Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka | kl.lt

KAUNO KLINIKOSE KURIAMA DRAUGIŠKA VAIKAMS APLINKA

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinika – draugiška vaikams. Čia aplinka adaptuota pagal jų poreikius ir atsižvelgiant į emocinės gerovės svarbą. Pastebima, kad vien tik žinia apie operacijos poreikį tiek pačiam mažajam pacientui, tiek tėvams sukelia daug nerimo ir streso. Dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė, klinikos Vaikų chirurgijos skyriaus vadovė, teigė, kad tuo pačiu labai svarbu patiriamą stresą kuo anksčiau sumažinti.

„Kartu su visu Vaikų chirurgijos skyriaus kolektyvu nuolat ieškome būdų, kaip padėti tiek tėvams, tiek mažiesiems mūsų pacientams – vaikams, – sako dr. A. Lukošiūtė-Urbonienė. – Nuo pirmųjų jų žingsnių ligoninėje stengiamės, kad vaikai patirtų kuo mažiau emocinio ir fizinio skausmo, susiduriant su medicininiu gydymu ir operacijomis.“

Atsižvelgiant, kad tokiose situacijose vaikams ypatingai svarbus tėvų buvimas šalia, skyriuje sudarytos sąlygos likti šalia vaiko tiek, kiek įmanoma. „Jie gali palydėti vaiką iki pat operacinės. Be to, suteikiame galimybę dalyvauti visoje priežiūroje po operacijos, – pastebėjo skyriaus vadovė. – Taip pat mažiesiems pacientams, kurie stacionarizuojami į skyrių gydymui, įteikiami diplomai „Už drąsą ligoninėje!“ Šiuose diplomuose jie gauna apdovanojimus – „lipdukus“, už kiekvieną parodytą drąsą ir ištvermę procedūrų metu.“

Kauno klinikų nuotr. 

Dr. Erika Juškauskienė, klinikos slaugos vadovė, pažymėjo, kad ne mažiau svarbus faktorius – vaiko dėmesio nukreipimas ir slaugos procedūrų metu. Tvarstymo kabinete dėmesio nukreipimui vaikams rodomi animaciniai filmai, tvarstis išmargintas vaiko pasirinktais mėgstamais personažais ar naminiais gyvūnėliais.

 Liūtu, tigru ir koala „aprengta“ lašinė ar švirkštas vaikui tampa nebe tokie skausmingi.

„Gražūs lipdukai, vaizdai ar kitos įdomios detalės gali padėti sutelkti vaiko dėmesį į teigiamas ir malonias patirtis. Liūtu, tigru ir koala „aprengta“ lašinė ar švirkštas vaikui tampa nebe tokie skausmingi, – sakė dr. E. Juškauskienė. – O ir medikamentus išgerti iš vaistų taurelės, kuri pasislėpusi už gyvūnėlio, tampa daug maloniau.“

Taip pat prieš beveik trejus metus Vaikų chirurgijos skyriuje įrengtas žaidimo kambarys mažiesiems pacientams jau tapo vieta, kur jie gali atitraukti dėmesį nuo skausmingų momentų. „Žaidimų kambaryje vaikai gali susitikti su kitais vaikais, tėvai su tėvais, dalytis patirtimis arba dalyvauti įvairiose veiklose, – atkreipė dėmesį dr. A. Lukošiūtė-Urbonienė. – Bendravimas gali padėti lengviau įveikti ligos sunkumus ir sukurti bendrystę su kitais pacientais.“

Kauno klinikų nuotr. 

Svarbiausia, kad ne tik tėvai, bet ir vaikai ligoninėje turėtų teigiamų prisiminimų, patirtų sklandų sveikimą ir svarbiausia esant reikalui, nebijotų grįžti. „Kiekvienas Vaikų chirurgijos skyriaus pacientas – unikalus, todėl individualus požiūris ir rūpinamasis jo poreikiais gali padėti sukurti raminančią patirtį visai šeimai“, – priduria skyriaus vadovė. 

GALERIJA

  • Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka
  • Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka
  • Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka
  • Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka
  • Kauno klinikose kuriama draugiška vaikams aplinka
Kauno klinikų nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS