D. Trumpas metams pratęsė sankcijas Šiaurės Korėjai | kl.lt

D. TRUMPAS METAMS PRATĘSĖ SANKCIJAS ŠIAURĖS KORĖJAI

  • 0

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį dar metams pratęsė sankcijas Šiaurės Korėjai.

„Prezidentas mano, kad būtina išlaikyti galiojančius suvaržymus Šiaurės Korėjos atžvilgiu“, – sakoma Baltųjų rūmų paskelbtame pranešime.

„Branduoliniams ginklams tinkamų skiliųjų medžiagų buvimas Korėjos pusiasalyje ir jų platinimo rizika, taip pat Šiaurės Korėjos vyriausybės veiksmai ir politika tebekelia neįprastą ir nepaprastą grėsmę Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui, užsienio politikai ir ekonomikai“, – sakoma D. Trumpo pasirašytame dokumente.

JAV sankcijas Šiaurės Korėjai paskelbė 2008 metais, Pchenjanui pasigaminus branduolinių ginklų ir vykdant balistinių raketų bandymus. Vėliau šios priemonės buvo plečiamos ir griežtinamos.

Vis dėlto birželio 12 dieną Singapūre įvyko D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) istorinis susitikimas, per kurį jie pasirašė pareiškimą, sakantį, jog Pchenjanas patvirtina įsipareigojimus siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, o Vašingtonas yra pasiruošęs suteikti saugumo garantijų Šiaurės Korėjos vyriausybei

Po šio susitikimo D. Trumpas žurnalistams sakė, kad Kim Jong Unas pažadėjo sunaikinti vieną iš objektų, susijusių su Šiaurės Korėjos raketų programa. Vėliau JAV lyderis pareiškė, kad Šiaurės Korėja „nebekelia branduolinės grėsmės“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS