Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: dukra neatleis, eisime iki galo | kl.lt

KAUNO KLINIKOSE NUKENTĖJUSIOS PAAUGLĖS MAMA: DUKRA NEATLEIS, EISIME IKI GALO

Paauglės, kuriai Kauno klinikose vietoje vaistų į veną buvo sulašintas dezinfekcinis skystis, mama Vita Plančiūnienė teigia per kelias dienas dar neatsigavusi nuo patirto išgąsčio. Sekmadienį moteris portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad šioje istorijoje lengva ranka ir greitai taško nepadės ir žada eiti iki galo. 

„Šiandien dukra sakė, kad jaučiasi gerai. Tačiau dar vakar ji jautė silpnumą, netvirtai vaikščiojo, labai sukosi galva, jai skaudėjo pilvą“, – pasakojo Jonavos rajone gyvenanti V. Plančiūnienė, kurios dukra ketvirtadienį į medikus kreipėsi dėl ūmių skrandžio skausmų. 

Iš Jonavos ligoninės ji skubiai buvo pervežta į Kauno klinikas, čia dėl įtariamos infekcijos merginai pradėtos leisti lašelinės. Tačiau gydymas sklandžiai nesitęsė – dėl apmaudžios seselės klaidos, kai merginai į veną buvo sulašinta dezinfekcinio skysčio, nepilnametė atsidūrė reanimacijoje.

Paklausta, ar dėl šio nemalonaus incidento buvo parašytas skundas Kauno klinikų vadovybei, kreiptasi į policiją, moteris tik papurtė galvą. 

„Rytoj žadame parašyti skundą, nes nenorėjome, kad per savaitgalį jie paslėptų įkalčius“, – prasitarė moteris. Pasiteiravus, apie kokius įkalčius kalbama, nepilnametės mama situacijos nedetalizavo.

„Aš vis dar esu pasimetusi, – portalui pasakojo moteris. – Dukra sakė, kad neatleis. Eisim iki galo, kad tik kitoms mamoms tokia istorija nepasikartotų.“

Paklausta, ar dėl šio incidento žada kreiptis į policiją ir teismą, moteris tik pridūrė: „Blogai pasielgiau, kad policijos iškart nekviečiau, kai mano vaiką vežė į reanimacijos skyrių. Dukrai žalą padarė, tad gal ir kreipsimės į teismą.“

Moteris teigia, kad daugiau sprendimų ji priims pirmadienį, kai atvyks į Kauno klinikas. Ji tikisi, kad jos dukra jau rytoj iš gydymo įstaigos bus išleista, o mamai pavyks apie dukters būklę pasikalbėti ir su medikais. „Savaitgalį ją lankė vis skirtingi medikai“, – pridūrė pašnekovė. 

Pradėjo dusti

„Dvi lašines įleido, o nuo trečios ji pradėjo dusti. Sako: mama, man negerai, mama, aš dustu. Greitai seselė atėjo, kuri įleido tuos vaistus, nuėmė ir pasakė: ne tuos vaistus įleidau. Subėgo daktarai ir išvežė į reanimacinį skyrių“, – LNK žinioms penktadienį pasakojo paauglės mama.

Vaikų klinikos vadovas pripažįsta, kad slaugytoja padarė klaidą ir merginai sulašino apie porą šimtų mililitrų žaizdų dezinfekcinio tirpalo. „Mergina atvyko dėl vėmimo, skysčių netekimo ir pilvo skausmų. Keičiant infuzinį butelį pastebėta, kad vietoje natrio chlorido uždėtas chlorheksidino tirpalo butelis“, – LNK pasakojo Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.

Vežant nepilnametę į reanimaciją, mama sakė mačiusi ją išbalusią ir nereaguojančią į aplinką. Pasak medikų, mergina gaivinta nebuvo, gyvybinės funkcijos sutrikę nebuvo.

R. Kėvalas  dar penktadienį aiškino, kad organų pokyčių ar kitų sutrikimų nebuvo: „Jokių funkcijų sutrikimų, organų pokyčių nebuvo, mergaitė yra žvali.“

Paauglė teigė, kad po to, kai buvo įlašinta dezinfekcinio skysčio, jautėsi labai prastai, duso. „Negalėjau prakalbėti, dusino. Ranką ir kojas traukė labai“, –tvirtino ji. 

Pasak gydytojo, toks atvejis, kai per klaidą suleidžiamas toks tirpalas, yra pirmas.

Kodėl skystis buvo sumaišytas, aiškinamasi. Slaugytoja laikinai nušalinta nuo darbo. Tiek šeima, tiek mergina sulaukė Klinikų vadovų ir personalo atsiprašymų. 

Rašyti komentarą
Komentarai (64)

Rita

Kodel dabar seselė visaip teisinama, užjauciama, o nukentejus mergaite ir jos mama visaip puolama ir smerkiama? Juk mergaite nukentejo, kiek streso turejo jinai ir mama. O kas butu jei pvz daktaras per operacija del “zmogiskos klaidos” ne ta ispjautu, ar dantistas per klaida ne ta danti israutu, ar pilotas padarytu ta pacia zmogiska klaida? Pasekmes galetu buti tragiskos ir tada nieks nekalbetu apie supratima ir atleidima. Prisiminkim garsiausia atveji, kai taip pat slauge sulasino kudikiui kali, o ne reikiamus vaisus, velgi tiesiog per klaida sumaisius buteliukus ir kas nutiko, kudikis mire. Net jei mama ir mergaite noretu kompensacijos, manau, jos turi tam pilna teise, jos patyre mazu maziausiai siauba, isgasti ir fizini skausma ir kancias, kreipesi pagalbos, o gavo kosmara. Kai kuriose srityse klaidos per brangiai kainuoja ir kai kuriose srityse klaidos negali buti daromos ir juo labiau atleidziamos.

Aldona

Labai gaila, kad taip nutiko, nemalonumai skyriaus vedėjui nuostabiam gydytojui Kėvalui, kuris visa širdimi užjaučia mažuosius ligoniukas, išgyvena, kai į jo skyrių guldomi tėvų nuskriausti vaikai. Motina turi suprasti ir gydytojus ir atleisti, tuo labiau, kad nieko baisaus neatsitiko.

Mindaugas

Eilinis pasipinigavimas. Džiaugtųsi, lad dukra sveika ir gyva. Bet ne, matau pinigus ir eisiu iki galo. Ai ir aišku pasiliks ligoninėj, kol išgydis dėl ko atvažiavo. Nemokamai aišku.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS