Garliavoje jau veikianti Karščiavimo klinika ligonių kol kas nesulaukė | kl.lt

GARLIAVOJE JAU VEIKIANTI KARŠČIAVIMO KLINIKA LIGONIŲ KOL KAS NESULAUKĖ

Daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų priskaičiuojančio Kauno rajono savivaldybė Garliavoje įrengė Karščiavimo kliniką. Į ją nuo šios savaitės pradžios gali kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys Kauno rajono gyventojai, nepriklausomai nuo to, kurią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą jie yra pasirinkę.

Kaip antradienį naujienų agentūrai ELTA aiškino šios klinikos vadovė, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė, savivaldybės administracijos direktoriaus Šarūno Šukevičiaus įsakymu, dėl koronaviruso pandemijos Karščiavimo klinika įkurta bendradarbiaujant su Respublikine Kauno ligonine ir Kauno rajono sveikatos priežiūros įstaigomis.

„Šiose patalpose yra Kauno rajono savivaldybės rentgeno centras, Respublikinės Kauno ligoninės padalinys. Kai ligoninė leido tomis patalpomis naudotis Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Karščiavimo klinika buvo įkurdinta pirmajame, atskirą įėjimą turinčiame, pastato aukšte. Šalia pastato yra transporto stovėjimo vietos. Čia pat – ir greitoji medicinos pagalba“,  –sakė N. Kliučienė.

Apsilankyti Kauno rajono karščiavimo klinikoje gali būti registruojami tik turintys elektroninį šeimos gydytojo siuntimą.

„Kol kas mes Karščiavimo klinikoje ligonių nesulaukiame, bet tikrai laiko veltui neleidžiame –apmokome medikų, kurie čia dirbs, pamainas. (...) Kad vėliau Karščiavimo klinikos darbas būtų sklandus, kad jos koordinatorius tinkamai paskirstytų ir nurodytų kiekvienam pacientui atvykimo laiką, jau dabar galimus trukdžius šaliname. Paskui, įvertinę pacientų skaičių, spręsime, kiek darbuotojų (pamainų) šioje klinikoje reikia“, – paaiškino N. Kliučienė.

Į Kauno rajono karščiavimo kliniką savuoju transportu gali atvykti karščiuojantys (temperatūra 37,8 laipsnio ir daugiau) 18-60 metų amžiaus gyventojai, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą. Vadovaujantis ministro įsakymu ir atsižvelgiant į pacientų srautą, Karščiavimo klinika dirba ne trumpiau kaip keturias valandas.

Dėl pacientų iki 18 metų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. O sukarščiavus 60 metų amžiaus ir vyresniam žmogui, būtina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Tiems, kurie negalės atvykti patys, transportą suteiks Kauno rajono savivaldybė, teigiama pranešime.

ELTA yra pranešusi, kad Kauno mieste, Šančiuose, įsteigta Karščiavimo klinika priiminėja tik šio miesto bei Kaišiadorių rajono gyventojus.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

o

viruso epidemijos fone ir sukeltoje isterijoje vyksta socpidu kova uz lais va zodi kur LL redaktorius teisiamas tai jau vyrsija teismu ciniskuma kaip ir jurbarko band ito atzvilgiu ir NVenskienes susid oroimu ir tai neapsieita ko gero be magberg komandos?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS