Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje | kl.lt

CENTRINĖ DRAUGYSTĖS PARKO DALIS LANKYTOJUS PASITINKA TAMSOJE

Draugystės parke neveikia dalis apšvietimo, įrengto ties Broniaus Zalenso skulptūra „Švelnumas“. Kauniečiai pastebėjo, kad ne visi aplink skulptūrą einantys takai apšviesti, nedega ir rekonstrukcijos metu įrengtas apšvietimas po skulptūros terasa.

Neveikiantys šviestuvai

„Kauno dienos“ skaitytojai pasidalijo informacija, jog vos prieš metus po rekonstrukcijos atvertame Draugystės parke neveikia dalis šviestuvų. Pasak parko lankytojų, palei takelius įrengtas apšvietimas nedega jau kurį laiką.

„Po rekonstrukcijos buvo įrengti šviestuvai prie žemės. Jie yra ties skulptūra, ten eina toks takelių ratas. Ketvirtadalis jo šviestuvų nešviečia. Kai kurie jų apvynioti juostomis, gal buvo pažymėta, nuo kur prasideda gedimai“, – aiškino kaunietis Julius.

Jis nurodė, kad ties skulptūra įrengtoje terasoje taip pat išimtos kelios lentelės, matyt, taip pat buvo ieškoma gedimų, kodėl ir čia neveikia šviestuvai.

„Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.

„Kai atidarė parką, dėmesį patraukė ir tai, kad LED lempos švietė iš po tos skulptūros pakylos, dabar ir ten tamsu. Aišku, kai švietė, labai stebėjausi tokiu sprendimu, nes einant iš toliau, tos juostos labai akino, tai kai pamačiau, kad nedega, pagalvojau, kad gal reguliuos šviesos stiprumą, bet greičiausiai jis sugedo, kitaip nebūtų išimtos terasos lentelės“, – svarstė „Kauno dienos“ skaitytojas.

Nustačius gedimo šaltinius, bus atliekami defektų šalinimo darbai buvusio rangovo arba savivaldybės lėšomis.

Ieško gedimo priežasčių

Dienraštis „Kauno diena“ pasiteiravo, kodėl neveikia dalis Draugystės parko apšvietimo. Miesto savivaldybės atstovai pažymėjo, kad problema naujai rekonstruotame parke yra žinoma, tačiau, kodėl taip nutiko, dabar aiškinasi specialistai.

„Šiuo metu ieškome kai kuriuose Draugystės parko dalyse atsiradusių apšvietimo įrangos gedimo priežasčių. Aiškinamės, ar atsiradę defektai kilo dėl buvusio rangovo kaltės netinkamai įrengus apšvietimo sistemas, ar vis dėlto parko apšvietimas sutriko dėl kitų priežasčių. Nustačius gedimo šaltinius, bus atliekami defektų šalinimo darbai buvusio rangovo arba savivaldybės lėšomis“, – komentavo Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasiteiravome ir dėl skaitytojo išsakytos minties, jog po skulptūra įrengtas apšvietimas akino praeivius. Specialistė patikino, kad kai tik bus atkurta nutrūkusi elektros tiekimo grandinė, bus peržiūrėtas ir apšvietimo intensyvumas.

„Nusiskundimų dėl apšvietimo, esančio po skulptūros terasa, iš gyventojų nesame sulaukę, tačiau vykdant apšvietimo defektų šalinimo darbus, į darbų sąrašą įtrauksime ir šį klausimą. Planuosime atlikti apšvietimo intensyvumo matavimą siekiant nustatyti optimalų šviesos intensyvumą. Jeigu, bus nustatytas poreikis, apšvietimo intensyvumas bus reguliuojamas“, – pažymėjo R.Savickienė.

Ji nurodė, kad atsiradusių defektų šalinimo darbų terminą bus galima nustatyti tik tada, kai bus aiškūs gedimo šaltiniai ir priežastys. „Žinoma, darysime viską, kad defektai būtų pašalinti kuo greičiau, o gyventojai ir toliau galėtų jaustis saugiai tamsiuoju paros metu“, – kol kas tikslesnių datų, kada bus pilnai atkurtas sugedęs apšvietimas Alinkos apsaugos skyriaus vedėja įvardyti negalėjo.

„Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.

Rekonstrukcijos akcentai

„Kauno diena“ primena, jog Draugystės parkas buvo atnaujintas iš pagrindų ir lankytojams atsivėrė vos prieš metus. Sutvarkius šią kauniečių pamėgtą oazę, atsirado daugiau pramogų.

Rekonstruojant Draugystės parką buvo pakeista visa apšvietimo sistema. Saugioms pramogoms įrengtos naujos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės. Lankytojai turi galimybę išbandyti savo jėgas žaidžiant šachmatais ar šaškėmis.

Po rekonstrukcijos parko svečių laukia nauji stalo teniso stalai, modernios krepšinio, petankės ir ekstermalaus sporto aikštelės. Teritoriją dabar puošia naujai pasodinti augalai ir gėlynai. Bene ryškiausias Draugystės parko akcentas – atsinaujinęs didžiulis šokantis fontanas. Pasislėpti nuo miesto šurmulio parko žalumoje kviečia pastatyti patogūs suoliukai bei mediniai gultai. Parke taip pat įrengtos erdvios pavėsinės. Teritorijoje nutiesti nauji takai, pritaikyti važinėtis dviračiais ar riedučiais, vaikštinėti pėsčiomis ir specialūs – bėgioti.

GALERIJA

  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
  • Centrinė Draugystės parko dalis lankytojus pasitinka tamsoje
„Kauno dienos“ skaitytojų nuotr.
Gairės: parkas, Draugystės parkas, apšvietimas, gedimai, skaitytojo naujiena
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Paulius

Ne viskas parke blogai.Daug galima gero pasakyti.Gerai prižiūrimi takai,pastoviai pjaunama žolė,gražūs alpinariumai,gerai įrengtos sporto aikštelės.Gadina nuotaiką tik nekokybiški atlikti darbai.Pernai buvo pasodintos gražios pušelės.Po pasodinimo pusė jų išdžiūvo,nes matyt iškastos ilgai buvo nepasodintos.Liūdnokas ir rododendrų likimas irgi pusė išdžiūvo dėl nekokybiškos priežiūros.Prastai atrodo neišvalytas parko tvenkinys.Tikrai surūdiję šaškių lentos,neišpjauti nulikę medžiai.Atrodo,kad parke trūksta gero gaspadoriaus,kuris sugebėtų laiku pašalinti gedimus

2 siaip

a tai kokio velnio ten slaistaisi naktim

siaip

apsvietimas toks, kad tamsoje, net ir veikiant visiems led'ams, statulos visai nesimato. Kas ten taip sumaste, tai truksta zodziu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS