Sprendžiamas sandėliukų prie Jono kalnelio likimas | kl.lt

SPRENDŽIAMAS SANDĖLIUKŲ PRIE JONO KALNELIO LIKIMAS

Uostamiestyje galvojama apie greta Jono kalnelio esančių apleistų ar bešeimininkių sandėliukų ateitį. Nors daugumą jų numatoma šalinti, tačiau yra vilties, kad kai kurie statiniai išliks ir bus atnaujinti.

Dėl statinių, kurie savininkų neturi, trukdžių nekils. Dėl kitų objektų miestas ketina derėtis su jų šeimininkais.

„Klaipėda“ jau rašė, kad įmanomi du šios situacijos sprendimo variantai – miestas galėtų nupirkti statinius už su savininkais sutartą kainą, o tada, kai susitarti nepavyks, teks imtis turto paėmimo visuomenės poreikiams procedūros.

Uostamiesčio savivaldybės atstovai jau pradėjo susitikimų su sandėliukų savininkais ciklą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova neseniai susitiko su vieno sandėliukų, esančių visai šalia Jono kalnelio, virš vienos poternų, savininku.

„Ta dalis, kuri stūkso virš įėjimo į poterną, yra saugoma, tačiau priklauso fiziniam asmeniui. Prie to paties objekto, esančio šalia įėjimo į poterną, iš abiejų pusių yra dar po vieną dviejų aukštų statinuką. Pagal detalųjį planą tie objektai, kurie yra nesaugomi, numatyti griauti, nes niekada ir nebuvo įteisinti. Ten nesuformuotas joks žemės sklypas“, – paaiškino E.Mantulova.

Šią savaitę, susitikus su minėto statinio savininku, aptartos sandėliuko ateities perspektyvos. Paaiškėjo, kad žmogus ketino atgaivinti statinį ir jame vykdyti veiklą, tačiau jam nepavyko atlikti projektavimo procedūrų, nes sandėliukas neturi žemės sklypo.

Vis dėlto aiškėja, kad galima ieškoti būdų, kaip pakeisti jau nulemtą statinio likimą ar žmogui bent sudaryti sąlygas kurį laiką vykdyti numatytą veiklą.

Esą tai būtų įmanoma, atlikus paprastą statinio remontą, kuris nereikalauja specialaus projekto. Sandėliuko šeimininkas taip pat turėtų inicijuoti detaliojo plano keitimą, kad statiniui būtų suformuotas žemės sklypas.

„Jeigu visos derinančios institucijos tenkintų prašymą ir leistų keisti detalųjį planą – suformuoti atskirą sklypą prie to statinio, tai ir būtų sprendimas, leidžiantis jam iki galo įgyvendinti projektą. Jeigu toks sprendimas nebūtų priimtas, reikėtų griauti, tačiau žmogus bent kurį laiką galėtų vykdyti veiklą suremontuotose patalpose“, – dėstė E.Mantulova.

Pašnekovės teigimu, tokie statinio savininko veiksmai miesto planams atnaujinti Jono kalnelio teritoriją neturėtų kliudyti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS