„Atvanga“: galimybė pasimėgauti pauze | kl.lt

„ATVANGA“: GALIMYBĖ PASIMĖGAUTI PAUZE

  • 2

Performanso menininkė ir choreografė Austėja Vilkaitytė scenos menų festivalyje "ConTempo" pristatys performansą "Atvanga I". Kauno miesto kameriniame teatre rodomas spektaklis turėtų sudominti šiuolaikinio meno gerbėjus ir tuos, kurie teatro scenoje nori išvysti jai netradicinį kūrinį.

Spektaklyje nagrinėjama atvanga – sustojimas, pauzė, atokvėpis ar poilsis – scenoje. Choreografė ieškos atsakymo į klausimus, kaip įmanoma išgyventi, patirti atvangą scenoje – erdvėje su didelėmis pramogos, produktyvumo, meistriškumo, įspūdžio tradicijomis. Kaip sustoti ne tik šokėjai, bet ir lūkesčius turinčiai publikai, kaip pabūti pauzėje su šviesa, klausytis tylos ir juodos dėžutės balso, leisti atsiskleisti erdvės architektūrai, kur atlikėjas – tik vienas iš elementų.

"Nepaisant labai baisių dalykų, politinės ir socialinės situacijos pasaulyje, reikia ir atvangos, pauzės, kur gali įvykti kažkas kitokio, gal net magiško. Reikia atvangos įrodymui, sėkmės siekimui, tobulumui, pauzės nuo nerimo, galbūt net pauzės baimei", – apie pasirinktą temą pasakoja A.Vilkaitytė.

Reikia atvangos įrodymui, sėkmės siekimui, tobulumui, pauzės nuo nerimo, galbūt net pauzės baimei.

Anot menininkės, "Atvanga I", kaip ir visi jos kūriniai, gręžiasi į praeitį: "Atvanga I" praeitis nėra labai tolima, labiausiai – vėlyvasis sovietmetis, bet paklaidžioju ir į labai neseną arba tautosakinę praeitį – kviečiu pagonišką, bei folkloro diskursus, pinu į kasą su šiuolaikybe."

A.Vilkaitytė akcentuoja performanso erdvės svarbą – sako specialiai ieškojusi juodos dėžutės – erdvės, tikslingai sukurtos tam tikro tipo menui ir meno vartojimo ritualams.

"Man labai įdomi vadinamoji teatro mašina. Kamerinis teatras turi daug žavesio dėl savo architektūros ir atpažįstamų nuorodų į laikmečius, ten kurtą meną. Neseniai aptikau mažąją salę, kuri irgi pasirodė labai specifinė ir turinti daug energijos. Gal sunku paaiškinti, kai kalbu apie energiją, bet turbūt logiška, kad kuo pastatas naujesnis, tuo mažiau galima jausti tos gyvybės, energetikos – man įdomu prakalbinti erdvę", – sako menininkė.

Festivalį "ConTempo" pristato "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022", organizuoja VšĮ "Kultūros platforma" ir Lietuvos šokio informacijos centras.


Kas? Performansas "Atvanga I".

Kur? Kauno miesto kameriniame teatre.

Kada? Rugpjūčio 23 d. 17 va

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...,karts nuo KARTO reikia ISGYVENTI REKOLEKCIJAS...

TASKAS

...,jus tur but paSTEBEJOTE???...

siandien AS!!! nuTARIAU pasiMEGAUTI PAUZE... TASKAS

SUSIJUSIOS NAUJIENOS