Po tragedija vos nesibaigusio įvykio Romainiuose: žada, kad kelių būklė pagerės | kl.lt

PO TRAGEDIJA VOS NESIBAIGUSIO ĮVYKIO ROMAINIUOSE: ŽADA, KAD KELIŲ BŪKLĖ PAGERĖS

Po savaitės pradžioje Romainiuose fiksuoto nelaimingo atsitikimo, kai po automobilio ratais vos nepateko žvyruotu kelkraščiu ėjusi ir slystelėjusi mažametė, į problemą sureagavo Kauno miesto savivaldybės atstovai. 

Kalbėdamas apie esamą bendrąją situaciją Romainiuose, Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, sakė, jog šioje miesto dalyje jau kelerius metus vyksta tam tikri pokyčiai, pavyzdžiui, Bivylių gatvė iš žvyrkelio tapo asfaltuota gatve, turinčia šaligatvius ir apšvietimą. Taip pat neseniai buvo pagerinta ir A. Šapokos gatvės būklė.

„Dabar baigiame rengti techninį Romainių gatvės kapitalinio remonto projektą ir siūlysime skirti pinigų būtent šios gatvės rekonstrukcijai. Po jos sektų Lubinų gatvė. Gatvių priežiūra yra vykdoma visada – lyginama kelkraščių danga – užpilama asfalto drožlių ar kitokių priemonių, kad danga nebūtų tokia duobėta. Tai artimiausiu metu bus padaryta ir aptariamoje Liucijanavos gatvėje. Tačiau tėvelių taip pat norėtumėme paprašyti, kad paragintų vaikus einant kelkraščiu nesinaudoti išmaniaisiais telefonais, o labiau koncentruotis į ėjimą. Taip buvo ir šiuo konkrečiu atveju“, – teigė pašnekovas.

Gatvių priežiūra yra vykdoma visada – lyginama kelkraščių danga – užpilama asfalto drožlių ar kitokių priemonių, kad danga nebūtų tokia duobėta. Tai artimiausiu metu bus padaryta ir aptariamoje Liucijanavos gatvėje.

Užsiminus apie tai, kad nors sutelkti dėmesį į ėjimą ir svarbiausia, vis dėlto, jei kelkraštis būtų lygus, o ne duobėtas, tikimybė pėsčiajam parpulti, tikėtina, sumažėtų, Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas tarstelėjo, kad kai kuriose Romainių vietose po liūčių neišvengiamai ima telkšoti balos, nes žvyras iš kelkraščių išplaunamas, kadangi ten nėra lietaus nuotėkų sistemos.

A. Pakalniškis dar kartą pabrėžė, kad Romainiuose esą padaryta nemaža dalis darbų, – jų numatoma atlikti ir ateityje, tačiau esą tikrai neįmanoma to padaryti vienu metu, kai didžiųjų projektų mieste – ne vienas.

„Visų gatvelių sutvarkyti negalime. Norėčiau priminti, kad iš gyventojų laukiame ir tokių iniciatyvų, kuriomis jie patys norėtų dalimi savo lėšų prisidėti prie, tarkime, šaligatvių įrengimo ar gatvių asfaltavimo, o kitą dalį tuomet kompensuotų savivaldybė“, – akcentavo pašnekovas.

Primename, kad rugsėjo 29–osios rytą Romainiuose esančioje Liucijanavos gatvėje vaizdo registratoriumi buvo fiksuotas incidentas, kai, tikėtina, į viešąjį transportą, skubėjusi mergaitė suklupo ir krito į važiuojamosios dalies pusę. Laimė, mažametė įnirtingai sureagavo ir greitai atsistojo, o tuo metu keliu važiavęs automobilis spėjo pristabdyti.

„Tokiu metu Romainiuose eismas – intensyviausias, o gyventojai juda link jiems reikiamų pasiekti vietų – darbų, darželių ir mokyklų. „Naujųjų Romainių“ bendruomenės nariai ir gyventojai jau ne vienerius metus siunčia raštus į Kauno savivaldybę prašydami įrengti šaligatvius, bent jau tose vietoje, kur kursuoja miesto viešasis transportas ir vyksta intensyvus eismas. Deja, tinkamo dėmesio ir realių veiksmų taip ir nesulaukia“, – skundėsi redakcijos žurnalistams rašę žmonės.

GALERIJA

  • Po tragedija vos nesibaigusio įvykio Romainiuose: žada, kad kelių būklė pagerės
  • Po tragedija vos nesibaigusio įvykio Romainiuose: žada, kad kelių būklė pagerės
  • Po tragedija vos nesibaigusio įvykio Romainiuose: žada, kad kelių būklė pagerės
  • Po tragedija vos nesibaigusio įvykio Romainiuose: žada, kad kelių būklė pagerės
Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Klausimas

Kur yra miesto planuotojai? Argi ne jų darbas prižiūrėti, kad keliams ir šaligatviams būtų palikta žemė, o taip pat ir kietiems miesto infrastruktūros objektams?

Gyventojas

Gyventojų iniciatyva tikrai yra. Pvz. Paltiškių g. miško link išasvaltuota už gyventojų lėšas. Likusi tik nedidelė dalis, kurios savivaldybė kažkodėl nesiima asvaltuoti!?

Idomu

Kazin kokioje mokykloje taip ismoke lietuviskos kalbos
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS