Sukčiai senjoro vardu paėmė 2,5 tūkst. eurų kreditą | kl.lt

SUKČIAI SENJORO VARDU PAĖMĖ 2,5 TŪKST. EURŲ KREDITĄ

Radęs feisbuke skelbimą apie investavimą internete, Radviliškio rajono gyventojas pateko į sukčių pinkles – jo vardu buvo paimtas 2,5 tūkst. eurų kreditas.

Kaip skelbia Šiaulių apskrities policija, 76 metų Radviliškio rajono gyventojas socialiniame tinkle „Facebook“ rado skelbimą apie esą pelningą investicijų platformą.

Bendraudamas su nepažįstamais rusiškai kalbančiais asmenimis, vyras į savo kompiuterį ir mobiliojo ryšio telefoną įdiegė programą „Anydesk“, su ja nenustatyti asmenys galėjo valdyti minėtų įrenginių ekranus.

Apgaule vyro vardu buvo paimtas 2,5 tūkst. eurų kreditas, jis vėliau buvo pasisavintas.

Policija sako, kad investicinis sukčiavimas yra populiarus sukčiavimo būdas.

Gyventojai elektroniniu paštu ar trumposiomis žinutėmis gauna neva iš banko atsiųstas nuorodas, kuriose siūloma investuoti į kriptovaliutas per fiktyvias interneto svetaines. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai telefonu paskambina nepažįstamas, dažniausiai rusakalbis asmuo, kuris taip pat siūlo investuoti.

Policija sako, kad tokius pasiūlymus reikia vertinti itin kritiškai, nors su žmonėmis kalbama itin gražiai, tačiau per naktį niekas taip lengvai nepraturtėja, o prarasti pinigus – įmanoma.

Būna ir tokių atvejų, kai iš pradžių investuojama nedidelė pinigų suma paauga ir nukentėjusysis gauna vienkartinę išmoką, patiki savo sėkme, o vėliau praranda milžiniškas pinigų sumas – visas santaupas, būna pasiėmęs paskolą, pasiskolinęs iš artimųjų, pardavęs nekilnojamąjį turtą.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

M

Visiškai taip - žmonų apvogimui šitam žvėriškų buvo ruošiasi ne per naktį … tai buvo ilgalaikis projektas… kaip ir sekundė kaip ir visa kita… ne per nakt tai sukuriama…

sakot per nakti nepraturteja...

kai valstybe apipiso gyventjus su zveriukais?? bankuose eiles iki pamelinavimo stovejom ka alga priduot nes pinigai keisis....tuo tarpu gerbiami dedes tiesei prie banko duru supirkinejo juodais....i kursas toks pat kaip banke.... i nesakykit kad hansa bankas buve s lietuvos bankas klerkai neispasakojo paslapciu giminems artimiesiems ir tiems reikalingiems itakingiems draugams ypac naudingiems ir reikalingas prihvatizaciju metu... gerove... slykciu aferistu krastas pastaytas ant numarintu uzmustu apvoktu gyventoju...

Niekas nenori pripažinti,

bet tokių atvejų padaugėjo, kai į Lietuvą pradėjo važiuoti ukrainiečiai. Ir kiek teko girdėti (YouTube yra daug įdėtų įrašų su tokiais skambučiais), ten tikrai ukrainiečiai kalba. Žmonės pyksta, kai Youtube komentaruose apie tai žmonės rašo, sako tai nėra ukrainiečių kalba. Bet ukrainiečiai rusiškai kalba ne taip, kaip vietiniai rusakalbiai, ir ne taip, kaip Rusijos gyventojai - jie turi tik jiems būdinga akcentą. Beje, dar iki karo teko girdėti, kad būtent ukrainiečiai (vėl gi - juos išduoda jų specifinė tarmė) skambina į rusiškus telefono numerius, prisistatinėja policininkais, banko darbuotojais ir t.t. ir bando išvilioti pinigus, ypač iš pensininkų ir senesnių žmonių. Matyt, pas juos tai jau gerai suorganizuota, ilgai veikianti pasipelnymo schema. Tik nesuprantu, kam išvis į tokius skambučius atsakinėti - vietiniai rusakalbiai tikrai kalbėtų lietuviškai, bent jau tam, kad nesukeltų įtarimų (be lietuvių kalbos niekas nepriims į tokias pareigas).

SUSIJUSIOS NAUJIENOS