Tarša Dangėje savivaldybei kainavo 55 tūkst. eurų, teršėjas kol kas nerastas | kl.lt

TARŠA DANGĖJE SAVIVALDYBEI KAINAVO 55 TŪKST. EURŲ, TERŠĖJAS KOL KAS NERASTAS

Taršos Dangėje likvidavimo darbai Klaipėdos miesto savivaldybei atsiėjo 55 tūkstančius eurų, teršėjas kol kas nerastas.

„Aplinkos apsaugos agentūra ieško pažeidėjų. Kalbų yra visokių, bet tiksliai teršėjas nėra nustatytas. Jei bus, atsiras galimybė paprašyti gražiuoju kompensuoti arba išieškoti teismo keliu. Jei nepavyks, guls ant savivaldybės pečių“, – BNS sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Naftos produktų tarša Dangės upėje buvo pastebėta paskutiniąją praėjusių metų dieną. Ugniagesiai ir kitos atsakingos institucijos užtruko ne vieną dieną, kol teršalai – dyzelinas ir panaudota alyva – buvo surinkti ir išvežti utilizavimui.

Aplinkos apsaugos agentūra ieško pažeidėjų. Kalbų yra visokių, bet tiksliai teršėjas nėra nustatytas.

Kadangi tarša užfiksuota paskutiniąją metų dieną, o rangovų sąskaitos ėmė plaukti šiemet, ketinama panaudoti ir praėjusių metų, ir šių metų Administracijos direktoriaus rezervo fondo lėšas.

G. Neniškis sako neprisimenantis situacijos, kad tektų iš karto panaudoti visų metų fondo lėšas, siekiančias 50 tūkst. eurų. Paprastai iš šio fondo įvairioms reikmėms būdavo skiriama po kelis ar keliolika tūkstančių eurų, pavyzdžiui, audros padariniams likviduoti.

„Tos išlaidos dar tiek to, bet žala gamtai padaryta, paukščiai nukentėjo“, – kalbėjo administracijos vadovas.

Teršėjas nenustatytas

Laikinai Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkės pareigas einanti Laura Dagilienė BNS teigė, jog kol kas taršos mastas nėra nustatytas ir skaičiavimai dėl padarytos žalos gamtai nėra atlikti.

Aplinkos apsaugos departamentas informavo, kad dar nėra gauti vaizdo įrašai iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos.

„Taršos šaltinis nenustatytas, įtariama, kad tarša įvyko žymiai anksčiau, dėl oro sąlygų pasikeitimo, atšilus orams ir nutirpus sniegui, užteršta naftos produktais ledo lytis pateko į Dangės upę“, – rašoma departamento pateiktoje informacijoje.

Aplinkosaugininkams gavus ir įvertintus visą informaciją bus apskaičiuotas aplinkai padarytos žalos dydis.

„Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vadovaujasi Aplinkos ministro metodika, kuria vertinama žala padaryta vandens telkiniams užterštiems pavojingomis medžiagomis. Žala vandens paukščiams, žuvims ir kt. nevertinama“, – sakoma informacijoje.

Danės upėje aptikta tarša naftos produktais

Vytauto Liaudanskio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Tiesiog neįtikėtina

Matomiausioje vietoje, Dangės upėje, tiesiog merui po langais liejas teršalai ir kaltų nerasta!? Nejuokinkit! Taip uoliai tiriamas šis nusikaltimas, kad iki šiol net video negautas iš Valstybinės jūrų uosto direkcijos!......klausimų kaip ir nebelieka!..... Svarbu kuo greičiau patuštinti savivaldybės rezervo lėšas ir net už 2 metus, na o toliau gyventojų kišenes tuštins ( per įvairius prikurtus mokesčius).

susimokes ta savivaldybe

cia jiems centai, nepergyvenkit, surinko musu GPM, ir kitus mokescius, tegul moka...o siaip tai siulau is savo GRIGEO pasiimti bent kazkiek baudos pirmiau, o paskui i kitus ziureti, kaip beje skandalas su atliekas vezancia imone is laivu skandalas, kaip ten STT ar klaipeda, visi savi? baudu vel niekas negavo :D....na cia KLAIPĖDA, auksiniu dusuiniu prokuroru ir teiseju ir aplinkos specialistu ir valdininku nejudinamu sostine...

neįtikėtina

Kaip galima nerasti?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS