Kinijos astronautai surengė sėkmingą išėjimą į atvirą kosmosą | kl.lt

KINIJOS ASTRONAUTAI SURENGĖ SĖKMINGĄ IŠĖJIMĄ Į ATVIRĄ KOSMOSĄ

Du Kinijos kosminėje stotyje „Tiangong“ dirbantys astronautai penktadienį sėkmingai užbaigė šešias valandas trukusį išėjimą į atvirą kosmosą, pranešė nacionalinė pilotuojamų kosminių skrydžių agentūra.

Astronautai Chen Dongas (Čen Dongas) ir Liu Yang (Liu Jang) į savo modulį sugrįžo anksti penktadienį, sakoma Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių agentūros (CMSA) pranešime.

Jame pusmetį truksiančios misijos „Shenzhou-14“ pirmasis išėjimas į atvirą kosmosą vadinamas „visiška sėkme“.

Pagal smarkiai reklamuojamą savo kosmoso programą Pekinas taip pat jau yra nusiuntęs zondų ir mėnuleigių į Mėnulį, o praeitais metais nutupdė ant Marso paviršiaus savo pirmąjį marsaeigį. Kinijai taip pat pavyko parsigabenti Mėnulio grunto pavyzdžių, be to, pareigūnai svarsto galimybes pasiųsti į mūsų planetos gamtinį palydovą pilotuojamą misiją.

Valstybinė žiniasklaida parodė, kaip du astronautai atidaro modulio liuką ir naudojasi robotine ranka. Atvaizdų fone matyti besisukanti Žemė.

„Labas visiems. Išėjau iš modulio. Jaučiuosi gerai“, – vaizdo įraše sako Chen Dongas, buvęs kariuomenės pilotas.

Astronautai atliko virtinę užduočių, įskaitant modulio išorinių dalių montavimą ir jo funkcionavimo patikrinimą. Modulio viduje likęs astronautas Cai Xuzhe (Cai Siudžė) koordinavo kolegų darbą, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

Trys astronautai, Kinijoje vadinami taikonautais, erdvėlaiviu „Shenzhou-14“ į kosminę stotį išskrido birželio 5 dieną, „užbaigti kosminės stoties surinkimo ir statymo orbitoje“.

„Tiangong“, kurios pavadinimas reiškia „Dangaus rūmai“, galutinai turi būti įrengta iki šių metų pabaigos.

Chen Dongas, Liu Yang ir Cai Xuzhe yra antroji įgula, kosminėje stotyje praleisianti pusę metų. Pirmoji įgula į Žemę sugrįžo balandžio mėnesį, po 183 dienų misijos.

Pagrindinis „Tiangong“ modulis į orbitą buvo iškeltas praėjusių metų pradžioje ir turi tarnauti mažiausiai dešimtmetį.

Užbaigta „Tiangong“ bus panaši į sovietinę kosminę stotį „Mir“, aplink Žemę skriejusią nuo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio iki 2001-ųjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

kinija ble...vos 50m veliau nei

a lietuva kada i kosmosa issiverzs ??? texnologijomis taip sparciai vejames amerikas ka sviesmeciais pralenkem visus sovietus i visas kinijas ..... laukiu nesulaukiu kada gi jau seime oficialiai vietoj marihuanos pripazins lietuviskus tarptautinio sertifikatu i pripazinimu sulaukusius zemaiciu girioj is sovietiniu srutu backu pagamintus zvezdoliotu kuro generatorius ??? aaa ....jum SLABO...a AS VA 70laipsniu tyro kaip LAUKINES PUMOS ASARA skyscio pora gurksniu imu i po 20minuciu GRAVITACIJOS DESNIAI nustoja veikt...lipu STACIAI TIESIAI KOPECIOM I DANGU . a jei taip litra ant galvos i tai DVIRACIU galeciau UZVAZIUOT.........tiesa nesenei spaudoj paskelbe ka lzemaiciai neissiskraidytu konfiskacijos praejo i is pagiriu ir pamiskeliu surinko visas nedasertifikuotas ZVIEZDOLIOTINIO BIOKURO talpuklas.... ta va ble .... ziema JUM gali BUTI ILGA.... sorry

>:)))

tai štai kur tie daugkartinio naudojimo pampersai dingsta

tai

tarptautine kosmine stotis dydzio kaip suns būda, o vat kinai turi dydžio kaip sporto salė
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS