti du atskirus skyrius. Socialinės paramos skyriui dabar vadovauja Raimonda Čicharienė, pakeitusi Aną Sudžiuvienę. Socialinių paslaugų skyriaus vedėja, kaip ir iki šiol, dirbs Marija Vyšniauskienė.

Turto valdymo skyriaus vedėjo kėdę paliko ilgametis vadovas Antanas Slušnys. Jį laikinai pakeitė iki šiol pavaduotoja dirbusi Jolanta Žemaitienė, kol bus surastas naujas tinkamas vedėjas.

Dar pernai metams baigiantis savivaldybę paliko Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis. Dabar šis padalinys pavadintas Plėtros programų ir investicijų skyriumi, kuriam vadovauja Tadas Metelionis. Panaikinus Licencijų ir paslaugų skyrių, jo vedėja Rasa Palevičienė laikinai paskirta vadovauti Klientų aptarnavimo skyriui.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus taip pat nebėra – dabar jis tapo Miesto planavimo ir architektūros skyriumi, kuriam vadovauja ankstesnis vedėjas Nerijus Valatkevičius. Darbą šiame skyriuje ir savivaldybėje paliko jo pavaduotoja Meilė Nistelytė. Teisės skyrius po reorganizacijos pavadintas Teisės ir konsultacijų skyriumi, o prie jo vairo stojo dar pernai iš motinystės atostogų grįžusi Rūta Šimkaitytė-Kudarauskė.

Pasikeitė dar pernai

"Kauno diena" pernai ne kartą rašė, kad Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimundas Mačikėnas persėdo ant Energetikos skyriaus vadovo kėdės, o jo vietą užėmė buvęs savivaldybės administracijos vadovas Dainius Ratkelis.

Sveikatos apsaugos skyriaus vadovo pareigas paliko Donatas Senikas, o jo vietą užėmė skandalingai išgarsėjusi buvusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Garmienė.

Kultūros paveldo skyriui vadovavusi Andrijana Filinaitė grįžo eiti savo ankstesnių pareigų ir dirba šio skyriaus vyriausiąja specialiste, o vadovo kėdė buvo patikėta ne vienus metus šiame skyriuje dirbusiam Sauliui Rimui.

Gruodžio 29-ąją miesto tarybai teko koreguoti pertvarkos planą ir didžiausią leistiną darbuotojų skaičių, mat paaiškėjo, kad kai kurių darbuotojų neįmanoma atleisti. Nemažai tokių prisidengė profsąjunga, tapę jos renkamų organų nariais. Pagal įstatymą juos galima atleisti tik profsąjungai sutikus.


Komentaras

Gintaras Petrauskas, savivaldybės administracijos direktorius

Pertvarka tikrai nebaigta įgyvendinti. Viskas tik prasidėjo. Kol kas įgyvendinome tik pirmąjį etapą, ir pavyko tik 86 proc. to, kas planuota. Kai kuriems skyriams vadovauja nauji vedėjai, kai kur yra laikini, kol surasime tinkamus.

Viešosios tvarkos skyrius turi vadovą. V.Jurkevičius gali tame skyriuje šį tą nuveikti. Kaip bus toliau, sunku pasakyti. Šiandien reikėjo vienokios struktūros, o laikui bėgant gal reikės visai kitokios.

Investicijų ir strateginio planavimo skyrių patikėjome T.Metelioniui, bet galbūt ateityje projektų rašytojus kviesime iš šono. Tuomet nereikės skyriaus su 15 žmonių. Pakaks 5 pasamdytų. Didžiausia pertvarka šiemet vyks savivaldybės įstaigose ir viešosiose įstaigose. Daug ką centralizuosime. Jeigu darželiams reikia valytojos čia ir dabar, tai tikrai ne visoms mokykloms ar kitoms įstaigoms tai būtina. Dabar 120 sargų saugo pavėsines darželių kiemuose, ir mes jiems sumokame daugiau kaip 1 mln. eurų per metus. Gal geriau tada jau tegul vieną tą pavėsinę pavagia – nupirksime auksinę. Švietimo sistemoje dirbantys žmonės turi rūpintis vaikų ugdymu, lavinimu, o kad nevarvėtų vanduo pro stogą, turi rūpintis tos srities specialistai. Tegul visi dirba savo darbus. Iki atleidimo lapelių dar toli, nes I ketvirtį skirsime analizei. Šį sritis ypač jautri. Gal išnagrinėjus paaiškės, kad nieko nereikia keisti arba kad permainos kainuos dar brangiau. Žodžiu, darbo bus daug.

GALERIJA

  • G. Petrauskas
  • A. Bagdonas
  • A. Laucius
  • V. Jurkevičius
A. Morozovo, E. Virkečio, A. Aleksandravičiaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (37)

keistos rokiruotės

bet ne jokia reorganizacija.

kaunietis

Prieš 20 metų, kai Kaune buvo daug daugiau gyventojų, buvo meras ir vienas vicemeras. Administracijai vadovavo vienas administratorius ir du pavaduotojai. Dabar meras ir trys vicemerai. Direktorius ir trys pavaduotojai, gaunantys dar 60-70 proc. priedą prie atlyginimo. Taigi, galima sakyti 6 direktoriai. Jei paprastų valdininkų užsibrėžta sumažinti 20 proc., tai kodėl paminetų dviejų grandžių net nebandyta sumažinti. O jų per pastaruosius 20 metų prisiveisė dvigubai.

:)

malonu matyti, kad partiniai čekistai niekaip nepraranda pozicijų "laisvoje" Lietuvoje jau visus 26 metus:)). čia ekonomikos augimo prognozė jeigu ką:)). emigracija tuos sustos
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS