Lietuvos 16–metės krepšininkės po dramatiškos kovos patiesė švedes | kl.lt

LIETUVOS 16–METĖS KREPŠININKĖS PO DRAMATIŠKOS KOVOS PATIESĖ ŠVEDES

• 0

Lietuvos šešiolikmečių (U16) merginų krepšinio rinktinė tarptautinį keturių ekipų turnyrą Turkijoje pradėjo dramatiška pergale. Daliaus Ubarto vadovaujamos merginos Samsuno mieste ketvirtadienį paskutinėmis akimirkomis 60:59 (18:9, 13:19, 12:21, 17:10) privertė pasiduoti bendraamžes iš Švedijos.

Aktyviai rungtynes pradėjusios lietuvės, kurių dauguma yra Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto „Talentų U15 karta“ absolventės, vėliau iniciatyvą perleido švedėms, kurių gretose yra ir galingų tamsiaodžių.

Pasak pranešimo, dar ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkės įnirtingai vijosi varžoves. Likus dviem minutėms, jos sugebėjo išlyginti rezultatą. Lemiamą baudos metimą, likus 2 sekundėms, pataikė Saulė Kaupytė.

„Per pasirengimo stovyklą Vilniuje akcentavome gynybą. Pirmą kėlinį mums pavyko puikiai gintis. Turėjome persvarą. Vėliau pakeitėme lyderes, leidome joms atsipūsti. Tai atsiliepė žaidimui. Tačiau patikrinome jauniausias žaidėjas. Rezultatas – puikus“, – rungtynes komentavo viena Lietuvos rinktinės trenerių Aušra Naidėnienė.

Abi komandos daugmaž vienodai kovojo dėl atšokusių kamuolių – švedės atkovojo 46, lietuvės – 45. Klaidų skaičius toks pats – po 32. Tačiau lietuvės perėmė daugiau kamuolių (19/15), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (11/6), taikliau metė tritaškius – pataikė 3 iš 14 (švedės – 2 iš 10) ir realizavo baudų metimus (13/19 prieš 15/26).

Rungtynėse žaidė visos Lietuvos rinktinės narės. Rezultatyviausia buvo penkiolikmetė vilnietė Dalia Donskichytė, jau rungtyniaujanti Lietuvos moterų krepšinio lygoje Vilniaus „Kibirkšties“ ekipoje. Ji pelnė 21 tašką (6/13 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atliko 3 rezultatyvius kamuolius, prarado 6 bei perėmė 8 kamuolius.

Kita LMKL rungtyniaujanti penkiolikmetė Gabija Šegždaitė pridėjo 16 taškų (6/14 dvitaškių, 4/4 baudų metimų) ir net 15 atkovotų kamuolių.

Penktadienį Lietuvos U16 rinktinė susitinka su šeimininkėmis Turkijos krepšininkėmis, kurios ketvirtadienio vakarą 41:49 pralaimėjo bendraamžėms iš Lenkijos.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerių, šis tarptautinis turnyras yra labai svarbus rengiantis Europos U16 čempionatui. Jame šiemet lietuvės žais jau aukščiausiame A divizione, kadangi pernai laimėjo B diviziono pirmenybes.