Į Europą gabenama šimtai branduolinių bombų: skelbiama, kas vyksta | kl.lt

Į EUROPĄ GABENAMA ŠIMTAI BRANDUOLINIŲ BOMBŲ: SKELBIAMA, KAS VYKSTA

  • 50

Europos šalyse saugoma šimtai branduolinių bombų. Modernesnių B61 bombų versijų dislokavimas buvo planuotas seniai ir nekelia grėsmės Rusijos Federacijai, pažymėjo Pentagonas, skelbia portalas tecgnologijos.lt.

Jungtinės Valstijos spartina atnaujintos versijos  B61-12 branduolinių bombų dislokavimą Europoje, praneša „Politico“.

Pasak šaltinių diplomatiniame korpuse, iš pradžių kovos galvutes buvo planuota dislokuoti 2023 metų pavasarį, tačiau dabar jos į NATO bazes bus perkeltos šių metų gruodį.

Sprendimas dislokuoti pažangesnes branduolines bombas buvo priimtas spalio mėnesį uždarame NATO susitikime. Tai vyko Rusijos grasinimų panaudoti branduolinius ginklus fone. Vakarai turi padaryti kažką daugiau, kad Maskva neperžengtų šios raudonos linijos.

Tačiau Pentagono atstovas spaudai brigados generolas Patrickas Ryderis sakė, kad nors jie ir nesiruošia viešai atskleisti branduolinio arsenalo detalių, B61-12 modernizavimas vyksta jau daug metų. Planai pakeisti senesnes branduolines bombas atnaujintomis B61-12 buvo kuriami ilgai ir neturi nieko bendra su padėtimi Ukrainoje.

Senosios B61 jau yra Europoje. Rusai tai žino. Naujosios bombos bus modernesnės, bet iš tikrųjų tai nėra taip svarbu.

„Plowshares Fund“ politikos direktorius Tomas Collina sakė, kad patobulintų bombų dislokavimas yra skirtas Europai, o ne Rusijai.

„Senosios B61 jau yra Europoje. Rusai tai žino. Naujosios bombos bus modernesnės, bet iš tikrųjų tai nėra taip svarbu. Bet tai galėtų būti būdas nuraminti mūsų sąjungininkus, kurie jaučia ypatingą Rusijos grėsmę“, – sakė T. Collina.

Kas žinoma apie B61 bombas?

B61 yra branduolinių bombų šeima, sukurta septintajame dešimtmetyje. Per kelis dešimtmečius buvo vystoma daugybė bombų versijų, kurių didžioji dalis nepasiteisino. B61-12 programa vertinama 10 mlrd. dolerių. Ją valdo JAV Energetikos departamentas ir ji skirta pakeisti Europoje senstančias kovines galvutes. Vokietija, Belgija, Italija, Nyderlandai ir Turkija kartu turi apie 100 vienetų B61 versijos bombų.

Visi bombos atnaujinimai yra susiję su nebranduoliniais nevaldomos bombos konstrukcijos aspektais ir apima parašiuto pašalinimą bei naujo uodegos komplekto įrengimą, siekiant „žymiai didesnio tikslumo“. Oro pajėgų skrydžio metu 2021 m. spalį naujoji bombos konstrukcija buvo išbandyta su F-35A naikintuvu.

Rašyti komentarą
Komentarai (50)

Landzbergyno

pakalikai triedžia, triedžia iš paskutiniųjų falsifikuodami tikrąją tarptautinę padėtį, kad žmonės negalėtų pasižiūrėti kas iš tikrųjų dedasi Lietuvoje, siunta kad Laisvas Žodis prasiveržia pro valdžiasklaidos (vadinamos Lietuvos žiniasklaida) kardoną, bet nieko neįstengia padaryt. ,,Klaipėdos" dienrasčiui pagarba kad jis kažkokiu-tai stebuklu išlaiko neuždaręs komentarų skilties ir normaliai mastantys piliečiai bent gali parašyti savo laisvą nuomonę. Kitų laikraščių portalai praleidžia tik liberalkonservatnykų režimui palankius komentarus. Net ,,Respublika "atsiklaupė. Pasižiūrėjus kas dabar Valstybėje dedasi ir prisiminus kaip mes kažkada stovėjom prie seimo, Baltijos kelyje, kaip tikėjomės kad mes , Lietuviai atgavę Nepriklausomybę gražiai, sąžiningai tvarkysim šalies ūkį, žiūrėsime viens kito ir normaliai gyvensim, apima didžiulis kartėlis. O dar paskaičius tokius valdžiagyvių pakalikų komentarus kaip čia, tai be šlykštumo jausmo daugiau nieko nejaučiu

kodėl

Kodėl 5 kolona beraščiai??? Iš karto krenta į akis jų nuolatinė tų pačių padleckininkų rašliava?Nejau jūsų negalėtų pamokyti orlauskio,janutienės, gorienės ir kitų jūsišių(specialiai mažosiomis raidėmis) tv?

jankis nutare utilizuot visa europa

kam pirmiems sias atomines ,,,dovaneles,,, isdalins --tie pirmi ir stips...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS