Dėl mašinos pajūryje – detektyvas | kl.lt

DĖL MAŠINOS PAJŪRYJE – DETEKTYVAS

Antrosios Melnragės paplūdimio prieigoje esančioje aikštelėje jau antrą mėnesį stovi automobilis. Už transporto priemonės valytuvo užkištas kuokštas pranešimų apie nesumokėtą rinkliavą. Kodėl mašina tiek laiko palikta? Kur dingo jos savininkas? Tokių klausimų nekilo nė vienos tarnybos atstovams.

Sumokėjo tris eurus

Automobilis "Nissan Almera", kuris pagamintas maždaug prieš 15 metų, Antrosios Melnragės automobilių stovėjimo aikštelėje pastatytas liepos 23 d. ryte.

Tai galima spręsti iš kvito, žyminčio, kada buvo sumokėta rinkliava už stovėjimą. Nors šis išblukintas saulės, matyti atspausdinimo laikas – 10.17 val.

Iš kvito galima spėti, kad mašina nėra vogta ir "numesta".

Paplūdimių prieigose esančios aikštelės, gatvės priskiriamos žaliajai zonai. Rinkliava už mašinų stovėjimą čia renkama vasaros sezonu kasdien nuo 10 iki 20 val.

Valandą palikti mašiną minėtoje zonoje kainuoja 0,3 euro. Automobiliu atvykęs asmuo ar asmenys į stovos aparatą įmetė tris eurus. Už šią sumą mašiną leidžiama palikti 10 valandų.

Buvo sumokėta ne tik už visą dieną, bet ir dalį kitos. Laikyti automobilį aikštelėje buvo galima iki liepos 24 d. 10.47 val.

Būtent šią dieną už automobilio valytuvo ir buvo užkištas pirmasis pranešimas apie nesumokėtą rinkliavą. Dabar tokių – visa krūvelė.

"Jau gal dešimt kartų užfiksavome, kad nėra sumokėta rinkliava už šio automobilio stovėjimą. Visą medžiagą atidavėme Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, kad pradėtų administracinę teiseną. Jie sprendžia, ar yra pažeidimas, aiškinasi situaciją, ieško savininkų, skiria nuobaudas. Mūsų pareiga – tik užfiksuoti, kad rinkliava nesumokėta, ir mes savo darbą atlikome", – pasakojo viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis.

Stebėjosi tarnybų neveiksnumu

Aikštelėje ilgam laikui paliktas automobilis "Nissan Almera", kurio vertė rinkoje siekė apie 1,3 tūkst. eurų, pastatytas pagal taisykles. Pati mašina tvarkinga. Jos viduje nematyti jokių daiktų.

Tad keista, kad tarnybų atstovams nekilo klausimų, kodėl transporto priemonė palikta tiek ilgai aikštelėje paplūdimio prieigoje, kur dingo jos savininkas. Apie tai diskutavo tik pro šalį einantys klaipėdiečiai, kuriems užkliuvo už mašinos valytuvo užkišti vadinamieji baudos kvitai.

"Gal žmogus nuskendo ar jį ištiko kokia kita bėda? Kodėl policija nesidomi visą mėnesį stovinčia mašina? Juolab kad ji pastatyta tokioje neįprastoje vietoje. Abejoju, kad žmogus paliktų savo automobilį sąmoningai ilgam laikui paplūdimio prieigoje esančioje mokamoje aikštelėje. Seniai savininką galėjo surasti ar pasirūpinti, kad mašiną patrauktų", – kalbėjo klaipėdiečiai.

Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki tvirtino, kad jis taip pat pastebėjo Antrosios Melnragės aikštelėje maždaug mėnesį stovinčią mašiną.

"Tikrai keista situacija. Įdomu, kas nutiko žmogui. Galiu pasakyti, kad pastarąjį mėnesį skaudžių nelaimių paplūdimyje nebuvo įvykę, bent mūsų darbo metu. Niekas nesikreipė ir dėl dingusio žmogaus", – informavo pavaduotojas.

Pasiūlė skambinti 112

Dienraštis "Klaipėda" dėl ilgą laiką aikštelėje stovinčio automobilio kreipėsi į Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininką Mindaugą Busilą. Jis pavadavo atostogaujantį komisariato vadovą.

Išgirdęs apie automobilį M.Busilas nurodė, kad tokius atvejus aiškinasi Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

"Mes šiuo atveju niekuo dėti. Jei būtų kreipęsi, būtume suradę savininką. Gali pranešti ir paprastas pilietis, tačiau tą reikia daryti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112. Tada reaguosime. Yra toks nurodymas, kad reaguojame tik į pranešimus Bendrojo pagalbos centro telefonu. Neužtenka man pranešti", – tvirtino pareigūnas.

Yra toks nurodymas, kad reaguojame tik į pranešimus Bendrojo pagalbos centro telefonu. Neužtenka man pranešti.

Paklaustas, ar nekyla įtarimų, kai tiek laiko automobilis nejudinamas stovi paplūdimio prieigose esančioje aikštelėje, M.Busilas atsakė: "Visko gali būti. Skambinkite 112, praneškite, reaguosime. Bus išsiųstas artimiausias patrulis. Jei kas būtų pranešę, būtume pasiaiškinę."

Palieka ir keleriems metams

Pasak G.Neniškio, iš tiesų pasitaiko, kai transporto priemonė paplūdimio prieigose esančiose aikštelėse paliekama ilgesnį laiką – prastovi savaitę ar dvi, o rinkliava už stovėjimą nemokama.

Tačiau nėra buvę, kad automobilis tokiose vietose būtų paliktas mėnesį.

Kur kas ilgiau nepajudinamos mašinos prastovi daugiabučių namų kiemuose.

