Spektaklį Klaipėdos dramos teatre pakirto gedimas | kl.lt

SPEKTAKLĮ KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE PAKIRTO GEDIMAS

Klaipėdos dramos teatre atšaukta sekmadienį turėjusi įvykti šokių mokyklos "Coda" spektaklio "Alisa stebuklų šalyje" premjera. Spektaklis neįvyko dėl scenos mechanizmus reguliuojančio kompiuterinės programos valdiklio gedimo.

Rūpesčių kilo jau ketvirtadienį, tačiau teatro darbuotojai tikino iki šiol tiksliai nežinantys, kada pavyks pašalinti problemą. Viliamasi, jog daugiau spektaklių, kuriuose būtini scenos mechanizmų judesiai, neteks atšaukti.

Klaipėdos dramos teatro scenos meno techninio padalinio vadovas Mantvydas Poškus atskleidė, jog šis scenos technikos gedimas sudėtingas tuo, kad minėto valdiklio nėra kur įsigyti.

"Jis kainuoja apie 5 tūkst. eurų. Nupirktume, bet tektų laukti ne vieną savaitę, kol būtų atgabentas. Pasiskolinti ir išsinuomoti taip pat nėra šansų. Tai toks prietaisas, į kurį iš valdymo pulto ateina signalas, ir šis valdiklis paskirsto viršutinių bei apatinių scenos dalių judėjimo impulsus", – aiškino M.Poškus.

Kol kas apsispręsta naujo valdiklio nepirkti, nes techninei ir kompiuterinei scenos valdymo įrangai dar taikomas garantinio aptarnavimo laikotarpis.

"Bėda ta, kad italai, kurie mums montavo techniką, nuotoliniu būdu galės prisijungti prie sistemos tik pirmadienį. Gal pavyks rasti gedimo priežastį. Be antradienio rimtų žinių dar nebus. O garantijų, jog kitą sekmadienį mechanizmai veiks, aš dar neturiu", – patikino teatro atstovas.

Kol kas nebuvo parodytas tik vienas spektaklis. Dramos teatro administracija praneša, jog žiūrovai gali kreiptis dėl bilietų grąžinimo.

"Mechaniniu būdu galima vieną ar kitą mechanizmą nuleisti, o tokiais atvejais, kai scenai reikia daug judesio, be šio valdiklio neišsiversime. Gerai, kad neturime daug spektaklių, kuriuose reikia daug mechanizacijos, bet jei šiomis dienomis būtų rodomas spektaklis "Karalienė Luizė", tektų jį atšaukti neribotam laikui", – pastebėjo M.Poškus.

Teatro atstovas apgailestavo, jog šiems mechanizmams įrengti ir prižiūrėti skirtą konkursą laimėjusi bendrovė ilgokai sprendžia problemas.

"Dar gruodį buvo sugedęs mažojoje salėje žiūrovų kėdes pasukantis mechanizmas. Jį sutaisė tik per mėnesį laiko", – prisiminė M.Poškus.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

nu ir reikalai

Dramos teatre - gedimai, koncertų salėje scenos nesimato per priešais sėdinčių pakaušius, Žvejų rūmuose (abejose scenose) pasišviesti reikia mobiliuoju, kitaip nematysi kas šoka dainuoja scenoj. Klaipėda-kultūros sostinė.

Žinot

geriau būtų, jei scena būt paprastesnė, bet geresni aktorių vaidmenys.

Lsndb

Pigus konkursai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS