V. Putinas siūlė D. Trumpui apsvarstyti referendumo Rytų Ukrainoje idėją | kl.lt

V. PUTINAS SIŪLĖ D. TRUMPUI APSVARSTYTI REFERENDUMO RYTŲ UKRAINOJE IDĖJĄ

  • 3

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pateikė JAV lyderiui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) konkretų pasiūlymą dėl Ukrainos, penktadienį sakė rusų ambasadorius Vašingtone.

Jo komentaras pasirodė po pranešimų, kad Kremlaus vadovas pasiūlė surengti referendumą konflikto draskomoje Rytų Ukrainoje.

„Ši problema aptarta, pateikti konkretūs pasiūlymai dėl to, kaip išspręsti šį klausimą“, – per ekspertų ir žurnalistų susitikimą Maskvoje sakė ambasadorius Anatolijus Antonovas, turėdamas omenyje jau ketverius metus trunkantį konfliktą.

Jis atsisakė pateikti konkrečias detales.

Ketvirtadienį naujienų agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad per pirmadienio susitikimą Helsinkyje V. Putinas paragino padedant tarptautinei bendrijai surengti referendumus Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko regionuose, kuriuos kontroliuoja prorusiški separatistai.

Remdamasi pareigūnais, ketvirtadienį dalyvavusiais už uždarų durų vykusiuose V. Putino susitikimuose su rusų diplomatais, „Bloomberg“ pranešė, jog D. Trumpas Helsinkyje paprašė V. Putino kol kas neskelbti referendumo idėjos, kad jis turėtų laiko ją apsvarstyti.

Tačiau A. Antonovas paneigė, kad V. Putinas Helsinkyje sudarė kokių nors slaptų susitarimų su D. Trumpu. Suomijos sostinėje įvykęs susitikimas sukėlė politinę audrą Jungtinėse Valstijose.

„Rusai pateikė kelis labai rimtus pasiūlymus, dalį jų spaudos konferencijoje paskelbė Vladimiras Vladimirovičius (Putinas)", – sakė A. Antonovas.

„Nebuvo jokių slaptų susitarimų. Vyko diskusijos Sirijos tema, dėl Ukrainos, ekspertams buvo duoti konkretūs nurodymai dirbti šioje srityje“, – pridūrė jis.

Po Vakarų remto liaudies sukilimo Kijeve 2014 metais, kai buvo nušalintas Kremliaus remtas režimas, Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymo pusiasalį, o paskui rėmė separatistinį sukilimą Ukrainos Donecko ir Luhansko regionuose, kur dauguma gyventojų kalba rusiškai.

Maskva Krymą prisijungė po paskubomis surengto referendumo, kurio rezultatus tarptautinė bendrija atmetė.

Po liepos 16-osios viršūnių susitikimo Helsinkyje D. Trumpas sakė, kad su V. Putinu, be kitų temų, aptarė Ukrainos klausimą, bet detalių nepateikė.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Na... kai ten rusų dauguma - :x. BET - kai pas mus taip masiškai plūsta visokios spalvos 'atbėgėliai', už kokią 'Lietuvą' jie pasisakytų? - jie juk jau dabar Vilniuje atvirai RĖKIA: "Lietuva visiems!", ir jiems tai leidžiama, jau valdžia Lietuvybės nebepalaiko, Lietuvybę propaguojančius gaudo ir reprasuoja... ach, VISAI kaip prie sovietų buvo :/.

LT

Ko tas isgama amerikasosas lenda i europos reikalus ryzas karsonas....

bet

juk tai aiskus butu rusu laimeimas nes ten kaip ir visur kur iskasenos ar strateginiai objektai kgb infiltruodsvo savo rase imkim Karaliauciu Sachalina o /////////////////krymas tai Totoriu chanatas kad ir Klaipedoje siandien ju aibe ir kriminalo daugiausia o ka kalbet apie sostine Vilniu kur musu tautos simbolis Gedimino kalnas bandomas zydu nugriaut o lenkai klykia /nase wilno/ tai vietiniai kgb ploja rankutem o vsd nezinia kam tarnauja o gal tai mosad filijalas pilyje pastatytoje czv ir valdoma briuselio pagal masonu programa?.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS