Jūsų dėmesiui – sicilietiškos baroko dvasios kupinas italų mados dueto kolekcijos epizodas, tradicinių salos kostiumų ir prabangios „Dolce&Gabbana“ vizijos junginys, kuriame netrūksta nei suknelių, nei aksesuarų, nei namų dekoro elementų („Smeg“ šaldytuvai „Dolce&Gabbana“ stiliumi – viena netikėčiausių parodos detalių).
Antroji paroda, apie kurią taip pat jau sklando lietuviški atsiliepimai, – poparto ekspozicija „Pop Forever. Tom Wesselmann &…“ „Louis Vuitton Foundation“ erdvėse. Kaip sakė menininkas Saulius Vaitiekūnas, „ten galima pamatyti visus žymiausius pasaulio poparto kūrėjus“. Tiksliau, buvo galima pamatyti, nes vasario 24 d. paroda pasibaigė.
K. Stankevičiūtės nuotr.
JAV menininko Tomo Wesselmanno darbų retrospektyva buvo eksponuojama su daugybe kitų poparto klasikų (keista šiuos du terminus vartoti viename žodžių junginyje) ir originalių jų žinomiausių darbų – nuo Andy Warholo sukurto Marilyn Monroe popportreto ir Marcelio Duchamp’o pisuaro subtiliu pavadinimu „Fontanas“ iki Jeffo Koonso balioninio šuniuko ir Yayoi Kusamos taškuotos skulptūrinės kompozicijos. T. Wesselmannas – universalus menininkas, išbandęs įvairiausius poparto stilius ir formatus. Siūlome pasigrožėti jo abstrakčių 3D koliažų serija.
K. Stankevičiūtės nuotr.
Trečiasis reportažas – visai netikėtai aptikta žymiausio Prancūzijos sidabrinių indų gamintojo „Christofle“ ekspozicija Taikomųjų menų muziejuje. 1830 m. juvelyro Charles’io Christofle ir jo partnerio Henri Bouilhet įkurta įmonė sėkmingai pergyveno visas XX a. negandas ir gyvuoja iki šiol. Savo gaminiais aprūpinusi žinomiausias prancūzų šeimas, valstybės veikėjus ir žymiausias kompanijas („Christofle“ induose maistas buvo serviruojamas ir transatlantiniame laineryje „Normandie“, ir „Air France“ verslo klasės keleiviams, ir Rytų ekspreso keliauninkams, iš jų vaišinosi ir karališkosios Europos šeimos, ir Prancūzijos prezidentūros svečiai), kompanija ir šiandien siūlo labai įvairų gaminių asortimentą.
K. Stankevičiūtės nuotr.
Parodoje galima išvysti apie 1 tūkst. objektų – nuo arbatinių šaukštelių iki milžiniškų vazų, sieninių laikrodžių ir art deco stiliaus kavos ir arbatos serviravimo indų. Jei būsite Paryžiuje kovą ar balandį, verta užsukti (paroda veikia iki balandžio 20 d.).
Naujausi komentarai