Pasitaikė atvejų, kai automobiliai riogsojo ir metus ar net dvejus. Tiek laiko nemokėtas ir mokestis už stovėjimą centrinėje miesto dalyje.

"Kai kurios mašinos per tiek laiko būdavo ir suniokotos. Tokias situacijas aiškindavosi, savininkų ieškodavo taip pat savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Jis gali prisijungti prie duomenų bazės, nustatyti savininką. Mes tik galime konstatuoti, kad nemokama rinkliava. Priimti jokių sprendimų, išsiaiškinti, kas savininkas, neturime galimybių", – sakė direktorius.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys tvirtino, kad pirmoji informacija apie minėtą automobilį juos pasiekė rugpjūčio 1-ąją.

Kol kas mašinos savininkui gresia septyni protokolai, tačiau jų skaičius gali dar išaugti.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui viešoji įstaiga "Klaipėdos keleivinis transportas" informaciją apie rinkliavos nesusimokėjusius asmenis perduoda kas dvi savaites.

Automobilis – parduotas

Dar pirmadienį Antrosios Melnragės stovėjimo aikštelėje paliktas automobilis "Nissan Almera" buvo registruotas 62 metų vilniečio vardu.

Būtent jam ir buvo išsiųsti jau surašyti protokolai.

Paaiškėjo, kad vyras, su kuriuo dienraščio "Klaipėda" žurnalistai bandė susisiekti per darbovietę, automobilį pardavė dar birželį.

Pardavimo sutartis pasirašyta to mėnesio 20 d., tačiau mašina nebuvo perregistruota naujojo savininko vardu.

Dienraščiui pradėjus domėtis mašina, situaciją pradėjo aiškintis ir Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Sukruto ir pats vilnietis, kuris tvirtino nebesąs automobilio savininkas. Kontrolieriams jis pirmadienį pavakariais atsiuntė pardavimo sutartį.

Tą pačią dieną pakeisti ir "Regitros" duomenys apie automobilio savininką.

Nurodyta, kad transporto priemonė priklauso kitam vilniečiui.

Pardavė ir dar kartą

Kontrolieriai susisiekė su įvardytu naujuoju mašinos savininku, tačiau jų laukė netikėtumas. Vyras aiškino, kad mašiną pardavė praėjus penkioms dienoms po įsigijimo.

Vilnietis kontrolieriams pirmadienį taip pat atsiuntė transporto priemonės pardavimo sutartį.

Vyras pasakojo, kad mašiną įsigijo tamsiaodis, nurodė vardą ir pavardę.

Naujojo savininko kontaktų jis neturėjo. Vilnietis negalėjo pasakyti ir to, kokios tautybės buvo pirkėjas. Pasakė tik tiek, kad neįsidėmėjo, o sandoris vyko anglų kalba.

Šio automobilio pardavimo procedūra taip pat nebuvo atlikta iki galo – transporto priemonė nebuvo perregistruota naujojo savininko vardu.

Buvęs šeimininkas antradienį žadėjo išregistruoti mašiną.

"Žiūrėsime, kaip jam seksis. Neatmetame galimybės, kad mašina taip ir gali likti registruota jo vardu. Jei automobilis bus išregistruotas, ieškosime naujo savininko, jei toks buvo. Laiko turime. Senaties terminas – dveji metai. Už pažeidimą vis tiek kas nors turės atsakyti", – pabrėžė V.Valys.

Prikapsės solidi bauda

Paprastai, pardavus automobilį, nebūtina, kad pardavėjas ir pirkėjas atvyktų kartu į "Regitrą" sutvarkyti dokumentų. Gali ateiti ir po vieną.

Pirmasis turi kreiptis pardavėjas. Jis turi nueiti į "Regitros" padalinį, atsinešti pardavimo sutartį ir asmens dokumentą, pateikti prašymą dėl automobilio išregistravimo.

Šią procedūrą galima sutvarkyti ir elektroniniu būdu.

Vėliau dėl mašinos priregistravimo turi kreiptis naujasis savininkas.

"Iki galo nesutvarkydami dokumentų, žmonės pridaro rūpesčių ir sau, ir mums", – teigė V.Valys.

Mokamoje zonoje automobilį palikusiam ir rinkliavos nemokančiam asmeniui gali susikaupti solidi bauda. Protokolas rašomas už kiekvieną kontrolierių užfiksuotą epizodą.

Pirmiausia anksčiau neprasižengusiam pažeidėjui pasiūloma susitaikyti su valstybe, sumokant administracinį nurodymą – pusę minimalios baudos.

Šiuo atveju nurodymas siekia 10 eurų ir jis buvo pritaikomas už kiekvieną užfiksuotą epizodą.

Įsigaliojus bausmei, o pažeidėjui vėl prasižengus, galimybės susimokėti administracinį nurodymą nebelieka.

Bauda už rinkliavos nesumokėjimą – nuo 20 iki 80 eurų.

GALERIJA

  • Laikas: saulė jau išblukino stovos aparato kvitą, tačiau galima įžiūrėti, kad rinkliava buvo mokėta liepą.
  • Vaizdas: transporto priemonė pastatyta tvarkingai, nėra suniokota.
  • Dėl mašinos pajūryje – detektyvas
  • Dėl mašinos pajūryje – detektyvas
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (22)

pensorius

o čia ne Masiulio auto?

Klaipedietis

Bel sudmaliu Nemiskio kontora, pakeiskit ta asila, kad ta kontora voena karta pradetu dirbti savo darba, o ne liezuviu sidmaliautu? Koks vadas, tokia ir visa kontora, o gal ten visi gomines?

Anonimas

Liūdna,kaip dirba Klaipėdos savivaldos darbuotojai. Pučiami etatai ir nieko daugiau, bet visi savi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS