Keturi TKS įgulos nariai grįžo į Žemę | kl.lt

KETURI TKS ĮGULOS NARIAI GRĮŽO Į ŽEMĘ

Keturi Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariai vėlai šeštadienį grįžo į Žemę.

Jų „SpaceX“ kapsulė nusileido Meksikos įlankoje prie pat Floridos krantų netoli Tampos.

NASA astronautai Joshas Cassada (Džošas Kasada) ir Nicole Mann (Nikol Man), Japonijos astronautas Koichi Wakata (Koičis Vakata) ir Rusijos kosmonautė Ana Kikina į stotį buvo nuskraidinti praėjusių metų spalį erdvėlaiviu „SpaceX“.

Ankstų šeštadienio rytą astronautai, vadovaujami N. Mann, pirmosios į kosmosą skridusios Amerikos indėnės, išskrido iš TKS. Praėjus mažiau nei 19 valandų, jų „Dragon“ kapsulė jau buvo nusileidusi jūroje.

Dėl anksčiau šią savaitę siautėjusio stipraus vėjo ir bangų nusileidimo zonoje jie TKS praleido kelias papildomas dienas. Juos pakeisti turintys įgulos nariai į TKS atvyko daugiau nei prieš savaitę.

„Džiaugiamės, kad esame namie“, – praėjus kelioms akimirkoms po kapsulės nusileidimo į vandenį radijo ryšiu pranešė N. Mann.

Ji sakė nekantraujanti, kada galės pajusti vėjo gūsius, užuosti šviežios žolės kvapą ir pasimėgauti skaniu žemišku maistu.

Japonų astronautas K. Wakata sakė išsiilgęs sušių, o rusų kosmonautė Ana Kikina – karštos arbatos „iš tikro puodelio, o ne iš plastikinio maišelio“.

NASA astronauto J. Cassados darbų sąraše buvo ir šuns šeimai įsigijimas.

„Prašau, nesakykite mūsų dviem katėms“, – juokavo jis prieš išskrisdamas iš kosminės stoties.

Kosminėje stotyje liko trys amerikiečiai, trys rusai ir vienas astronautas iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Liandzbirkos išvis pasimetę laike ir erdvėj. Kas pargabens tuos amerikonus, kur dabar sėdi ir dreba is baimės kiauroje TKS ? Rusai sakė parsiveš žemėn tik saviškius, o likę galės šokti su parašiutais arba gauti galą ten vietoje. Gaila žmogiukų.....

M

to anonimui avinai retai orentuojasi erdveje - zinok kad freonas bego ne is amerikieciu SpaceX,kurie dabar gryzo o is rusu tks

Anonimas

O tai skylę, per kuria ištekėjo freonas, jau užtaisė ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS