Pritarta: keičiamas Čečėnijos aikštės pavadinimas | kl.lt

PRITARTA: KEIČIAMAS ČEČĖNIJOS AIKŠTĖS PAVADINIMAS

Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą ir į frontą pradėjus siųsti ir Čečėnijos karius, tarp kauniečių kilo daug klausimų, kodėl mieste turi būti Čečėnijos vardu pavadinta aikštė, jei ši šalis padeda agresoriui.

Kauno miesto taryba pritarė, jog Čečėnijos aikštės pavadinimas bus keičiamas, tačiau ne taip drastiškai, o pridedant vieną žodį.

Nuo šiol netoli Kalniečių parko esanti aikštė vadinsis Čečėnijos Nepriklausomybės aikšte. Toks pavadinimas leis atskirti čečėnų tautos nepriklausomybės kovas nuo dabar Ukrainoje vykstančio karo ir jame dalyvaujančių Čečėnijos vadovo Razmano Kadyravo pajėgų ir jų vykdomų žiaurumų. Miesto savivaldybė skelbia, kad anksčiau Kalniečiuose esančiai aikštei Čečėnijos pavadinimas suteiktas norint pagerbti už laisvę kovojusius čečėnus ir pirmąjį šalies prezidentą Džocharą Dudajevą.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kauno taryba pritarė ne tik aikštės pavadinimo keitimui, bet ir patikslino aikštės ribas.

GALERIJA

  • Pritarta: keičiamas Čečėnijos aikštės pavadinimas
  • Pritarta: keičiamas Čečėnijos aikštės pavadinimas
  • Pritarta: keičiamas Čečėnijos aikštės pavadinimas
  • Pritarta: keičiamas Čečėnijos aikštės pavadinimas
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (69)

Anonimas

O kodel nepagerbti ISLANDIJOS --JOS vardu?? O dabar --JAV Bostonas prakeike cecenus -teroristus [ishzudziusius taikius maratonininkus ; tie teroristai-cecenai ilgai ruose sprogmenis ir nuzude ,suluoshino daugybe taikiu zmoniu,,,o patys prikrove i kelnes, slepesi krumuose,po valtimis[[[bijojo garbingos mirties stovedami ]] istrauke ,juos ,kaip mesla policija ir mire kaip zuikiai drebedami ....jokios cecenijos;;Lietuva turi daugybe tautos didvyriu,kuriuos privaloma iamzinti

ar aisku

todel ir reikalinga gyventoju nuomone, ka vel NESUSIMAUTUMETE

Rega

Aišku,paskubėta aikštę pavadinti Čečenijos vardu,geriau buvo vadinti Dudajevo aikšte.Bet yra kaip yra.Šalinti dabartinį pavadinimą būtina ir nereikia čia jokio gyventojų atsiklausimo.O kaip naujai pavadinti,nereikia skubėti,kad vėl nesusimautume.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS