Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – Klaipėdos fotomenininkui R. Treigiui | kl.lt

LIETUVOS NACIONALINĖ KULTŪROS IR MENO PREMIJA – KLAIPĖDOS FOTOMENININKUI R. TREIGIUI

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisija iš daugiau nei 30 kandidatų šių metų premijai gauti pagaliau pastebėjo klaipėdietį fotomenininką Remigijų Treigį, kurio kūryba jau seniai garsina Lietuvą toli už mūsų šalies ribų. Jis šiai premijai buvo nominuotas penkis kartus ir šiemet tapo laureatu.

Kasmet Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijos komisijai pateikiami kandidatai, už savo kūrybinę veiklą pretenduojantys į šį garbingą įvertinimą.

Šiais metais pretendentų gauti Nacionalinę kultūros ir meno premiją sąraše ir trys uostamiesčio kultūros atstovai – ilgametis Klaipėdos muzikinio teatro dirigentas Stanislovas Domarkas, rašytojas Gintaras Grajauskas bei fotomenininkas R.Treigys.

Komisijos sprendimu Nacionalinę kultūros ir meno premiją už laiko ženklų poetiką fotografijoje pelnė R.Treigys, surengęs daugiau nei pusę šimto personalinių ir per 80 grupinių parodų.

Pernai Vilniuje "Šiuolaikinio meno mugėje" R.Treigys pripažintas geriausiu menininku.

Pastaroji R.Treigio fotografijų paroda "Vilniaus dienoraščiai" dar neseniai keliavo po Lietuvą.

Užplūdo emocijos, geras jausmas, labai smagu. Ne tik kūrėjui, kiekvienam žmogui įvertinimas yra svarbus.

Vos paskelbus žinią apie premiją fotomenininkui teko atlaikyti bičiulių ir gerbėjų sveikinimų laviną.

"Užplūdo emocijos, geras jausmas, labai smagu. Ne tik kūrėjui, kiekvienam žmogui įvertinimas yra svarbus", – neslėpė R.Treigys.

Nacionalinė kultūros ir meno premija Lietuvoje teikiama nuo 1989 m. Per 32 metus ji įteikta 230 Lietuvos menininkų.

Šį apdovanojimą yra gavę tik 7 klaipėdiečiai: 1994 m. dailininkas ir skulptorius Arūnas Sakalauskas, 2007 m. aktorius Vytautas Paukštė, 2010 m. poetas, eseistas Rolandas Rastauskas, 2014 m. aktorė Nelė Savičenko, 2016 m. aktorius Vytautas Anužis, 2020 m. aktorė Regina Šaltenytė, šiemet – fotomenininkas R.Treigys.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija yra aukščiausias šalyje kūrėjo įvertinimas, skiriamas už reikšmingiausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus.

Kasmet gali būti skiriama ne daugiau kaip šešios premijos.

Be R.Treigio, šiais metais premija skirta aktoriui Vidui Petkevičiui, menotyrininkei Agnei Narušytei, choro dirigentui ir kompozitoriui Vytautui Miškiniui, tarpdisciplininio meno kūrėjui Dainiui Liškevičiui bei etnomuzikologei Daivai Vyčinienei.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vardas

Sveikinu gerb. Remigijų, esate puikus fotomenininkas. Tuo pačiu apmaudu, kad šalia Jūsų atsidūrė "nacionalinis" išgama, išsidergęs iš Trispalvės. Niekaip nematau lygybės ženklo tarp jūsų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS