Vyrai ir makiažas – (ne)suderinami dalykai | kl.lt

VYRAI IR MAKIAŽAS – (NE)SUDERINAMI DALYKAI

Vyriškas makiažas mūsų visuomenėje vis dar šioks toks tabu. Tačiau visi norime atrodyti puikiai ne tik svarbaus susitikimo metu, bet ir kasdien. Koks makiažas labiausiai tinka vyrams? Ar jis skiriasi nuo moteriško? Apie grožio stereotipų laužymą – pokalbis su kosmetikė-visažiste Brigita Bisigirskyte.

– Kokių tendencijų pastebite? Galbūt vyrai vis dažniau kreipiasi į visažistus, patys domisi makiažo subtilybėmis?

– Iš tikrųjų vyriško grožio suvokimas visuomenėje sparčiai kinta. Šis pokytis ypač pastebimas tarp jaunų žmonių. Vaikinai nebesibodi pasidaryti makiažo – ir ne tik natūraliai atrodančio. Jie taip pat žaidžia spalvomis, naudoja įvairiausius produktus, kurie neva skirti tik moterims. Mano nuomone, kosmetikos priemonių skirstymas pagal lytis yra visiškai kvailas.

Makiažą renkasi vyrai, kuriems dažnai tenka bendrauti su spauda, jie būna fotografuojami, filmuojami.

Naudodami makiažą galime paslėpti odos trūkumus, taip pat išreikšti save, tad jis neturėtų būti tik vienos lyties privilegija. Todėl džiugu, kad šiuo požiūriu visuomenė laisvėja. Tiesa, vyrai, ypač vyresni, dar ne visada išdrįsta pasipuošti ryškesniu makiažu. Tačiau jei kalbame apie klasikinį, nepastebimą vyrišką makiažą, domėjimasis juo yra kur kas didesnis negu buvo prieš 5–10 metų. Vyrai išties dažniau dažosi, tik rečiau apie tai kalba.

– Dažniausiai vyriškas makiažas atliekamas jaunikiams. Juk prie išsipusčiusios nuotakos jaunikis raudonu, nemaskuotu veidu gali atrodyti nekaip. Kokiomis dar progomis vyrai renkasi makiažą? Galbūt jis ne mažiau svarbus keliaujant į svarbų darbo susitikimą?

– Vyrai renkasi makiažą, kai yra fotografuojami. Tai nebūtinai turi būti reklaminė fotosesija – gerai atrodyti norima ir fotografuojantis įmonės ar asmeninėms reikmėms. Makiažą renkasi vyrai, kuriems dažnai tenka bendrauti su spauda, jie būna fotografuojami, filmuojami. Jei vyras žino, kad tądien vyks  susitikimas su žurnalistais, makiažu jis pasirūpins iš ryto. Pastebėjau, kad kasdienį makiažą vyrai pasidaro ir patys. O jeigu laukia fotosesija, kreipiasi į specialistus.

Žodis "makiažas" galbūt skamba kiek provokuojamai, atrodo, kad vyrai veidą nusigrimuoja storu sluoksniu. Tačiau kasdienis vyriškas makiažas – tai tiesiog paraudimų ar spuogelių pamaskavimas, paakių spalvos pakoregavimas. Kitaip sakant, labai subtilūs, maži žingsneliai, kurie pagražina žmogaus išvaizdą. O šiais laikais ji yra labai svarbi ne tik moterims, bet ir vyrams. Visi susiduriame su spaudimu visuomet atrodyti jaunatviškai, žvaliai, puikiai. Tad kodėl gi vyrams nepasinaudojus tais pačiais triukais?

Viskas turėtų būti padaryta taip, kad vyras tiesiog taptų gražesne savo versija.

– Vadinasi, galime teigti, kad vis daugiau vyrų makiažą darosi ir kasdien?

– Tikrai taip. Aišku, ši tendencija nėra tokia paplitusi, kaip tarp moterų, kai kiekviena savo kosmetinėje turi bent jau blakstienų tušą. Negalėčiau teigti, kad kiekvienas šiuolaikinis vyras savo kosmetinėje laiko maskuoklį, tačiau makiažą besirenkančių vyrų vis daugėja. Tiesa, reikėtų pabrėžti, kad dažniau tai daro aukštesnes pareigas visuomenėje užimantys vyrai. Būtent jiems ypač svarbi išvaizda. Žinoma, negalime užbrėžti ribos, kurie vyrai dažosi, o kurie – ne, tačiau gamykloje dirbantis darbininkas greičiausiai kas rytą makiažo nesidarys. Tad ši tendencija labiau vyrauja miestuose ir tarp aukštesnes pareigas turinčių vyrų.

– Kuo vyriškas makiažas skiriasi nuo moteriško? Lūpų vyrai tikriausiai nedažo, tačiau ką svarbu pabrėžti šiuo atveju?

– Didžiausias skirtumas yra tas, kad, žiūrėdami į moterišką makiažą, mes jį matome, o vyriško makiažo turėtume nepastebėti. Viskas turėtų būti padaryta taip, kad vyras tiesiog taptų gražesne savo versija.

Drąsėja: B.Bisigirskytė džiaugiasi, kad vyriško grožio suvokimas sparčiai kinta, vaikinai jau nesibodi pasidaryti makiažo. D. Stelmoko nuotr.

Kita vertus, aš ir savo klientėms moterims rekomenduoju natūraliau atrodantį makiažą, nes mažiau kartais yra daugiau. Tačiau vyrams atliekamas makiažas būna ypač subtilus. Juk jie dažniausiai nenori atrodyti taip, lyg būtų nugrimuoti. Tad maskuojamos tik tos vietos, kurias reikia, ir labai plonu sluoksniu.

Kaip moterims, taip ir vyrams, prieš tepant dekoratyvinę kosmetiką visų pirma veidą reikėtų nuvalyti. Apskritai, kiekvienas turėtų rūpintis savo oda, nes kuo ji labiau prižiūrėta, tuo mažiau kosmetikos priemonių reikės. Paruošus odą, galima tepti lengvą makiažo pagrindą, maskuoklį ir, jeigu reikia, kompaktinę pudrą.

Tarkime, jaunikio makiažas – jis perdėtai neišryškina veido bruožų, tiesiog užmaskuoja paraudusią nosį, išsiplėtusius kapiliarus ar panašius odos trūkumus.

Tiesa, mano įvardyti principai skirti klasikiniam vyriškam makiažui. Tačiau, jeigu šnekame apie laisvę kosmetika išreikšti savo kūrybiškumą, gali būti įvairių variantų. Galime naudoti šešėlius, akių pieštuką, blakstienų tušą, lūpdažį. Tokį įvaizdį dažniau renkasi jaunosios kartos atstovai.

– Kaip ir minėjote, jaunosios kartos vyrai yra drąsesni, makiažą naudoja norėdami išsiskirti iš minios. Kaip neperlenkti lazdos?

– Manau, kad šiuo atveju jokių taisyklių nėra. Kiekvienas gali išreikšti save makiažu taip, kaip jam norisi. Požiūris, kad dienos metu reikia vengti ryškių vokų šešėlių ar panašių atributų, jau atgyveno. Nepritariu ir stereotipui, kad vyrai būtinai turi rinktis tik jau aptartą klasikinį, nepastebimą makiažą. Galiu nebent įvardinti pagrindines makiažo taisykles.

Svarbiausia, kad makiažo pagrindas ar maskuoklis atitiktų odos spalvą, taip pat svarbu išvengti per didelio pudros kiekio. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į antakius – nevertėtų jų išsipiešti per didelių, geriau pašukuoti su spalvos suteikiančiu geliu, kad plaukeliai sugultų į savo vietą.

Nepamirškite ir lūpų – jos neturi būti suskeldėjusios. Parduotuvėse galima rasti tikrai daug vazelinų ir balzamų, kurie yra matiniai ir beveik nepastebimi, tačiau puikiai drėkina lūpas. Taip pat svarbu maskuokliu per daug neiššviesinti paakių, nes per šviesus korektorius, panaudotas tamsesnei paakių zonai, gali sukurti pilką, purviną spalvą.

Šios taisyklės bendros abiem lytims. Vyrams galėčiau nebent patarti patiems neužsiimti veido modeliavimu, nes atliktas neprofesionalo, jis gali atrodyti juokingai. Tačiau jei vyras įgudęs tai daryti, jis, be abejo, gali taip pasidažyti.

– Makiažo rinkoje pamažu atsiranda ir dekoratyvinių kosmetikos priemonių, skirtų būtent vyrams. Ar jos skiriasi nuo moteriškų?

– Gali šiek tiek skirtis šių priemonių kvapas, kadangi jis pritaikytas vyriškam skoniui. Paprastai dekoratyvinė kosmetika, ypač neprofesionali, turi įvairių kvapų. Pavyzdžiui, makiažo pagrindas moterims gali turėti gėlių aromatą, kuris nebūtinai patiks ir vyrui. Tad tikriausiai vyrams skirtos makiažo priemonės tuo ir tesiskiria. Jos tiesiog turi būti įvardijamos kaip vyriškos vien dėl to, kad patiems vyrams nebūtų nepatogu atėjus į parduotuvę pirkti kosmetiką.

Ne tik makiažo srityje vis dar gajos nuostatos apie tai, kas yra vyriška, o kas – moteriška.

Lietuvos rinkoje vyrams skirtos dekoratyvinės kosmetikos dar nemačiau, tačiau per daug ir nesidomėjau. Savo darbe abiem lytims naudoju tas pačias makiažo priemones, tad nejaučiu vyriškos kosmetikos poreikio.

– Nuo ko pradėti vyrui, kuris nori pats pasidaryti kasdienį makiažą, bet niekada nėra to daręs?

– Pradėti reikėtų nuo drėkinančio kremo, kurio pasirinkimas yra itin gausus. Galima pasikonsultuoti ir parduotuvėje – juk skirtingai odai tinka skirtingos priemonės.

Subtilu: kasdienis vyriškas makiažas – tai tiesiog paraudimų ar spuogelių pamaskavimas, paakių spalvos pakoregavimas. Scanpix nuotr. Redakcijos archyvo nuotr.

Tinkamas makiažas taip pat yra individualus dalykas, tad negaliu vienareikšmiškai patarti. Dėmesio skirti reikėtų paakiams, galima įsigyti jiems drėkinti skirto kremo. Tad iš pradžių patepkite kremu švarią odą, o kai jis įsigers, jau galite naudoti dekoratyvinę kosmetiką. Tai galėtų būti lengvas, vandens pagrindu pagamintas makiažo pagrindas, vadinamas kremine pudra. Jį tepti galima pirštais, nebūtina naudoti šepetėlius ar kempinėles. Tačiau vyrams paprasčiau naudotis makiažo kempinėle. Ji labai gražiai padengia odą, sugerdama pudros perteklių.

Taip pat reikėtų pasirūpinti balzamu lūpoms, kad jos būtų nesuskeldėjusios ir minkštos. Įsigykite ir jūsų odos spalvą atitinkantį maskuoklį paakiams. Šio produkto nereikėtų naudoti per daug. Maskuokite tik ten, kur yra patamsėjimai – nuo akies vidinio kampučio iki akies vidurio. Nedenkite priemone viso paakio – tai ypač svarbu brandesniems vyrams, nes tuomet išryškės raukšlelės.

Tuo pačiu maskuokliu galima pamaskuoti ir paraudimus, spuogelius. Štai ir viskas. Galima turėti ir kompaktinės pudros, bet ji tikrai nėra būtina. Netgi, sakyčiau, nelabai reikalinga, nebent ruošiamasi fotosesijai. Neužtepus sausos pudros, oda atrodys natūraliau. Ir atvirkščiai – kuo daugiau makiažo sluoksnio tepsime, tuo daugiau jis bus matomas.

– Įdomu tai, kad grožio industrijoje dirba gana daug vyrų, tačiau makiažas vis dar laikomas moterų atributu. Kaip manote, galbūt po kelerių metų niekas net nemirktelės, gatvėje išvydęs ryškiai pasidažiusį vyrą?

– Tai yra stereotipų problema. Ne tik makiažo srityje vis dar gajos nuostatos apie tai, kas yra vyriška, o kas – moteriška. Skirstome, kokie darbai, veiklos ar elgesys yra tinkamas vienai ar kitai lyčiai. Vis dėlto džiugu, kad toks požiūris po truputį nyksta, visuomenė laisvėja. Vis mažiau žmonių rūpinasi tuo, ką pagalvos kaimynas. Tačiau nemanau, kad kelerių metų užteks šiai problemai visiškai išspręsti. Juk požiūris pasikeitė tik didžiuosiuose miestuose, tarp tam tikro sluoksnio žmonių, o likusi visuomenės dalis vis dar turi daugybę baimių. Turi užaugti nauja karta laisvai mąstančių žmonių, kad nustotume skirstyti grožio pasaulį į moterišką ir vyrišką.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Vaidas

"20 years from now there will be no boys and girls, only wankers" - Mark Renton iš "Trainspotting"

vyro ir moters skirtumai žmonėms suprantami

Kuo žmogus protingesnis, tuo jis kuklesnis (Ciceronas)

Barbora

O kam vyrams makiažas, juk jie ir taip gražūs, veido oda stora, mažai raukšlėjasi, akys niekada nebūna išblukusios kaip moterų. Manau nereikia jiems dažytis. Nusiprausti, nusiskusti, pasikvėpinti ir visko gana.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS